New Posts New Posts RSS Feed - misici i masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

misici i masti

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 13:07
Bojim se da studije o nezdravosti mlijeka za odrasle nisu bazirane na netoleranciji na laktozu!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 15:23

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Kakva vražja specijalna prehrana? I to još od strane doktora? I onda ti to još masno naplate. Biznis i pol.

Mislim da bi zatvorske kuharice bolji meni sastavile nego što je ovo smece, ništa drugo.

Ne znam ni odakle bi poceo komentirat jer bi mogao cijeli dan provest u ispravljanju, ali ja nijedan pošten i ispravan obrok ne vidim.

Taj prijatelj je vrlo vjerojatno imao neredovite obroke a možda je živio na junk foodu i voila smanjivanjem kalorija, cak i ovakav jelovnik ga je mogao dovesti do gubitka kg jer se nešto promijenilo u prehrani no ipak odabir namirnica i kombinacija nije za preporuku. Al ipak vjerujem da je više faktora u igri od same prehrane zbog cega je poceo gubit toliko kg. Pretpostavljam da ima i problema sa viškom kože?

Mlijeko - prije bih rekao NE nego DA za konzumaciju.

I evo, NinaS, probaj tjedan dana ne jest ugljikohidrate pa nam se javi
 

Thorn cudi me da nisi odmah ovako reagirao na ovu...specijalnu prehranu  ja nisam znala odakle pocet pa sam samo rekla da se slažem sa enom da skratim :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 15:24
mislila sam na jedan od realnih problema koje uzrokuje konzumacija mlijeka... sto se tice studija o nezdravosti nisam direktno mislila na to, napisala sam da se rade studije o svacemu, znas i sam da svako malo izadje neki novi podatak o nekoj namirnici za koju su godinama tvrdili da je zdrava i sad odjednom uzrokuje hrpu nekih bolestina itd...  kad bi realno sagledali , danas sto god pojedes nije bas zdravo.... voce i povrce puno pesticida, meso puno hormona, suplementi puni umjetnih dodataka and so on...

recimo za soju u pocetku su tvrdili da je superzdrava namirnica puna proteina da bi nakon odredjenog vremena izbacili klinicku studiju kako konzumacija soje uzrokuje poremecaj rada hormona, neplodnost itd..  :((
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 15:33

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

mislila sam na jedan od realnih problema koje uzrokuje konzumacija mlijeka... sto se tice studija o nezdravosti nisam direktno mislila na to, napisala sam da se rade studije o svacemu, znas i sam da svako malo izadje neki novi podatak o nekoj namirnici za koju su godinama tvrdili da je zdrava i sad odjednom uzrokuje hrpu nekih bolestina itd...  kad bi realno sagledali , danas sto god pojedes nije bas zdravo.... voce i povrce puno pesticida, meso puno hormona, suplementi puni umjetnih dodataka and so on...

recimo za soju u pocetku su tvrdili da je superzdrava namirnica puna proteina da bi nakon odredjenog vremena izbacili klinicku studiju kako konzumacija soje uzrokuje poremecaj rada hormona, neplodnost itd..  :((
 

da, vozaju nas, vozaju...hehe...zato treba sve umjereno i nema problema..kad bi se zamarali time mislim da nebi ništa jeli...za sve ima nešto što ne valja :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 16:00
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Kakva vražja specijalna prehrana? I to još od strane doktora? I onda ti to još masno naplate. Biznis i pol.

Mislim da bi zatvorske kuharice bolji meni sastavile nego što je ovo smece, ništa drugo.

Ne znam ni odakle bi poceo komentirat jer bi mogao cijeli dan provest u ispravljanju, ali ja nijedan pošten i ispravan obrok ne vidim.

Taj prijatelj je vrlo vjerojatno imao neredovite obroke a možda je živio na junk foodu i voila smanjivanjem kalorija, cak i ovakav jelovnik ga je mogao dovesti do gubitka kg jer se nešto promijenilo u prehrani no ipak odabir namirnica i kombinacija nije za preporuku. Al ipak vjerujem da je više faktora u igri od same prehrane zbog cega je poceo gubit toliko kg. Pretpostavljam da ima i problema sa viškom kože?

Mlijeko - prije bih rekao NE nego DA za konzumaciju.

