New Posts New Posts RSS Feed - Kucanski poslovi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kucanski poslovi

 Post Reply Post Reply
Author
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kucanski poslovi
    Posted: 29 Sijecanj 2007 at 09:37

 Opsezna studija pokazala je kako kucanski poslovi znatno smanjuju rizik od raka dojke i to mnogo ucinkovitije no sport ili fizicki posao.
Preko 200.000 tisuca zena diljem Europe sudjelovalo je u studiji koja je trajala vise od sest godina.
Iako se vec zna kako fizicka aktivnost smanjuje rizik, strucnjaci britanskog Centra za istrazivanje raka zeljeli su prouciti koja je vjezba najucinkovitija.
I fizicki posao, i sport i kucanski poslovi zajedno, blagotvorno su djelovali za zene u menopauzi, dok kod zena prije menopauze nije bilo ocitih rezultata.
No pokazalo se kako su upravo kucanski poslovi najucinkovitiji kod obje skupine zena. Kod mladjih smanjuje rizik od raka za 30, a kod starijih za 20 posto.
- Nesto toliko jednostavno i jeftino poput kucanskih poslova moze uistinu pomoci - zakljucio je za BBC dr. Lesley Walker.  

                                                                                      Izvor: 24 sata objavljeno 29.š2.2006. 

 

Zato zene metlu u ruke i bit ce bolje                          

Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2007 at 09:48
Originally posted by Conan Conan wrote:

 Zato zene metlu u ruke i bit ce bolje                          

iako mi je smisno to sta si napisa (bar ova zadnja recenica)

 ne slazem se sa tim...koliko samo zena oboli od raka dojke....maternice...

i sta? znaci da su one lincarile po kuci i da nisu dovoljno mele???

ipak je ovo ozbiljna tema i nebi je treba ismijavat. od raka obole i zene koje su iskljucivo domacice koje rade po kuci 24/7 kao i one koje rade u kancelariji i imaju spremacicu kuci.rak nije nesto za zezanciju.

ako te ovaj clanak odusevia i zabavia onda si stvarno na krivom putu.

 

Edited by JustMe
karmen
Back to Top
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2007 at 09:55

 Joj JustMe opet ti na mene

pa ko se ismijava, ovo je izgleda ozbiljna studija i samo san tija da ako neko nije procita ovaj clanak vidi... a osobno znan dosta njih sta metlu u ruku nisu uzeli nego glume po rivi s najnovijon modon...

E i nemoj sad opet offtopic

 

molija bi da sve zene/cure na forumu iskomentiraju ovaj clanak

Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2007 at 10:08

 u niti jednom trenutku nisam isla offtopic. ja sam samo prokomentirala da mi ovaj tvoj clanak i zakljucak uopce nije zabavan ni smisan i jednostavno se ne slazem s njim.

 a zasigurno ce se slozit sa mnom i druge zene/cure...

sta se rive tice tu se slazem s tobom...ima previse njih sta ne rade nista ali ipak ne mislim da ce zbog toga dobit rak ili da su im izgledi povecani zato sta ne rade kucanske poslove...uostalom sta mi znamo sta one rade ostalo vrijeme? mozda bas rintaju po kuci...

meni je recimo logicnije da zene koje su pod vecim stresom imaju vece sanse za oboljevanje od raka...npr kucanski poslovi znaju bit stresni...kucanicama kuca uvijek mora bit besprijekoro ociscena jer one nemaju izgovor da rade pa nemaju kad...isto tako njihovim muzevima rucak vjerojatno treba bit napravljen kvalitetno a nesto na brzaka i to vjerojatno u odredjen sat...

dok s druge strane zene koje se "ne bave" takvim stvarima cijeli dan imaju na raspolaganju za sebe...mogu na masaze...frizure...i raznorazne kozmeticke tretmane...onda lijepo mogu u setnju...pa zar to nije zivot manje izlozen stresu od onog od kucanice?

njima je vjerojatno jedini stres tko ce im platit sve to...

oprosti ako si steka dojam da ja odgovaram samo na tvoje poruke...pogledaj bolje i vidit ces da pisem na one teme o kojima imam nesto za rec.

No hard feelings!!!

 

karmen
Back to Top
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2007 at 10:53
 
Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 08:35
Ne znam Conane da li si procitao nastavak studije u kojoj spominju da kucanski poslovi kod muskaraca smanjuju za 30 % mogucnost obolijevanja od raka prostote i inkontinencije- zato decki prioniti kucanskim poslovima!  

Edited by Vanja
Back to Top
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 08:42

 hehe

 

Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2007 at 19:21
ja mislim da ovi gore navodi nemaju nikakve veze s mozgom svakakve gluposti se proucavaju al ja u to ni malo ne vjerujem 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 20:39
 Hahaha!!!! Dobri ste!
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 23:13
 xe xe ne znam da li je to tacno...ali nije lose raditi po kuci iz vise razloga. Bice cista kuca,a cistoca i higijena su pola zdravlja. Mene bar spremanje opusta,ako sam nervozna usisavam,brisem prasinu....a koliko znam i to trosi kalorije pa cemo se sem stresa osloboditi i salceta  
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2007 at 10:43

Originally posted by ica-beograd ica-beograd wrote:

 xe xe ne znam da li je to tacno...ali nije lose raditi po kuci iz vise razloga. Bice cista kuca,a cistoca i higijena su pola zdravlja. Mene bar spremanje opusta,ako sam nervozna usisavam,brisem prasinu....a koliko znam i to trosi kalorije pa cemo se sem stresa osloboditi i salceta  
 

 tebe pod hitno treba udati????

Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2007 at 11:49

 tebe pod hitno treba udati????

    xe xe xe mozda si u pravu...

Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
invisible fairy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invisible fairy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 08:59
Iako zene imaju potrebu cesto sredjivati kucu i imati sve pod kontrolom ako su previse pod pritiskom onda im to lose utjece na zdravlje...
Zato odma treba djecu dovesti u red i ne kupujte bijelu kuhinju ,,,
®ivot nece prestati ovdje,bez obzira sto covjecanstvo ucinilo. JEDINO cE SE cOVJEcANSTVO VRATITI NA NI©TAVILO iz kojeg je i doslo.Ako se ne promijenimo...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 22:50

Pa sigurno i za decke isto vrijedi da je rad na baustelu super zdrav

Vjerujem da to istrazivanje ima smisla... I to ne iskljucuje cinjenicu da i kucanica moze dobiti tumor...niti pise ovdje da tumor dobivaju lijene zene... Ali mozda je manje aktivnima veca predispozicija... Drugo, ne kuzim u cemu je sramota doma cistiti i kuhati i sl? Mislim neke cue su se ful postavile kao da ih to ponizava?

Ja osobno uzivam u neki kucanskim poslovima, neke bas i ne obozavam...ali definitivno ne mislim da je to stres...dapace...moze i opustiti....

Ako cemo tako...sta je onda stres bilo sta raditi?

Back to Top
invisible fairy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invisible fairy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 13:16
ja mrzim peglanje i temeljno brisanje kuhinjskih elemenata.al onako ne peglam nista skoro... 
®ivot nece prestati ovdje,bez obzira sto covjecanstvo ucinilo. JEDINO cE SE cOVJEcANSTVO VRATITI NA NI©TAVILO iz kojeg je i doslo.Ako se ne promijenimo...
Back to Top
inesica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inesica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 15:54

 Peglanje, fuj.....
Digne mi se tlak kada znam da imam za peglati...

Ali ja volim KUHATI, pa eto, tko hoce nek se javi...

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.