New Posts New Posts RSS Feed - Ispovjedaonica za početnike - da čujemo!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ispovjedaonica za početnike - da čujemo!

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 10:58
Ella, potpisujem Gymku, definitivno probaj nešto od onoga što sam gore napisala. Zna i meni biti tako kad se tek probudim. I da! Dakle, mliječno ti ipak malo smeta, i ti jednostavni UH. Rekla si da za ručak najčešće jedeš meso i povrće neko i za međuobrok voćku niskog GI(jabuku) i neke orašaste. Javlja li se ta glad nakon ručka ili međuobroka? Ako je nakon ručka: Ima li što masti u njemu? Začiniš li povrće kakvim uljem? Ako da, i opet nije ok, možda da dodaš kakve složene UH? A ako je nakon međuobroka, može biti zbog kombinacije šećera i masti, mene je ta kombinacija znala uspavljivati. Probaj u taj MO dodati proteina, čak možda uzeti 2 kuhana jaja ili nešto mesa s povrćem, ili možda čak i bjelanjke sa zobenima. Mislim da bi tu općenito više kompleksnijih UH(slanutak, heljda, zobene, bijeli grah....) bolje sjelo.
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 11:13
Da, čitala sam da mliječno može dizat inzulin i tako i je. Posni sir mi ne radi to. Pečem na masti, nekad svinjskoj sad kokosovoj i sve začinjavam sa maslinovim uljem. Ali malo, ne zalijevam :)
Ne osjećam glad nakon ručka, pristojno izdržim do užine, ne spava mi se. Jedino od pašte i takvih ugljića se mogu osjećati tromo i pospano ili ako previše pojedem a i to izbjegavam.
Jaja mi teško padaju na želudac, većinom jedem samo bjelanjke kuhane ili pečene a jabuka mi je nekad otvarala apetit ali uz malo orašastih to se ne događa
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 16:46
Posni ti je ok? Hmmmm.... zanimljivo. Naime, mliječni proizvodi općenito, pa i zrnati i posni sir imaju niski glikemijski indeks, ali visok inzulinski indeks, što znači da njihova konzumacija luči priličnu količinu inzulina. Odi sada na OGTT, indeks IR, i aktivnost beta stanica su se morali promijeniti.
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 17:07
Da, od posnog sam sita i nemam problema. Čudno, da.
Hoću, sve pretrage ću ponoviti, samo da sredim sve kod nove doktorice.
Back to Top
drazensb View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 04 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drazensb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2018 at 14:37
Pozdrav, 
ako netko procita bio bih zahvalan da mi odgovori.
Evo  ocemu se radi; prije cca sada vec 2 godine imao sam 97 kg i 180 cm; nisam se nikako kretao osim nekada nekakva rekrecija samo; i odlucio da je dosta.......
U periodu od 1,5 dana sam sa 97 pao na 80 kg, ioako nije bas bilo poptupno zdravo skidanje kg; jer sam puno trcao i trenirao a jako malo jeo....
I sto se dogodilo........od 1.-3. mjeseca ove godine vratim 7 kg, nakon toga, promjenim sredinu zivota i posao; i reko dobro ajde sada si ih vratio sad ces skinuti to ponovno.....no međutim u zadnjih 5 mjeseci, umjesto da skinem 7 ja sam dobio jos 10 kg, opet sam na 97; a da stvar bude gora, svaki dan treniram relativno teske treninge snage i izdržljivosti, svaki dan skoro vozim cca 5-6 km bica i nekada trčanje, od hrane, slatko ništa, sokovi ništa, nikakav šećer.......a jedem ujutro zobene sa jogurtom i bananama, tunu iz konzerve sa posnim sirom( sto mi je stvarno fino) i navecer sada najcesce lubenicu.......

Sad ako mi netko moze reci sto krivo radim, jer uz takav trening (i malo pazim sta jedem) kako je moguce dobiti jos 10kg???
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2018 at 00:02
Nisam shvatio ovaj dio u 1,5dana skinuo sa 97 na 80?
Pretpost. da je to bilo u periodu od dvije godine kako si gore pisao?

Sve u nastavku sto pises stvar je matematike, i tvoje svjesne ili nesvjesne realnosti..
7kg a ni prijasnjih 10kg nisi dobio od zraka.. dobio si ih od vise hrane/kalorija, i/ili manje aktivnosti u odnosu na ono kada si imao 80 ili koliko kg.

