New Posts New Posts RSS Feed - Zasto uvijek Weider?!?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zasto uvijek Weider?!?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2007 at 23:20
 A ja koristim Whey, L-carnitin i isto glutamin povremeno.Misli, di jos mozes naci 500g glutamina po 220kn?
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2007 at 16:31
imam jedno pitanje, mozda glupo pitanje, al zanima me...
s kolko godina je ok pocet uzimat te dodatke u prehrani?

Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2007 at 17:32

 pozdrav,

neznam koliko godin a imas, ali mozda prije š6/š7 godina ne. no to sve ovisi o tvom zdravstvenom stanju i da li u kakvom profesionalnom sportu. u svakom slucaju od proteina nece ti biti nista, i u konacnici od ostalih bazni dodataka.

mozdra bi bilo bolje mi reci na koje dodatke mislis

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2007 at 21:46
ja sam poceo uzimate whey poslije treninga negdje oko sedamncste godine, to je bilo prije godinu dana otprilike,a u teretanu idem negdje oko 2 god! Ne vidim razloga zasto se ne bi moglo uzimate proteine (bjelancevine) oko š6 ili š7 godine , to moze jedino pomoc. Za organizam bi trebalo bit zdravo ako uzima vise proteina bilo kroz prehranu sto je jos najbitnije, ali i kroz dodatke prehrani narocito nakon treninga!
Tko god ima pojma o tome nitko nije rekao da je to stetno! Moje osobno misljenje je   da su te price o stetnosti toga ciste predasude, zato jer kad malo razmislimo i hrana nije posve zdrava, vidite sto se sve radi s  tim umjetno uzgajanje u odredjenoj okolini i uvjetima, nije to vise ona hrana koju bi ubrali iz vrta i jeli tako da  ono sto se kaze umjetno je nije zdravo vise ne bi trebalo pretstavljati nesto
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2007 at 00:21

 sto vise, nista protiv dodataka, ali ne zaboravite to su samo dodaci. ja sam poceo uzimati dodatke isto sa ca. š6 g. (sad imam 38), prvenstveno iz znatizalje, a poslije jer sam vidio da korisiti. naravno, primarno proteine. no, sada ih i proizvodim (www.pronutrition.hr).

ali, uzimanje dodatka, sada mislim na malo profesionalnije, ima utjecaj na metabolizam i hormonalni sustav. dodaci ako se uzimaju kako je propisano i ne pretjerano, nece stetiti. tu mislim naravno na zdrave osobe. tesko da ce jedan dijabeticar moci uzimati kako je propisano kreatin, jer primarno mora uzimati jednostavne secere da mu kreatin dobro djeluje. takodjer, osobe koje imaju problema sa razgradnjom pojedinih amino kiselina (da ne kompliciram sa nazivima bolesti), ne bi smjeli uzimati te amino kiseline itd.

istina, ti problemi mogu biti i kod mladih i kod starih, no sve u svoje vrijeme. dakle, od ca. sredine srednje skole, mislim da ne bi trebalo biti problema sa uzimanjem vecine dodataka.  

 

 

 

Back to Top
AnimaL View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnimaL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2007 at 09:59

Originally posted by crystal planet crystal planet wrote:

imam jedno pitanje, mozda glupo pitanje, al zanima me...
s kolko godina je ok pocet uzimat te dodatke u prehrani?

 

moje misljenje je da sve ovisi od dodatka do dodatka... sto je, proteine mozes poceti uzimatii s š7, ono oko, ali za kreatin, svugdje ces naci da se ne bi trebao uzimati prije 20. god.

Shut The f**k Up And Train
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2007 at 15:00
 treba svakako paziti na dozu koja je preporucena.Unos vecih kolicina od dozvoljenih je u najblazoj varijanti bacanje love jer organizam to i tako ne moze apsorbirati, ili u najgorem slucaju je sve to stetno za zdravlje i metabolizam mladih ljudi koji su jos u razvoju. A sam whey..protein ne skodi, no i njegov pojacan unos malo jace optereti jetru i na kraju, znate, i proteini, ako se ne varam debljaju
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2007 at 16:05

Originally posted by themaja themaja wrote:

 treba svakako paziti na dozu koja je preporucena.Unos vecih kolicina od dozvoljenih je u najblazoj varijanti bacanje love jer organizam to i tako ne moze apsorbirati, ili u najgorem slucaju je sve to stetno za zdravlje i metabolizam mladih ljudi koji su jos u razvoju. A sam whey..protein ne skodi, no i njegov pojacan unos malo jace optereti jetru i na kraju, znate, i proteini, ako se ne varam debljaju
 

Ne varas se i oni debljaju ako ih pretjerano unosimo u ijelo. Visak proteina koji unesemo u tijelo vecinom se "ispisa" a jedan dio se prevara u masne naslage

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2007 at 16:18
 da, da, prvo se prevedu u glukozu pa u mast
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2007 at 14:29
Originally posted by vice vice wrote:

 sto vise, nista protiv dodataka, ali ne zaboravite to su samo dodaci. ja sam poceo uzimati dodatke isto sa ca. š6 g. (sad imam 38), prvenstveno iz znatizalje, a poslije jer sam vidio da korisiti. naravno, primarno proteine. no, sada ih i proizvodim (www.pronutrition.hr).

 

 To je prva Hrvatska firma za suplementaciju ako se ne varam? Ja osobno podrzavam proizvodnju domacega i rado bi kupio te proizvode.

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2007 at 10:52

 je, je. Jedina kod nas. Vec kupujem od njih neko vrijeme i sto mogu reci osim samo naprijed! Dolje strani, skupi, razvikani proizvodjaci!!!

Naprijed nasi!!!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.