New Posts New Posts RSS Feed - Zdrav zivot na duge staze
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdrav zivot na duge staze

 Post Reply Post Reply
Author
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdrav zivot na duge staze
    Posted: 09 Travanj 2018 at 21:22
Evo da i ja otvorim novu temu i nadam se da ce nekom pomoci ako ima slican slicaj kao ja..
Imam 18 god.,visina 170 cm,trentutna tezina 75 kg.Na dijeti sam oko mjesec i pol i skinula sam 6 kg za sad.U pocetku je to bilo izgladnjavanje dok nisam shvatila sto radim sama sebi Sada jedem normalno,ali u manjim porcijama.Npr. za dorucak pojedem snitu kruha s maslacem,uzina je neko voce,rucak sto bude(ugl. povrce i drugo kuhano povrce s kuhanim mesom) uzina opet neko voce ili orasasti plod ugl. za veceru ponovno pojedem snitu kruha s maslacem..Teretana svaki dan trening od oko 1 i polh(ugl.u pocetku zagrijavanje na traci onda "trening snage" i na kraju ponovno traka).Problem je sto je mrsavljenje doslovno stalo..vec se 2 tjedna nisam pomaknula od 75 kg..naravno da ne ocekujem da cu imati 10 kg manje u 2 mj ali bih voljela znati da li mi je prehrana kriva i trening...Ne zelim nakon sto dodem do zeljene kilaze vratit se na stari nacin prehrane i ponovno bit nezadovoljna svojim izgledom (sto me vec godinama unistava na psihickoj razini)
P.s. slatkise i sokove sam skroz prekrizila
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 08:06
Poz,

po kojem konceptu si slagala ovu prehranu?
Pitam primarno zbog ideje da za dorucak i veceru jedes kruh i maslac? =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 08:58

Pridružujem se pitanju

I dodajem, o kojem kruhu se radi? :) I kako se osjećaš nakon takvog obroka? Što se gladi, energije, želje za slatkim tiče....

Koliko ti vremena prođe do sljedećeg obroka i da li ti je dovoljna ta užina da ti utaži glad?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 14:58
Za dorucak sam sama pocela jer mi se cinilo previse pojesti npr. zobene(bezglutenske) i suseno voce(imam osjecaj kao da je jako zasitno i da treba dugo da se potrosi sve sto se unijelo)..
Ugl. uzmem vrlo tanku snitu bezglutenskog kruha s jos tanjim slojem maslaca.
Slatkise zamjenim domacim medom kojeg tu i tamo pojedem.Uzina mi bude ugl. dovoljna i zasiti me do rucka kojeg jedem otprilke 4 sata nakon sto pojedem uzinu.

Edited by debeljuca123 - 10 Travanj 2018 at 15:01
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 21:26
Ja bih rekao da je gornja opcija u svakom slucaju bila "kvalitenija" od krha i maslaca..

Kako god, 
u svakom slucaju bolje bi bilo da taj obrok, ali i svaki drugi u danu baziras primarno na proteinskoj namirnici (meso, riba, jaja, posni sir, whey protein).

Ako je "dijeta" zastala, trebas pojacati potrosnju kroz sami trening, ili daljim reguliranjem prehrane..
A od svega sto si navela, upravo taj kruh i maslac nekako su mi prvi upali u oko..
Da zamjeni oba obroka sa konzervom tunjevine i povrcem, i npr. omletom jaja.
Vrlo vjeroj. da ces nastavit gubit kg. dalje i svakako tijelu dati ono sto mu trenutno fali (bjelancevina).

Kako ti trening izgleda?
Sto tocno radis u teret. odnosno po kojem konceptu treniras?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2018 at 08:37

Slažem se, ako ne već oba obroka neka krene sa zamjenom večere, ja bi recimo krenula otuda - pogotovo ako nakon takvog doručka nema potrebu jesti ko slon par sati nakon. Neki izvor proteina i povrća za večeru i to bi već trebalo napraviti razliku. Onda i doručak pa ostalo...