Dobio si 10kg. jeduci zobene, jogurt i bananu za dorucak, tunu sa posnim za rucak i navecer lubenicu?Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2018 at 00:23
U kojem vremenskom razdoblju si izgubio te kilograme?????
Slicno sam prosla i ja. Trud maximalni a rezultati minimalni, i jos k tome debljanje. Pristup treba biti drukciji, gpvorim iz svog iskustva, javi se ako zelis porazgovarati....
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2018 at 22:23
@dražensb  

1.zadržavaš puno vode zbog stresa na tijelo. Napravi cheat day(ako si sklon emocionalnom hranjjenju i "binge eatingu" take it slowly,odnosno,jedi sto zelis koliko zelis,ali nemoj imati mentalitet da ces se samo taj jedan dan opustiti i onda u nedogled gubiti salo 3 mjeseca(,odnosno kilazu jer ce to stvoriti negativnu petlju koja ce rezultirati time da svaki put kad imas cheat day,pojest ces vise jer si emocionalno zeljan takve junkie prehrane i mozak ce se igrati s tobom i strahovito ces imati potrebu za visokokaloricnom "high reward" hranom tipa pizza,sladkac i to kad god si gladan.Mozgu je najdraze da strpas u sebe pizzu jer ima najvise energije i brzo je dostupna za uporabu,ali tvojem tijelu nije pizza prioritet,barem ne bi trebala biti.))

ili

odi u grad popi nešto,zabavi se,opusti se. Nakon dana opuštanja ili s hranom ili nečim takvim bi trebao barem dio te kilaze izgubiti.


2.ne trebaš se toliko izgladnjivati,možda da probaš malo umjereniji pristup,više hrane i kalorija s ponekim čak cheat snackom/mealom tu i tam,čak i na dnevnoj bazi


3.jaki tezinski treninzi i jaka količina aktivnosti a niske kalorije rade stres na tvoje tijelo i povećava ti se fight or flight mod koji može biti preopterećujući. stres je koristan,ali ne ako ga se konstantno aktivira bez ikakve podloge koja bi omogućila oporavak kroz neki period(dana,tjedna,mjeseca i više )

4. pročitaj opet prvo jer ne mogu ti opisati koliko je bitno da se zrelaksiraš malo i zaboraviš na hardcore mod kojeg trenutno živiš
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2018 at 11:35
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Dobio si 10kg. jeduci zobene, jogurt i bananu za dorucak, tunu sa posnim za rucak i navecer lubenicu?Smile


Isto pitanje imam

Kakva je točno prehrana bila u toku vraćanja te kilaže, zajedno sa aktivnošću, i otkad je krenuo navedeni jelovnik u igru?

Ako su zobene, jogurt i ekipa tek nedavno uvrštene radi namjere skidanja viška, nije ni čudo da je tijelo malo tvrdoglavo...to je klasika kod tih ciklusa naglih dobivanja i gubljenja...

A moguće je da, i kako je warrior naveo, voda i stres igraju veliku ulogu....ovo je jaaako restriktivan jelovnik, ako se slično ponavlja iz dana u dan, i sigurno neće donijeti kvalitetne rezultate...samo će otvoriti još jedan krug pucanja i prejedanja...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
BlueCloud View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 31 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BlueCloud Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2018 at 15:32
Danas počinjem sa dijetom. Za doručak je bila samo kafa, za ručak pileća juha i grah čorba sa salatom od krastavca i paradajza. Pre ručka pola sata jabukovo sirće, a posle ručka "fitness" čaj. Kad ožednim pijem limun u kiseloj vodi, a pre spavanja planiram med i đumbir. :)
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2020 at 20:58
Najradije da sednem i placem- to mi dodje na najlakse. 
Kum skinuo cca 22kg- 3 mjeseca- ogromno odricanje, par namirnica i u krug, ok skinuo je kile al kao "podgrejani les" izgleda. 
Strucna pomoc 150 e....

Krenuo sa smanjenom vecerom, gledam sve to, moju situaciju, kazem- najlakse i najjeftinije je da sednem i placem.
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2020 at 20:46
Buduci da mi je dorucak kava + cigare, od 1.1 tj novogodisnje odluke...krecem ---->>>

Pored kave i cigare ubacio dorucak- tipa sendivc, bilo sta nadjem jestivo. (Rezultat- ne skapavam od gladi do rucka, pa se za rucak "ubijem" od hrane).

Rucak- sta bude, al sam primetio u manjim kolicinama da jedem. I gledam da jedem nesto od salate tj kiseline (zimnice) ajvar, kiseli krastavci, paprika, mjesana salata,tursija itd.

Oko 17-18h uzmem nesto da me malo zasiti, 
Vecera, voce- dve jabuke, grejp sta imam u kuci
( U slucaju da preskocim tu uzinu oko 18h, za veceru papaline sa ljutom paprikom, sardine itd).

p.s van ovog svega, ljeto/zima uvek pijem limunadu...tako da tjedno popijem 4-5l limunade.
__________________________

Ostalo mi je 20tak tableta fat burnera- pa cu ovih dana krenuti i sa njima. Naime, ljetos na "belo" skinuo 4kg sa njima. Nisam pazio na ishranu.

____________________________

Negde citao da ne valja za veceru voce, treba bijelo meso i malo salate.
_________________________________________


Imate vi neki provjereni trik? 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.