New Posts New Posts RSS Feed - Proces mršavljenja.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proces mršavljenja.

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 20:06

Pozdrav debeljuca, dobro nam došla,  možeš li molim te otvoriti svoju temu za početak pa da ti tamo pokušamo pomoći? Embarrassed

Da nam se ne petljaju teme....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 08:15
Originally posted by Toni01 Toni01 wrote:

Lakse mi je raditi u vidu shakea međuobrok a mozda mi je tako i najlijepse.

Sto se proteina tice, pogledat cu jos malo po internetu sta ljudi kazu pa cu narucit.

Sami unos hrane sam vec povecao. To mi nije nekj problem, jedem manje a u vise obroka dok je prije to bilo obrnuto. Pojeo bi 2 obroka ali velika. Odnosno rucak i vecera.

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Da se samo nadovezem na sve vec receno od strane "gymke"..

I ja osobno koristim dugi dugi, niz godina samo Myp. i nastavit cu sve dok je omjer cijene, kvalitete, a i okusa odlican..


Sto se tice prehrane, kako sam ti rekao u inboxu, ovo je jednost. presiromasno i kako ti je vec rekla gymka, ishod isti kao i prosli puta je gotovo zajamcen, klasicni yo-yo efekat koji radi 90% ekipe na dijetama.. Mozes ti bit motiviran i nabrijan koliko god hoces, ali protiv majke prirode i hormona gladi nitko bitku ne dobija..

Na kraju se to svede da su ljudi vjecito na dijetama, a nikada ne postignu kilazu/izgled koji zele, time ni zadovoljstvo koje isto nosi..
Vrlo velika populacija ljudi koji bori bitku s kilazom (a ja ih osobno poznajem), vodi ju odkako ih poznam, dugi dugi niz godina, upravo iz razloga kojeg navodim gore..
Nije problem skinut kile, veci problem je skinut i ostat na tome sto si postigao..

A tu uvelike igra pricu citav proces dolaska do tog dijela, i sto tocno je skidano u tom "gubljenju", kilograma, i tu je ono gdje velika vecina grijesi i zapravo se samo vrti u krug trazeci sljedecu "najbolju i najbrzu dijetu"..
Psiholoska strana price i mindset switch je opet prica za samostalnu temu i nesto sto radim s ljudima kroz citav proces od nekoliko mjeseci.. Jer pretilom covjeku koji je to citavog zivota, ne mozes samo dat dijetu i prehranu da promjeni zivotne navike i istima ustraje.. Sve dok ne promjeni navike i citav pogled na sebe samoga, odrzivih rezultata ne bude.

Inace,
svaki obrok treba ti se bazirat na proteinskoj namirnici UVIJEK kao osnovi:
Meso, riba, jaja, posni sir, whey protein, mlijeko..

Uz to, sto vise obroka u danu povrce (sareno).

Pokoja vocka kroz dan..

Od masti u pecenju minimum, minimuma tek tolio da se ne ljepi ako pece..
Ostatak na salatu maslinovo/bucino ulje, ili orasari kroz dan.

Preostali unos kalorija (u tvom slucaju), vjeroj limitiran unos ugljikohidrata (predlazem oko aktivnosti treninga),
primarno kompleksni kao sto je npr. riza, tjesetenina, krug, zobene, palenta, krumpir, batat, itd.

Trening,
kao sto sam rekao teretana ako imas mogucnost.

Za pocetak klasicni full body 3/4puta tjedno, gdje ces proci cijelo tijelo u 45-60min. ovisno o kondiciji.

Hoce to biti po 3-4serije u rasponu ponavljanja 15-12x. na spravama nekim redom sa pauzama nakon svake serije, ili nekakav kruzni trening 6-7sprava za redom bez odmora, pa onda pauza.. manje je zapravo bitno, pogotovo u samom pocetku.

Bitno je da krenes koristit "misice" i na taj nacin radit opce-dobro tijelu, i naravno stvarat dodatnu potrosnju..


Sto se hrane tice vec sam napisao gore da sam poceo hraniti se dukcije. Meni isto nije u cilju skinut kile i vratit ih za par mjeseci nego ostat na tome.

Za proteine sam vec napisao.

Vocke vec sada jedem, sto se banani tice, citao sam da je dobro pojesti jednu al na par dana?

Imam mogućnost za teretanu jer i sada idem u nju samo sto radim kardio.

Da li mozda imas vec napravljen neki program u teretani koji bi prilicio meni? Posto sam po sebi i dalje ne znam sto raditi. Ljudi kod nas u teretani rade svi posebno, nisu bas druzeljubljivi. Vecina ih "bilda" pa si rade posebne vjezbe dnevno.

Hvala unaprijed.

Upravo smo i i ja i Gymka rekli misljenj za proteine..
Banane nisu problem, kao nijedna druga namirnica, bila ona losa ili dobra, problem je u kolicini i omjeru.
Ako ces jest pet banana dnevno i dalje ici u zeljenom smjeru bez problema, ili pol litre twice sladoleda ako te veseli.
Sto da ne? =)

Stvar je tvojih potreba vlastitih, odnosno potreba tvoga tijela, a samim time se koncipira citava prica oko tr. i prehrane..

Netko moze jest sve i svasta, i dalje bit mrsav, a netko ne moze.. Sve je stvar individue!
Znaci ako jedes 5banana, i ne mrsavis, trebas vjeroj. izbacit koju.
Isto tako je generalo i sa svim ostalim namirnicama, odnosno ukupnom kolicinom hrane u danu.
Karikiram sada oko kolicine, ali nadam se da shvacas sto hcou reci..

Nemam napravljen program, tj. nemam nikakve copy/paste templatove..
Svaki plan u radu sa ljudima individualno koncipiram iz nule, ovisno naravno o pojedincu, polazistu, okolnostima, ciljevima itd.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 08:53
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Nemam napravljen program, tj. nemam nikakve copy/paste templatove..
Svaki plan u radu sa ljudima individualno koncipiram iz nule, ovisno naravno o pojedincu, polazistu, okolnostima, ciljevima itd.


Moja poruka svima: držite se ljudi koji imaju ovakvu filozofiju rada ako želite kvalitetne i dugoročne rezultate.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.