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2018 at 16:16
Ugl. treniram oko 6 puta tjedno
Kardio: pa se trening ugl sastoji od trake za trcanje(40min umjereno brzog trcanja),orbitreka(20min) i bicikla(30min).
Snaga: prva je sprava (mislim da se tako zove) za noznu abdukciju i adukciju(4×10),sprava za noznu ekstenziju(3×10),trbusnjaci (3×10),cable row(2×10),sprava za lednu ekstenziju(3×15),veslacka sprava (15min),razne vjezbe kao sto je preskakanje uzeta i sl.

P.s. nemojte me osudivat ako su nazivi sprava krivi nisam bas profesionalac sto se tog tice pa je internet pripomogao
Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2018 at 00:15
Samo jos da se nadovezem i da pitam da li ovo na moju visinu,kilazu i tezinu treninga odgovara kako bih uspjela skinuti kilograme..
Zajutrak:2 kuhana jaja sa snitom integralnog kruha,topla voda s limunom
Dorucak:2 jabuke
Rucak:Pileci file i salica kuhane rize sa npr. kupus salatom
Uzina:salata od tune (posni sir,kukuruz,rajcica,zelena salata)
vecera:jogurt i saka oraha/badema
takoder oko 2.5L vode kroz dan
Jedino sam zabrinuta da li mi je ovo prevelika kolicina hrane i da li ce kilogrami stati ili cu se udebljati?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2018 at 08:40
Meni se opet čini da ti je malo, ali ne znam koje su količine piletine i riže u pitanju za ručak? Koliko je tune u salati? Ja bi ovaj jogurt zamijenila sa cca 250 g sira, i uz voće još dodala bar 50-100g, samo voće nije međuobrok, i osobno bi samo ostala još više gladna sa samo 2 jabuke. Ovako... ne znam jesu li ti CeLe ili Gymka već rekli, ali potraži na internetu Harris-Benedict formulu i izračunaj si BMR(bazalni metabolizam, količina energije koju ti tijelo treba u mirovanju, dakle da apsolutno ništa ne radiš) i TDEE(koliko ti energije treba za održavanje težine). Ako hoćeš mršaviti, oduzmi od TDEE cca 250-500 kcal. Update.. po ovome što si napisala mislim da bi trebala unositi oko 2000 kcal sve skupa, ali nisam 100% sigurna. Probaj jedno tjedan-dva ovako kako su ti napisali( čak i malo više hrane) pa prati mjere i kilažu. Koliko sam uspjela izračunati mislim da jedeš oko 1600, što ti je ravno bazalni, tako da mislim ti uz tvoje aktivnosti treba još hrane, ali ne mogu biti sigurna jer ne znam koliko je badema tvoja šaka, koliko je piletine i riže u ručku i koliko je (i kakve) tune u salati(ulje, salamura...). Velim, izračunaj i ti još jednom pa vidi do kakve ćeš brojke doći i po tome se otprilike ravnaj i prati.

Edited by Justanyone - 12 Travanj 2018 at 08:50
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2018 at 11:14

Ajmo prvo vidit kako će ovo krenut....

Ja bih jedino ovaj jogurt navečer zamijenila svježim sirom (zasitit će te više), a taj jogurt eventualno ubacila u međuobrok umjesto 1 jabuke...ili jabuke općenito ako ti se tu ne bude jela.

btw. jabuka bi ti se lijepo složila i uz jaja...umjesto kruha. Pa tu feticu kruha ubaciš recimo u ručak ako ti dođe gušt...

To su ti samo primjeri kako se možeš igrati sa slaganjem jelovnika :) Pa ti po sitosti i općem osjećaju vidi kako ti paše...

A da li će to sve skupa biti previše/premalo vidjet ćeš ovisno o rezultatima. Pusti formule za sada jer te mogu zavarati. Možeš ih okvirno provjeriti čisto da znaš kako bi nekako "teorijski" to trebalo biti ali uzmi u obzir da je stanje možda daleko od toga. Ja bih prvo krenula ovako malo kroz strukturu obroka, pogotovo ako ti je tlaka računati i brojati.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2018 at 13:43
Hvala vam na puno na odgovorima!Lijepo je znati da su ljudi spremni pomoci kad ne znas kako dalje sam!Probat cu 1-2 tjedna ovako kako ste mi savjetovali pa vam javim rezultate!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2018 at 00:29

Nema na čemu, to i je svrha ovog foruma Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.