I evo, NinaS, probaj tjedan dana ne jest ugljikohidrate pa nam se javi
 

Thorn cudi me da nisi odmah ovako reagirao na ovu...specijalnu prehranu  ja nisam znala odakle pocet pa sam samo rekla da se slažem sa enom da skratim :)





nisam htjela napadat bas,  iako su svi isto pomislili cim su vidjeli plan.. nema smisla napadati nekog ko se obratio za pomoc.. tesko je objasniti ljudima koji cijeli zivot imaju odredjene navike da za dugorocne rezultate treba kompletno izmijeniti prehranu a time i nacin zivota. na ovoj stranici ima zaista super savjeta za promjenu prehrane ali uglavnom svi preskacu to citanje, ucenje.. jer iziskuje vremena a 99% ljudi zeli brze rezultate i poseze za nekim ovakvim primjerima.. i kako sad objasniti nekom da si se za ovo sto danas promoviras odricao puuuuuuuuuuuuuuuuuno vise od tri mjeseca ?  :((

nadam se da moj savjet nece uzrokovati bijes drugih.. nije mi to bio cilj.. slobodno me ispravljajte, tu sam da ucim :))))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 16:21

 nene, ma kakav bijes ena

pa nebi ja rekla da je ovo baš neki napad...šta je, je, dobro je rekao, stvarno baš nema poštenog obroka...e sad, imaš onih koji sve na fino i lijepo, vrte se ukrug, pol toga ne kažu (vidiš, svi smo isto pomislili al nismo ništa napisali :))..a Thorn to odmah u glavu  ..možda je i to ponekad bolje tako, bar je rekao sve šta misli...makar sam ja među ovima prvima uvijek hehe..

Tako ja na poslu...kad cujem da netko katastrofa jede (jer uvijek to prvo pitam)..pa sve ono...ma joj, to nebi trebalo tako, pa probaj ovako, pa onako...onda mi kažu da zaurlam malo jer me nitko ne shvaca ozbiljno

Nekad treba malo promrdat ljude da shvate da su na krivom putu...nije to ništa loše, pa svi tu znaju da su naši savjeti za njihovo dobro...

je, teško je objasniti ali ko stvarno želi promjenu, on ce i poslušati..i dati sve od sebe da malo pomalo sredi svoje navike...

Imam jednu curu u teretani kojoj sam napravila program treninga i dala savjete o prehrani...cura nije niti jedan trening propustila i smršavila je šš kg...zato što je željela slušati i promijeniti se da bi se osjecala bolje i svaka joj cast na tome (pozdrav mojoj vip clanici ako ovo cita ). što hocu reci? Mi smo tu da ispravljamo i savjetujemo, a slušati i cuti treba željeti - pa bilo to receno na fini nacin ili drito u glavu - nije bitno, samo da se upozori na greške što jasnije...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 16:45
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Imam jednu curu u teretani kojoj sam napravila program treninga i dala savjete o prehrani...cura nije niti jedan trening propustila i smršavila je šš kg...zato što je željela slušati i promijeniti se da bi se osjecala bolje i svaka joj cast na tome (pozdrav mojoj vip clanici ako ovo cita ).


Da je bar moj trening partner takav...tupim i tupim i cak i kad me pita za nešt, objasnim al nema koristi tako da jednostavno odustanem.

To mi nikako nece ic u glavu, sam da su biceps i prsa napumpana, al opet i da se cijelo tijelo izreže i fino definira, al da, da to može doc samo od sebe i da postoji neki dodatak koji bi radio umjesto njega jel...

Tak da je kod mene vec neko vrijeme "in" odgovori sam ak te se pita.


Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 17:21
nazalost, imam takav slucaj doma... sestra... š53 cm visoka 57 kg... jos bi to bilo ok da nema skoro 29 godina i jos je tvrdoglava ko mazga... njoj nesto objasnit.. cim joj spomenem ugljikohidrate i proteine odjebe me u sekundi... bude na dijeti , sve joj objasnim ko malom djetetu , preko tjedna sve ok drzi se , cak je i trcala neko vrijeme i onda dodje vikend- decko, drustvo izbije se ko slapa od alkohola i onda me napada da ona uopce ne mrsavi.. sad mi je dosla s idejom o herbalifeu, gnjev, gnjev totalni
tako da sam od nje odustala, pa bi samnom u teretanu... predlozila sam joj da bi bilo najbolje da se onda poslije treninga skupa zarakijamo :( not!!!

tako da kad vidim takve postove, pucaju me flesevi iz vlastitog doma..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 23:20

hehe da,da, katastrofa.......ima puno takvih primjera..nije ni meni lako sa svima :). Kad bi svi bili kao ta cura to bi bilo idealno....cak je ja i nisam pratila od samog pocetka, ona je vecinu tih kila skinula i prije svih mojih savjeta...znaci sama je uzela sve u svoje ruke i krenula - a sad krece sve žešce i žešce....eto, jucer mi je došla sva sretna na trening jer je napokon stala u stare traperice

Kažem, nije to lak posao...na kraju još i tebe krive prije nego sebe...ali zbog ovakvih se vrijedi truditi.

A ko nece...ne mora...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2009 at 12:10
  :) je je trebs imat konjske zivce al ok, isplati se kad vidis da si nekom pomogla..meni je tako moj trener isto prije tri godine, mislim da mu nije bilo lako samnom.. al eto bar me  naucio pameti.. sad si skupa pricamo o posnom :) a prije sam ga zajebavala da jede pussy food :)) ....kako se misljenje mijenja sa odrazom u ogledalu :)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.