New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vježbanje

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 21:52
Originally posted by evica evica wrote:

  hej,hej! sad sam tek naišla na tvoju temu,pa eto da i ja sa ženske strane uskocim!
svakako saslušaj decke kaj ti kažu,al eto samo da ubacim one savjete za ono kaj mi je upalo u oko!

znaci,muci te dorucak,a decki su te savjetovali sa š00g zobenih! š00g zobenih ima cca 400 kcal što baš i neide na ruku kad je u pitanju mršavljenje!

evice evice..zar nije imalo svrhe sve ono što smo pisali dosad na forumu?

Nema veze koliko što ima kalorija, nego p, m i uh! A š00g zobenih je nekih 50-60g uh što je taman dovoljno za taj period što cura nece jest i nije da se radi o š00g jednostavnih UH i onda gledaj dalje:

Originally posted by evica evica wrote:

probaj jesti zobene ali u manjoj kolicini (najbolje ceš se orijentirati po tome da staviš pola šalice zobenih ) i možeš posni ili jaja! (meni najbolje odgovara tako negdje 30g zobenih i 2 kuhana jaja mmmmmmmmm... a  tako se i najedeš i imaš dovoljno kcal->između š50 i max 300!

Još jednom, neka ne gleda na kalorije.
Jaja nisu baš najsretnija kombinacija jer se relativno brzo probave a njoj treba nešto da ju zasiti što duže, tj. prijedlog - posni sir.

Još jedna stvar - uvijek gledam da mi je dorucak što jednostavniji za spremit a što hranjiviji jer je najmanja šansa da ce nešto otic u salo ako se pojede za dorucak.

Smiksa sir i zobene i vodu i vec je gotovo! Može i neku vocku uz to.

-----------------

Originally posted by evica evica wrote:

  odi na blogove za moj jelovnik!

dosad nisam nikad pojela i zobene i posni u istoj kombinaciji (mix,jel?) nego npr u posebnoj zdjelici posni,u posebnoj zobene.

Zašto tako?


Originally posted by evica evica wrote:

inace za prehranu pazi da ima što manje kalorija,masti i ugljikohidrata,a više proteina!

Hm ne bih se složio. Ovisno koji princip prehrane ima, važni su i Uh a posebno masti u M+P obrocima! Pa cak i one nedozvoljene masti ali u manjoj mjeri.

Dakako da ce jednostavne Uh izbjegavati, pogotovo u kombinaciji sa mastima. Prije bih rekao da su jednostavni UH vece zlo od masti.

Originally posted by evica evica wrote:

al nemoj radit istu onu grešku ko kaj sam ja prije radila-kupovat one jogurte od vanilije,cokolade ili neke fine vocne! djeluje kao zdravo i niskokaloricno,no zapravo je suprotno.

Sve može naci svoje mjesto u prehrani, samo je pitanje vremena kad ce se šta pojest tokom dana.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 00:10
evice.. nemoj samo ženu upucivati na svoje jelovnike molim te :D

kao što kaže thorn, malo manje brojite kalorije a malo više gledajte što kad jedete! p.s i Vilo zubica.. nemoj me nasmijavati, vecera u š7:30 normalno da treba biti obrok poslije toga, barem jedan   
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 08:48

Najprije da zahvalim na savjetima, pokušavam ih uklopiti u svoj raspored. Da, i jesti cu joj jedan obrok iza vecere. Idem spavati oko 22 sata, pa cu nekaj pojesti oko 20h - jabuka, a ako vježbam oko 2š,30 - posni. Jel to ok? 

Jutros 45 minuta orbitreka

za dorucak sam izmiksala svježi sir+voda+zobene

plan za sutrašnji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala žlica meda+50 g zobenih. Da li je to previše UH?

 

 

Back to Top
Hunter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hunter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 09:11
Neznam kako si se hranila u zadnje 2 i pol godine,al pretpostavljam,strasno.Htjedoh rec da se manje opterecujes brojkama i kolicinom...Najbitnije je imat kvalitetne obroke i redovite,bez preskakanja.sad kolko je to grama,manje bitno.Kljuc uspjeha je u crobnom treningu.Idealno bi bilo trcanje ujutro 40-45 min,a navecer orbitrek 30-35 min(poslije toga jabuka ili nesto sl.),4x tjedno.

Tako da nemoj se zamarat brojkama...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 10:18
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

za dorucak sam izmiksala svježi sir+voda+zobene

plan za sutrašnji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

 


Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala žlica meda+50 g zobenih. Da li je to previše UH?

Jogurt ne može zamijeniti svježi sir prvenstveno jer je sir vecinom proteinskog sadržaja dok jogurt ima dosta niži sadržaj proteina.

Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 11:35
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

za dorucak sam izmiksala svjeµi sir+voda+zobene

plan za sutra±nji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

 


Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala µlica meda+50 g zobenih. Da li je to previ±e UH?

Jogurt ne moµe zamijeniti svjeµi sir prvenstveno jer je sir vecinom proteinskog sadrµaja dok jogurt ima dosta niµi sadrµaj proteina.

