New Posts New Posts RSS Feed - 60 dana do ljeta!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

60 dana do ljeta!

 Post Reply Post Reply
Author
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 60 dana do ljeta!
    Posted: 08 Travanj 2009 at 00:15
Hej ljudi, imam jednu dosta ambicioznu ideju - koja bi cak trebala upalit - no, naravno da trebam pomoc, ideje i sve ostalo prihvacam

Oke, here's the deal.

Svi koji su malo duže ovdje znaju da sad uskoro slijedi ona navala ljudi koji moraju smršavit "pod hitno" jer ce ljeto i slušat ce najgore i najgluplje savjete sa svih strana samo da se dovedu u formu, barem tu mrvicu. Bit ce popularne UN dijete, Mjeseceve dijete, Mesne, Jabucne, pa valjda i Mango dijete..

Malo sam kombinirao kako doskociti tome, i smislio sam generalnu formu programa, da osmislimo trening za 60 dana (skupa sa nekom prehranom koja bi to pratila). Na nacin da se svaki dan trenira po možda 30-35 minuta sa rekvizitima dostupnima u svakom domu, znaci stolica, voda i rucnik (naravno može i guma i utezi, ali nekako da to napravimo dostupno svima, ne samo onima koji vec znaju kako ostvariti to što žele)

Svaki dan bio bi razložen na š0ak vježbi koje bi bile u formi videa ili slika - ovaj dio mislim da je i bitniji od plana, jer osigurava motivaciju za trening. Fora je u tome da kako bi mi na forumu/blogovima smislili trening, i fotke bi bile naše.

Znaci svatko pokrije recimo jedan dan vježbanja, kada bi imali recimo 20 kompletnih dana, mislim da bi bilo dovoljno vježbi da ih se može rotirati i za ostale dane. Ne bi trebali neki odlicni fotici, jer bi slike ionako bile relativno malene. Fotic na stol, stavit timer i namjestit pozu - ili još bolje, neka vas netko fotka dok pokazujete vježbu (još neke savjete o fotkanju bi poslije stavio). Garantirano ce vaše fotke ispasti super, a neke gluposti što bi mogle smetati mi eventualno možemo popraviti prije nego ode uživo

škicnite kako sam to otprilike zamislio, samo da dobijete generalnu sliku.

60 dana do ljeta!
(zanemrite ovih 90, dugo se to kuhalo )

Slušam sve ideje, pitanja, prijedloge! Samo pazite da ostane jednostavno i pokazno, bez previše detalja. Da bude takvo da svatko to želi preporucit nekome kome bi trebalo. Da svi nekako budemo zadovoljni što smo barem malo predrasuda razbili i ljude gurnuli na pravi put.

Možda sam i malo nabrijan jer mislim da je ideja predobra  ali uskocite, slušam sve
 

Edited by Jdot
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 09:51
  Dobra ideja, ali ja sam vec toooooliko puta pisala i programe treninga i programe prehrane pa ako do sad nisu naucili..... Ne znam.....
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 10:34
E, to mi je jedan od pocetnih problema bio, zašto se to događa, al mislim da je to do toga da je dosta teško doc do toga (+ nije baš organizirano, dosta velik problem opcenito), ovo se nadam da bi išlo na naslovnici svaki dan, baš kao motivacija svakodnevna, barem dok traje program. Plus iskoristit ovo što ce ljudi sad bit oko mora, badica i slicno

Ako bi svi pogurali, mislim da bi bio dovoljan odjek, ili misliš da je previše truda? Za ozbac pitam, misliš da ? :)
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 10:54
Ma ja sam za, ali me ljute ljudi ful... Kao prvo najjaci su mi: Pomozite, želim smršavit, neznam kako, gledala sam forum, ali nisam ništa našla ... 

Da žele promjenu na sebi, prvo bi zagrijali sidalicu i lipo prosearchali forum, a ovako kad nema truda ni oko toga, virujem da ga nece ni u vježbanju biti
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 15:00
Originally posted by ewie ewie wrote:



Da žele promjenu na sebi, prvo bi zagrijali sidalicu i lipo prosearchali forum, a ovako kad nema truda ni oko toga, virujem da ga nece ni u vježbanju biti

Ne mora nužno biti da je tako


Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 15:49
Prvi pozitivni!

