New Posts New Posts RSS Feed - Početnik - Povratnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik - Povratnik

 Post Reply Post Reply
Author
AntonioRIOP View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AntonioRIOP Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik - Povratnik
    Posted: 18 Svibanj 2018 at 16:03
Bok

Imam 33 godine i nakon dugih 13 godina vratio sam se bodybuildingu... inače dosta intenzivno sam nekad trenirao i jednog dana samo prestao...

Tada sam imamo zavidnu snagu i mišićnu masu imao sam negdje oko 85kg a visok sam 187 cm... trenirano sam do 5-6 puta tjedno...

Trenutno imam 106kg (prije tri mjeseca 112kg) i počeo sam trenirati ponovo... treniram već tri mjeseca i mogu reći sam sada snažniji nego tada... zadovoljan sam koliko sam uspio povrati snagu... prije tri mjeseca nisam mogao napraviti ni jedan zgib sad ih već radim desetak...

Ono što mi je cilj jest spusti se ponovo na 85 do 90 kilograma...

Zanima me sljedeće... jako pazim na prehranu i mogu reći da je raznolika i bogata ali mislim da sam možda pretjerao s dodatcima prehrani u nekoj mojoj želji da što brže napradujem... dolje ću navesti što trenutno sve koristim pa vas molim mišljenje jel to sve skupa malo previše ili ipak ne...

Kreatin - 5 g dnevno
BCAA - 10 g dnevno
Whey protein - 1 mjerica ujutro... 1 poslije svakog treninga
Kazein protein - 1 mjerica prije spavanja
Omega 3 - 1 kapsula dnevno
Magnezij - 1 šumeća tableta dnevno
Vitamini Solgar VM-75 - 1 tableta dnevno
Kalcij - 1 šumeća tableta dnevno


Edited by AntonioRIOP - 18 Svibanj 2018 at 16:05
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2018 at 22:22

Pozdrav!


Po mojem mišljenju dobro misliš, da si pretjerao :) Ali reci mi prvo, kako ti vidiš sve te dodatke, kako se osjećaš s bilo kojim od njih i bez, i uzimaš li što na temelju nekih analiza ili napamet?

Osobno smatram da ti u ovoj fazi kad je - 20 kg pred tobom zbilja nije potrebno uzimati sve ovo, pogotovo ako jedeš bogato i raznoliko. Pa čak i kad budeš na zadnjih par kg upitno je da li će ti trebati, ali će definitivno prije nego sad, sve ovisno o zadnjim fazama definicije. Rađe bih se štedila za taj period :)

Od svega bi trenutno izdvojila whey, ajde kreatin i eventualno omegu (mada mi je i to pod upitnikom), ukoliko ovo ostalo ne uzimaš radi nekog deficita. Kada piješ BCAA, oko treninga? Kazein je redovito prije spavanja, koliko razmaknut od večere?







Edited by Gym_girl - 18 Svibanj 2018 at 22:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2018 at 09:17
Bok,
mene interesira kako ti izgleda prehrana i trening?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AntonioRIOP View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AntonioRIOP Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2018 at 20:40
Ovako jedem pet do šest puta dnevno... u nastavku cu stavit primjer jednog mog dana ishrane... ali nije bas svaki dan tako

Prvi obrok cca 08:00 - Zobene pahunjice u mlijeku u koji ubacim i mjericu Whey, oko 30 grama...

Drugi obrok cca 10:00 - Zrnati sir jer posni ne mogu gutat...

Treći obrok cca 12:00 - Piletina (ili riba) 250 g plus ubazim rižu ili cvjetaču ili brokulu, mrkvu... u biti ono sto ima na ponudi od kuhanog povrća jer sam sebi ne stignem kuhati

Četvrti obrok cca 14:00 - uzmem nesto za grickat... badem, orah, kikiriki ili indijske.. s time da pazim da tu unesem barem 20 grama proteina

Peti obrok cca 16:00 - uzmem tunu u konzervi u vlastitom soku, ili sardine... ili nesto tok tipa...

Šesti obrok 18:00 sati - obično je "ručak" jer tad dolazim s posla... u glavnom taj obrok se sastoji od junetine ili teletine.... kuhani ili peceni krumpir... svježe povrće rajčice... krastavci... zelena salata... cikla... kiseli krastavci... uglavnom zelenila u ovom obroku ne fali...

Voće ubacim negdje između obroka... jabuku bananu.. ili ovo sto sad vec polako pocima u sezonu..

Pijem vode oko 4-5 litara dnevno - tu iskreno malo prejerujem... po jednom unosu vode nije nikad ispod 0,5 l i vec polako osjećam da mi je to previše..

Treniram uglavnom navecer između 19:00 i 21:00 s time da sam do 23:00 najksnije u krevete i spavam do 07:00

Vitamine koje pijem, kalcij i magnezij pio sam i prije nego li sam trenirao... tako da mi je od ovih dodataka sad ovo ostalo Whey, Kreatin, Kazein,Omega i BCAA... Planiram nego vrijeme izbaciti kretatin ali o tom po tom... sto se tice prehrane nisam se ni s kim savjetovao ovo je sve nekako moje... naravno čitajući o tome..

