New Posts New Posts RSS Feed - pilates vs teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pilates vs teretana

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 13:44
Pilates ima dosta izvedenih vježbi iz yoge, ali - yoga ti najviše baca naglasak na gipkost i flexibilnost, a pilates, uz flexibilnost, jace radi na mišišnoj izdržljivosti i snazi. 
Pa ti vidi što ti treba i paše.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2015 at 18:54
Ciao svima, i mene zanimaju neke stvari u vezi pilatesa. Koliko je učinkovit u kombinaciji s trčanjem? Do sada sam trenirala s težinama (do 17 kg) no kako u kućnim uvjetima nemam uvjeta za veće težine a i ne želim riskirati ozljedu ukoliko ne radim pravilno, mogu li s pilatesom održavati ovo što sam postigla, ili još bolje poboljšati rezultate? Na ovoj stranici postoje zanimljivi primjeri treninga koje sam zamislila kombinirati s trčanjem.
I također me zanima jesu li i vježbe s elastičnim traka dobra zamjena?
Back to Top
SanS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SanS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2015 at 14:05
Pozdrav,

Pilates je dobar kao nadopuna za bilo koji oblik treninga. Pa tako i trčanje. trening Pilatesa nije jednostavan i zahtjeva jako puno koncentracije i naposljetku poznavanja svojeg tijela. Nažalost, malo instruktor/učitelji Pilatesa to naglašavaju.
Rezultati treninga Pilatesa jest mišićna izdržljivost cijelog tijela. Ali često je koncentracija na mišiće trupa aka core-a.

Tvoje drugo pitanje vezano za treninge opterećenja je malo više komplicirano, ali najjednostavniji odgovor jest da trening s utezima i trening s elastičnim trakama nisu identični te svaki za sebe ima svoj povoljni utjecaj na tijelo. Kao i uvijek, kombinacija oba treninga je puno bolja. Ne bi isključivao jedno od drugog.

Lp.
T.
Back to Top
fitnessina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2017 at 20:55
Ja idem 3 x na pilates i 2 x u teretanu.
I ja bih vretenaste mišiće, posebno u nogama jer sam takve (kruškaste građe) da mi se svo salo svijeta skuplja na nogama i bedrima, a kad smršam prvo smrša gornji dio tijela, i kad ama baš više ništa nema gore da bi moglo smršat (i grudi ispušu i sve), onda tek donji dio dolazi na red, jako sporo.
Trenutno imam 67 kg na 168 cm, i ne ličim ni na što. Ali eto trudim se pa ćemo vidjeti za mjesec, dva ili tri šta sam postigla, i može li se mišić "izdužiti" pilatesom ili ne (neki vele da, neki ne, neki vele uslovno, ali ja ne vjerujem dok ne doživim).

Edited by fitnessina - 22 Prosinac 2017 at 20:55
Back to Top
jamesjohn70 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jamesjohn70 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2018 at 14:03
Jel zna netko koliko kalorija se potroši za sat vremena pilatesa ??


------------------------
Now  Cric booth Just Starting  PSL Live Streaming free and Update about All Matches

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.