Kak je krenulo mislio sam da cete mi rec "obriši i zaboravi da si ikad išta predložio"
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2009 at 17:08
  meni je isto ideja ok, ako bude šta racunaj i na mene, ali trenutno sam neki bolestan pa nemam volje raspravljati o detaljima
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2009 at 21:31
  za brzi oporavak

I dalje slusam ideje / pokude / komentare
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2009 at 22:14
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by ewie ewie wrote:



Da žele promjenu na sebi, prvo bi zagrijali sidalicu i lipo prosearchali forum, a ovako kad nema truda ni oko toga, virujem da ga nece ni u vježbanju biti

Ne mora nužno biti da je tako




Nisam rekla da uvik je, nisam naglasila da je uglavnom tako
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 01:22
  ja sam napisala odgovor tam na 'da se predstavim'
...mislim da je nerealno smrsaviti za dva mjeseca i samo bi se razocarala da to pokusam..tako da ja nisam za ovaj program..ipak gledam malo dugorocnije..znam da to ne ide tak..
  

Edited by lulamc
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 07:57
  kaj se ceka??
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 11:34
  ceka se malo veca inicijativa, a i da Uskrs prođe

@lulamc -> Nije cilj postici idealnu figuru u 2 mjeseca, naravno da je nemoguce u tom roku postici sve što si zacrtaš (posebno ako je to neki veci "zahvat" ). Cilj je potaknuti, krenuti, ovih 60 dana bi bilo gotovo kao da radiš s osobnim trenerom, sva pitanja možeš pitat, sve ce ti odgovorit.. A da je moguce dosta napraviti u 2 mjeseca, je. Ako bi se pratili savjeti za prehranu i pratio program, mislim da bi rezultat bio odlican, imala bi više kondicije, energije, tijelo bi generalno dovela u puno bolje stanje nego ono u kojem pocneš, no ocito masama najbitnije - bilo bi ljepše i atraktivnije.

Da ne govorim o tome da bi ovo bila i preventivna akcija da se odvikne ljude od onih debilnih navika izgladnjivanja pred ljeto

Imate svi fotice?
(da ja objasnim kako fotkat i to)
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 13:10
  Jdot, daj neku skicu kako si zamislio da se to odvija kroz ova 2 mjeseca, ideja je prošla cekamo da pokreneš stvar

iskreno, meni je teško shvatiti tvoj prvi post koliko god puta ga procitao, cekam da vidim kako ce to izgledati u praksi
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 13:36
Oke, probat cu složit 2 dana kao primjer da se bolje vidi - pa onda krešite po tome
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 22:36
  ok,ak bi to bilo ko da imam osobnog trenera onda dobro..to bi mi odgovaralo..sigurno cu imati bezbroj pitanja..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2009 at 23:15
  @Jdot
Kako je jedan psiholog rekao, nema niceg prakticnijeg od dobre teorije, tako i ja mislim kako bi ovo u teoriji super funkcioniralo ali sama cinjenica da bi to bilo za "blitzkrig-body-transformation" svrhe baca sumnju najviše zbog:

-toga što ce se prvenstveno javit osobe koje bit to obavile na brzinu a samim time sumnjam da znaju što bi sa sobom, jer u suprotnom ne bi bile u tom programu
-toga što je i inace slabo motivirajuce vježbati doma a kamoli putem cyber trenera koji te nikako ne može prisiliti niti pokazati vježbu kako bi zapravo trebala se izvoditi
-cinjenice da bi velika vecina zainteresiranih da im svakom ponaosob sredimo prehranu i kažemo šta ce kad jest

-samim time takve ce osobe biti samo konzumenti onoga što im netko servira na pladnju a to je definitivno loš put

Ovo bi eventualno bilo moguce sa osobama s barem nekim iskustvom, disciplinom i voljom a dobro znamo kakva je stvarna situacija pogotovo jer kao što i sam kažeš uskoro ce "ja-bi-izgled-za-plažu" navala

Sam princip u biti nije loš jer nudi pregled svega potrebnog ali jako je veliko pitanje hoce li se ljudi toga pridržavati i hoce li taj program imati smisla. Previše je toga između programa i krajnjih korisnika što se ne može kontrolirati.

Recimo, kraca forma:
http://www.coopersguns.com/videos/ video enciklopedija vježbi

Zatim F.A.Q. i neke najbolje teme iz prehrane i vježbanja sa ovog foruma i eto im za pocetak.

Samo nemoj da bude puno muke nizašto ako taj program, kojem iskreno ne vidim pravu svrhu, bude ostvaren.


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.