 

Hvala

Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 19:22

 Napravila sam Proteinske plocice

š00 g kesten pirea

š50 g oraha

š dl mlijeka 0,9% mm

50 g zobenih

žlica meda

50 g otopljene cokolade

Od tog se dobije š7 okruglih plocica, promjera cca 5 cm. Koje se premazu cokoladom. To planiram uzeti kao meduobrok sutra. Ne sve, samo 2 ili 3

Proucavala sam sastav pojednih namirnica iz recepta i nisu bas prebogate proteinima.  Po meni su to UH plocice.  Grijesim?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 20:37
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

 Napravila sam Proteinske plocice

š00 g kesten pirea

š50 g oraha

š dl mlijeka 0,9% mm

50 g zobenih

žlica meda

50 g otopljene cokolade

Od tog se dobije š7 okruglih plocica, promjera cca 5 cm. Koje se premazu cokoladom. To planiram uzeti kao meduobrok sutra. Ne sve, samo 2 ili 3

Proucavala sam sastav pojednih namirnica iz recepta i nisu bas prebogate proteinima.  Po meni su to UH plocice.  Grijesim?


Upravo tako..tu nema ni P od proteina tako da je naziv totalna pogreška
Imaš puno više recepata i boljih od ovog za pravljenje P plocica. Dakako da sadrže i UH i nešto M ali su definitivno kvalitetnije.

Vecinom se radi o sljedecim sastojcima: zobene, whey, svježi sir, kikiriki maslac, cimet, grožđice, kakao prah (inace jako dobar antioksidans) i ekstra poput puding praška, mlijeka, jogurta itd.
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2009 at 00:18

 ovako...necu duljit, prica je uvik ista, samo bi se malo nadovezala. :P

uglavnom, na dijeti sam od š.š. i od tada do sad sam nešto smršavila, ali jaaaako malo. ne važem se, mjera su mi hlace, u kojima osjecam pomak, ali ništa extra! :(

e, znam da je ovo dugotrajan proces i da je najzdravije mršavljenje ono sporo, ali opet bi se kg mogli malo brže topit!

idem na anticelulitne masaže, imam treninge, kako onda??

ne znam dali radim nešto krivo...hranim se u studentskoj menzi, i tu za dorucak uzmem vocni jogurt i dvije, tri vocke. za rucak pojedem juhu, odaberem jelovnik koji mi se cini najzdraviji, uzmem koji vocni jogurt i vocke za popodnevnu užinu, a za veceru najcešce opet to isto, ili samo kuhano povrce.

(nastojim ispunjavat ono punjenje/pražnjenje, a nekad i zgriješim,kao danas - cokoladna krafna za dorucak , ali sam se poslije jako pazila.)

i primjetila sam da moj izbor jela za rucak nekako cesto završi na vegetarijanskom jelu, to me malo zabrinjava... negdje na forumu sam procitala da je cura jednako išla na treninge i to, i da nije uopce mršavila. je li to to? :S ja stvarno malo mesa jedem ili ga uopce ne jedem.

tenks za svaku pomoc people!

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2009 at 01:10
uh upravo sam proveo pun k vremena pišuci FAQ o prehrani.. tako da, neda mi se sa dponavljati.. secekaj par dana i sve ce ti biti odgovoreno! no vjerujem da ce thorn odgovoriti isto pa cu ga nadopuniti ako treba ;)
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 02:52

 meni još nitko ništa nije odgovorio. :(

samo me zanima da li radim krivo s tim što ne jedem baš meso, usporavam li nekako organizam na taj nacin, ima li to veze?

i treba li to ici taaaaako sporo?

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 09:38
audreyh nema tu neke filozofije...pisalo se vec o tome š00x.

Pisalo se i o prehrani i o svemu. Nema smisla jedno te isto š000x ponavljati.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 09:39
  Radiš sve krivo.....
 Zašto ne jesdeš meso? I šta ce ti toliko vocni jogurti? I zašto punjenje kad nisi u nikakvoj ketozi? Nisi baš nešto citala..ha?
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 13:53

 Pa jesam, citala sam!

O joj.  SVE KRIVO?! Pa nije valjda baš sve...

Ma meso nije da ne jedem, nego ga ne jedem puno...sasvim malo zapravo. Ne znam, za rucak pojedem juhu, dooosta salate i dosta kuhanog povrca, a tog mesa samo dotaknem. Zar to nije ok?

A vocni jogurti... joooj, i mislila sam tako. A ok, smanjit cu ih onda...

A to punjenje, ma ne radim to baš, više sam mislila reci da šest dana nastojim (izgleda da samo nastojim kad ništa ne valja:(...) jesti zdravo i onda više-manje sedmi dan pojedem nešto slatko ili junk. a joooj... :S

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 20:13
da te kvotam, Ajoj.. baš to.. vecina stvari je kriva.. ubrzo ce staviti FAQ... ja sam se dosta trudio d aobjasnim u njemu neke stvari pa.. nauci ga dobro sa razumjevanjem kad ga stave
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2009 at 08:28
 Hocu, obecavam! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.