Inače fantastično se osjećam... bez bolova i bilo kakvih tegoba... na treningu uvijek idem maks sve dok ne iscjedim i zadnji atom snage... Ne mogu reci da sam puno postigao definicije nema ali nema vise ni trbušine koju sam imao sad je gotovo ravno... jako san razvio leđa, ruke... prsa i noge imaju mali pomak u izgledu i snaga u njima je prisutna... Da se razumjemo nije jos to nista impresivno ali mene veseli dignut benč jednom 100 kg, dignut na latu 100 kg po nekoliko puta.... u čućnju 110 kila.. znam nije mnogo ali neme veseli....

Eto je ukratko to... počenik sam ne sramim se... ali imam jaku želju za napretkom i znam 100% da cu uspjet...

Lp
Back to Top
AntonioRIOP View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AntonioRIOP Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2018 at 21:05
Sorry nisam odgovori ona pitanje...!

Ovako treniram

Četiri puta tjendno... Subota mi je u mojoj glavni pocetak tako da od nje krećemo

Subota - Prsa i Triceps... Obicno je tu benč ravni kosi... podizanje bućica na klupi.. uglavnom klasika... rijetko ubacim neku izolirajucu vjezbu... tu uglavnom odradim četiri vježbe svaku po tri-četiri puta od 6 do maks 10-12 ponavljanja nikad preko... triceps mi je nakon ovog vec dosta bolan pa ubacim dvije vježbe ali nekad ih i preskočim... imam prirodno jak i izražen triceps pa ga ne forsiram dodatno...

Nedjelja - Leđa i biceps - Isto tako uglavnom klasicno.. vratilo, lat, povlačenje, veslanje... povlačenje jedne bućice.... biceps forsiram... pa radim i do četiri vježbe.... plus ubacim i kario obicno bicikla 15 min ili ono veslanje 10 min

Ponedjeljak odmor

Utorak - Noge - uvijek radim čućanj i do 7-8 serija s 5-10 ponavljanja... to jedina vježba koju ne brojim... cilj mi je dignut sto vise kila sto vise puta... radim jos iskorake ili onu spravu gdje guras... ali nakon čučnjev imam snage eventualno za jos jednu vježbu... tako da za noge nisam nikad jos do sada radio tri vježbe... nakon ovog seta noge mi se oporave tek sljedeći tjedan... jako dugo mi treba...

Srijeda - Odmor ili lagani kario.... uglavnom malo brža šetnja cca 20 min do 30 min

Četvrtak - Ramena i podlaktice... isto tako uglavnom klasika.... četiri do pet vježbi... ulavnom odradim potisak iznagpave naprijed i iza.. podizanje bućica... plus neku spravo koja cilja ramena... te odradim po jednu vježbu izlirajuću za zadnje i srednje rame... za podlaktice odradim dvije vježbe...

Ovo mislim s ramenima zamjeniti za utorak jer mi se dogodi mi je u subotu blago upaljen triceps pa ne mogu dati svoj maks za prsa...

Petak odmor

Trbušnjake ubacim tu i tamo... kad imam snage za njim ali nisu mi prioritet... nekad sam imao savšene trbušnjake a da ni ne jednog nisam nikad napravio..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2018 at 10:34


Prvo ću te pohvalit za detaljne info koje si nam dao Wink i za popriličnu disciplinu što se jelovnika i treninga tiče.

Prema tvom opisu, vidim da se zapravo osjećaš jako dobro ovako i da kilaža polako pada (po kg može i više za taj period ali je pitanje kako se kompozicija tijela promijenila pa neću suditi samo po kilaži) što je super i znak da ne treba ništa drastično mjienjati, s tim da bih te ja pitala još par pitanja prije nego ti predložim neke korekcije:

1. Kako ti pada jesti svaka 2h? Vidim da imaš dosta stisnut raspored obroka - ima li to neki dublji razlog (npr. više ti odgovaraju manji, a češći obroci, stalno si gladan itd.)  ili si samo čuo/čitao da je tako najbolje? Imaš li ikakvu želju da smanjiš broj obroka ili ti je tako ok?

2. Pretpostavljam da ti je obrok nakon treninga kazein? S obzirom na malo kasnije sate, tako ti je ok, ne traži te neki konkretniji obrok?



Što se treninga tiče...

Koliko dugo već treniraš po ovakvom rasporedu i jesi li kad probao kombinirati više većih miš. skupina u istom treningu (prsa i ramena recimo, ili ledja i prsa - meni jako draga kombinacija, pogotovo odradit leđa prije prsa)?

Vjerujem da si prije i znao raditi tako pa me zanima kako ti je taj način odgovarao.


 


Edited by Gym_girl - 20 Svibanj 2018 at 10:40
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
AntonioRIOP View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AntonioRIOP Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2018 at 11:39
Što se tiče obroka za sada mi je ok, jer ni jedan odbor nije velik uglavnom je to oko 200-300 grama... po obroku npr... 200 g Zrnati sir... 200 grama piletine plus povrće... 120 grama tune i slično... pošto radim u prehrani ne predstavlja mi problem izdojiti 5-10 minuta za kupnju i jelo...

