New Posts New Posts RSS Feed - Ligamenti i trcanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ligamenti i trcanje

 Post Reply Post Reply
Author
aurora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aurora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ligamenti i trcanje
    Posted: 20 Svibanj 2009 at 13:24

 Imam problem s jednom nogom na kojoj sam istegnula ligamente dva puta u razmaku od nekoliko godina i sada dok trcim osjetim tupu bol u nozi. Ni sama nisam sigurna da li prestati trcati i pomiriti se s cinjenicom da ce me stalno tako zezati noga ili promijeniti podlogu po kojoj trcim, patike, nešto...

Trenutno trcim po cesti ugaženoj sa kamencicima.

Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 15:59
Hmm, ne znam da ti je to (samo) zbog ligamenata, možda si oštetila hrskavicu malo pa je i zato?

Ja sam imao 2-3 ozbiljnija istegnuca ligamenata gležnja, ali masaže i vježbe sa gumom su mi popravile stvar, sad najnormalnije igram mali nogomet 2x tjedno i to prilicno jak intenzitet igre, brzi startovi i promjene smjera i drži zglob ko novi (jedan je još pod steznikom jer ga oporavljam).

Trcim isto 2x tjedno po možda 5-6 km bez bolova, ne osjecam nikakav efekt na gležnjeve, kucam u drvo

Par prijatelja je istegnulo ligamente oko koljena jako grdo (baš su se spigala koljena da je kao lom izgledalo), pa su vježbom uspjeli vratit stvar da mogu normalno igrat sad opet - tak da mislim da ima pomoci i za tebe, samo trebaš nac neku varijantu oporavka..

Nisi navela je li koljeno ili gležanj, ali oboje se da dosta ojacat (iz mog iskustva) tak da ti držim fige
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 16:45
 meni osobno je puno ugodnije trcat po travi nego po betonu...
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 20:25
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 meni osobno je puno ugodnije trcat po travi nego po betonu...

-s tim se u potpunosti slažem bolje po travi nego po asfaltu
-možda da promijeniš uloške za patike , meni ja tata donio sa posla neke nove kostaju oko 80 kn , imaju spuzvu na peti pa su opterecenja manja kod trcanja,amortiziraju udarce , noga mi se osjeca ugodno u patici

Edited by niXa
Back to Top
aurora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aurora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 08:10
 thanx na savjetima inace gležanj je u pitanju. Definitivno cu probati s jacim patikama i promijeniti podlogu za trcanje, možda neku gdje nema toliko neravnina gdje gležanj nece patiti. Mene inace noga nikad ne boli, samo kod trcanja tako da nešto svakako moram promijeniti ili ojacati nogu ako mislim dalje trcati
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 21:58
 nije dobro cesto ozljeđivati ligamente,posebno u podrucju gležnja jer nakon više ponovljenih ozljeda to može postati kronicno i više nije moguce postici potpuno izljecenje...možda ti nebi bilo loše posavjetovat se sa doktorom i možda proci nekakvu rehabilitaciju...iako vjerujem da ipak nije ništa ozbiljno uzmi to u obzir..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.