New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
Strigica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strigica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 24 Kolovoz 2018 at 14:30
Ja sam 40godisnja majka troje klinaca koji su u pubertetu ili tamo uskoro stizu... Radim uredski posao, 8 sati sjedenja. Nisam previse aktivna.
Vjezbala sam 3x tjedno po sat vremena od rujna do svibnja, grupni trening kombiniran od kardia, snage i istezanja, a onda mi je postalo vruce i gotovo. Sve sto sam utegla se opet raspustilo. Zadnjih dana sam pocela plivati najmanje 30 minuta dnevno (ne brckati se, nego prsno ili leđno bez odmora) i to planiram dok bude lijepo vrijeme raditi. Od rujna cu vjv opet i na treninge. Ne zelim mrsavost ni ekstra misice nego pojacati aktivnost spram sjedenja na poslu.
Moje mjere su (ako sam se dobro mjerila):
Bedro 58,5
Bok: 98
Struk: 80
Prsa:90
Nadlaktica 32,5
Vagu nemam. Do 70 bih rekla na 167 cm visine.
Moj problem: gric, gric, gric. Stalno nesto zvacem, slatko pogotovo. Nisam karakter po pitanju čokolade, kolača i fast fooda. Znam da mi je prvi korak uvesti redovne i kvalitetne obroke, ali od kuda početi?
Nadam se da cu ovdje pronaci podrsku u promjeni stila zivota.
Back to Top
Strigica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strigica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2018 at 14:50
Skuzila sam da ima jos informacija koje bih trebala podijeliti:
Dan mi pocinje u 6:00 a zavrsava oko 22:00.
Kavu pijem s mlijekom, bez secera, 1 salicu dnevno.
Volim citati na kaucu i tu mi ode slobodno vrijeme.
Nisam ljubitelj zdravih jela, ali ih redovito kuham i konzumiram. Najradije bih zivjela na sendvicima. Volim kruh.
I opet: stalno jedem.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2018 at 23:48
Pozdrav,

mene interesira kako vam izgleda dnevni meni trenutni u detalje.. a kako je izgledao za vrijeme treniranja?

Koliko je to obroka, sto se jede i koliko se gricka na dnevnoj bazi?Smile

Imate li podatak koja bi bila razlika u kilazi u odnosu na najbolje stanje u petom mjesecu?

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Strigica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strigica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2018 at 00:33
Pozdrav CeLe. Hvala ti na pitanjima.
Vaga meni uvijek pokazuje oko 68 kg, sad mozda 70. Morala bih se izvagati.
A sto jedem... Prvo, koliko jedem trebala bih težiti barem 100. Ne znam gdje mi sve stane. Nisam mijenjala prehranu dok sam vjezbala jer nisam ni pocela vjezbati zbog mrsavljenja nego zbog leđa i opcenito da se pokrenem tj. ne postanem upitnik....
Evo danas po redu:
Ujutro kava s mlijekom (bez secera)
Komad mladog kravljeg sira i casa jogurta
Riba (po jedna manja plavica i usata) i pola tanjura kupus salate (ocat, ulje maslinovo), jedan red kinder cokoladice
Dvije tanke kriske prsuta, malo sira (isto svjezi)
Banana
Jedna smokva, par zrna bijelog grozdja
Ljesnjaci (dvije-tri sake)- imam svoje pa sam ih cistila i jela, zato ne znam kolicinu
Pomidora, krastavac, malo tvrdog sira
Dvije sake kokica
Par komadica svinjetine s rostilja
Etp danas nisam jela kruh, ali inace znam pojesti veliki sendvic...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2018 at 09:49
Ovo i nije tako lose..

A konstatacija "koliko jedem trebala bih težiti barem 100."
Zapravo je odlicna i olakotna pogodnost svakako..

Kraj svega gore navedenoga, prvo mi u oko upadne dvije tri sake ljesnjaka..
Mislim da je od svega najjednost. upravo to izregulirat i na taj nacin sasjec veoma jednostavno jos nekoliko stotina kcal.

Koliko konkretnih obroka u danu imate?
Da li bi ovo sve (svaki novi red kako stve naavodili) bili zasebni obroci ili?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Strigica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strigica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2018 at 10:20
Koliko konkretnih obroka imam- ne mogu reci. Samo rucak najcesce. Inace sve jedem u letu. Malo ovdje, malo ondje.
Svaki novi red je novi obrok :facepalm:
Kao kuzim ja da bih trebala sjesti za stol, odmjeriti sto i koliko, pojesti i cao. Ali nikako da se sredim. Jednostavnije mi je svako malo skocit u frizider. I sad ok je ako su u frizideru pomidore.
Ali kad djeca dobiju slatkise (mi ih rijetko kupujemo) ja ne znam pojest jedan ili pet. Jedem dok ima. Odjednom i sve.
Uglavnom teorija prehrane mi je ok, ali praksa uzas. Ne znam odvojiti vrijeme niti planirati.
A ovo natrpavanje hranom mozda ima veze s mojim dosta niskim secerom (vec 20 godina mi je oko 3-3,2)? Kad dođe jos nize, na 2,8 uhvati me treskanje i zivcanost /histerija. I moram dobit slatko. Ko narkoman sam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2018 at 11:53
Originally posted by Strigica Strigica wrote:

Kao kuzim ja da bih trebala sjesti za stol, odmjeriti sto i koliko, pojesti i cao.


Eto, baš to Što bi ujedno vjerujem rješilo i problem tog divljanja šećera (mada mi je i to malo čudno, 20 god je to tako?), jer su ovo sve neki manji obroci koji samo provociraju glad, a ne naprave niš pametno :)

Kad bi se cijeli taj dnevni unos podijelio u 3 konkretna obroka i eventualno nešto lagano između bilo bi taman.

I slažem se za lješnjake, tu bi se već dosta energije ušparalo, pa bar sa šakom manje

Edited by Gym_girl - 04 Rujan 2018 at 12:16
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.