Treniram po ovom principu oko dva mjeseca i više... mogu reci da odgovara jer se do sljedećeg treninga u poptunosti oporavim i onda opet mogu davat maksimum takoder i zbog zglobova i tetiva sam vidio da mi ovako najviše odgovara jer me ništa ne boli... a prije sam radio istu grupu vec nakon 48 sati i uvjek bi me bolio ili lakat ili rame...

Načelno sam spreman trenirati raznoliko ali ako se uhvatim nekog programa onda ga se držim barem 12 tjedana jer to smatram minimalnim periodom za postizanje zacrtanog...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2018 at 14:16

Znači sveukupno se dobro osjećaš i vidiš rezultate s ovim pristupom. Ok, onda tako i nastavi za sada pa kad počneš stagnirati razmisli malo o dužim periodima između obroka.

Što se treninga tiče, možeš si iskombinirati tako da ne radiš za 48h istu grupu. Što fali odraditi leđa-prsa pa nakon 2 dana noge recimo? :) Primjera radi, za kada ti dosadi raditi ovako kako sada radiš.

A što se prvog pitanja tiče (suplementacije) i dalje ostajem pri svom odgovoru :) Nisam sigurna da li ti je zbilja sve to potrebno, pogotovo kad ne treniraš (nisi naveo da li bilo što od tih vitam. i min. uzimaš iz nekih konkretnih razloga pa pretpostavljam da ih nema). Pitanje je gdje uopće imaš deficit sa mikronutrijentima, a i koliko ti se uopće isplati uzimati 1 tabletu omege, nisu to količine za neki efekt (ako ga uopće ima) - po meni je bolje pojesti jednu dobro ribu svako malo :)

Isto tako sa BCAA - koliko toga uzimaš i je li u prahu ili tabletama?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2018 at 14:47
Meni je ovo super i po skolski bas kako i treba..

Jos ako kako kazes da se super osjecas i vidis promjene u zeljenom smjeru, onda je to svakako pun pogodak i ne vidim potrebu za promjenama, bar ne za sada!Thumbs Up
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AntonioRIOP View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AntonioRIOP Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2018 at 21:16
BCAA pijem u prahu, porcija pet grama koju pomješam u pola litre i litru vode kako koji puta...

Ovisno koliko mi tekućine treba a popijem ga oko 5 do 10 grama dnevno...

Vitamine uzimam godinama jer radim dnevno oko 10 sati min i nisam pazio na prehranu pa čisto da zaštitim zdravlje... mislim ovaj magnezij i kalciij izbacit tu sam ipak prejerao... evo vec par dana to ne pijem u ostalom u vitaminima koje pijem ima dio magnezija i kalcija..,

Sto tice omege slažem se da jedna tableta za neki ucinak je malo ali to uzimam zbog samog zdravlja ne zbog sagorjevanja masnoce... (ako moze pomoci nek pomogne)...!!!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2018 at 01:58
BCAA možeš zamijeniti i sa wheyem, isto ga sadrži, a teorija bi rekla da uz vi pomaže dodatak leucina, mada u stvarnom životu naprosto nisu svi jednako osjetljivi na to, netko više, netko manje...
Kakvim poslom se baviš? Ne zaboravi da se sintetički vitamini ne apsorbiraju jednako kao prirodni(neću u detalje), mislim tj ako se dobro sjećam, da je od solgara "Multi nutrient formula" kvalitetniji proizvod od vm75, a njihov po meni najbolji proizvod je hy bio, ali to je samo C vit sa bioflavonoidima, kombinacija kakvu dobijemo i iz namirnica. Sad je ionako sezona svježeg sezonskog povrća i voća, pa iskoristi to. Omega 3 i diskutabilno pomaže za sagorjevanje masnoća, ovisi o jako puno toga, pa i sastavu masnog tkiva pojedinca, ali zdravstveni efekt kvalitetnijih kapsula je ok, od kardiovaskularnog pa do suhe kože zimi, mada bi onda trebao bar 2 kapsule dnevno( no pojma nemam koji uzimaš i u kojoj koncentracije. Ako može samo savjet za trening, s obzirom da ti je prioritet trenutno gubljenje težine, probaj cca 4 tjedna kombinirati serije i sa manjim i sa većim brojem ponavljanja za veće mišićne skupine, recimo za noge to funkcionira jako dobro, a kod velikog broja ljudi i za ramena i leđa. Možeš na kraju smanjiti težinu i napraviti npr 2 serije sa cca 15-18 ponavljanja nekih vježbi. Trebalo bi da pomogne i hipertrofiji, i skidanju masnoća, a može ti povećati i radni kapacitet treninga te smanjiti vrijeme oporavka. Ništa ne brini za težine koje dižeš, nije malo nakon 13 godina, i nemoj žuriti, 1000 mikrotrauma može dovesti do velike traume, a ima hrpa načina za progresiju i bez povećavanje težine utega. Koliko ti je kreatin sad zaista potreban i koliko pomaže, opet ovisi o mnogo toga, sam najbolje to osjećaš, makar bio i placebo efekt. Sretno i pozdrav.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.