New Posts New Posts RSS Feed - Povratak novog - starog clana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povratak novog - starog clana

 Post Reply Post Reply
Author
lilarose View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilarose Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Povratak novog - starog clana
    Posted: 14 Ožujak 2018 at 13:50
Pozdrav svima!

Pozdrav iz (iznenadjujuce) suncane Nizozemske. Nakon cca 6 godina evo mene natrag kod vas :D 
Prije 6 godina bila sam u fitness challengeu na forumu (isto fit u 90 dana), i nazalost morala sam prestati zbog cirkusa koji mi je nastao sa zdravljem (ako je jos tu - pozdrav tadasnjem treneru Davoru Hug). Cirkus sa zdravljem je potrajao dovoljno dugo da me izbaci iz challengea, ali sam nastavila pratiti plan i program koji mi je Davor slozio i izgubiti 10kg. Tezinu do dan-danas nisam vratila, i pridrzavam se mnogih stvari iz tih dana i sada.

Kako sam trenutno na magisteriju i pocinjem raditi, puuuuno vise sjedim tako da sam se malo pocela mlohaviti. To me potaknulo da ponovno pronadjem ovaj forum, vidim koliko je aktivan i prikljucim se, jer neovisno o challengeu - nigdje nema toliko dobrih informacija na jednom mjestu koliko ima ovdje. Da ni ne spominjem kako je super drustvo i spremno uvijek za pomoci.

Trenutno povecavam intenzitet vjezbi sa laganih istezanja 10-15 minuta dnevno na lagane vjezbice 20ak minuta ujutro da se razbudim i cca pola sata HIIT treninga navecer. Kupila sam si po prvi put u zivotu proteine (vegan blend) i desifriram kako ih ispravno uzimati, i kettlebell od 10kg da ne moram vjezbati sa bocom deterdzenta za robu :D
Nadam se da cu i ovdje nauciti kako bih si opet ucvrstila tijelo i idealno skinula jos 2kg. Skinula sam 10 ali uvijek imam tih 1-2 kg viska koje nikako da padnu :)

Sretna sam da sam opet ovdje i nadam se da cemo se lijepo druziti nadalje.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2018 at 20:47
Pozdrav i dobrodosla nazad, 

mislim da u to vrijeme nisam bio aktivan (barem ne na ovom forumu), i nisam siguran da znam tko je Davor, sto ne znaci da kraj ostalih aktivnih clanova (svega nas par nazalost) ne mogu pomoc.. =)

Slazem se za ovo sto kazes za forum u potpunosti,
kao stari "old school" forumas na razno raznim forumima u proslosti, jos uvijek me hvata nostalgija.. 
Kraj dobrog virtualnog druzenja i hrpe korisnih informacija koje se nisu zagubile kao sto se danas jednostavno zagube u "socijalnim mrezama", znao si u bilo koje vrijeme tocno u kojoj temi mozes pronaci sebi korisne informacije bas onda kada ti trebaju, a ako nije bilo odgovora, uvijek si mogao postavit pitanje i dobit odgovor drugih koji su pratili slicne interese kao ti. =)

Sto se tice tvoga cilja, uopce ne sumnjam ukoliko si nekoc skinula kilograma koliko kazes, da neces i tih sitnih 2kg. poprilicno brzo, kada se ponovno "ushemis" u nekakvu rutinu!

Mene zanima, ako nije tajna naravno, o kakvoj bolesti je bila rijec?

Pozdrav iz (iznenadujuce) suncane Engleske.. bar je bila danas dok nije pao mrak. hahah! :P





Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
lilarose View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilarose Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2018 at 21:46
Hi!
Taman se spojih vidjeti ima li kakvih odgovora, jer sam primjetila da je nazalost aktivnost ovdje na forumu pala. Slazem se u potpunosti, svako toliko odem i na forum.hr i jos uvijek nadjem neke od tema koje sam pred koju godinu aktivno pratila. Tako i ovdje scrollam i citam hrpe korisnih informacij i od ranije a i aktualnih. Drago mi je da ima barem neka grupica aktivnih clanova, steta da nas nema vise - i dalje preferiram forume vise nego drustvene mreze :)

Natjecala sam se malo vise od mjesec dana, i pridrzavala se svega. Tada sam vidjela da mi je lose konstantno, ali pripisivala "ma umisljam si" jer sam radila pretrage krvi koje su bile normalne (manje oscilacije ali nista strasno). Jedno jutro sam se probudila i skuzila krv na jastuku i skuzila da mi je to iz usta. Brzo gastroskopija itd., prva dijagnoza - moramo daljnje pretrage raditi, misle da je Crohn ili u najmanju ruku zalaufala celijakija. Nakon hrpe pretraga - imam netipicnu alergiju na proteine iz mlijeka. Simptomi su takvi da ovako ne osjetim odmah posljedice, ali mi iritiraju stijenke zeluca i dvanaesnika. Poceo mi je atrofirati dvanaesnik, zeludac sav prepun rana itd. Nakon prvih pretpostavki o celijakiji i crohnu ovo je bilo "pa dobro, nije strasno" ishod. U jednu ruku i to me natjeralo da se zdravije hranim, ali mi je takvo stanje organizma i usporilo napredak. Teze se apsorbirala hrana, staaalno napuhan trbuh, stalni bolovi, ten mi se skroz unistio tada, sve u svemu bas ruzan period.

Tada sam sa 158cm i 68kg pala na 58-59kg, trenutno sam na 57-58 i od tu ne mrdam bas. Doduse, nisam se niti previse trudila dok nisam zadnjih tjedana skuzila koliko vise sjedim i da ce se taj broj sati samo povecavati. Taman sam odradila vjezbanje za danas, sad mi muku predstavljaju sklekovi i kuzim koliko su mi rukle oslabile i koliko sam zabusavala sa vjezbanjem njih. Izgleda da rad na tipkovnici nije vjezba, tko bi rekao? :D

I pozdrav u Englesku, taman da uzivamo u suncu dok nas opet ne zamete za vikend :D


Edited by lilarose - 14 Ožujak 2018 at 21:47
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2018 at 22:07
Dap, istina.. Jos se nekako drzimo, nekolicina nas doduse, ali sto ces... =)

Ufff, bas ruzno i grdo zvuci.. :/
Taj period je bio prije par godina kako kazes kada je bio taj izazov ako sam dobro shvatio?
Sto se zbivalo u meduvremenu? Kakvo ti je stanje sada uopce?
Imas tegobe samo sa proteinima iz mlijeka sada ili je probava osjetljiva na svu hranu?

Vjezbanje..
Naravno, jednostavno treba vremena da se vratis u formu, nema preko reda nista! :D
Sklekovi uvijek mogu ici u inacici na koljenima, ako je i to pretesko, uz rad na koljenima mozes napraviti povisenje i pod rukama, sto vise povisenje optecenje ce biti manje.

Predpostavljam da treniras u kucnoj inacici, kako ti izgleda uopce trening, koje vjezbe odradujes?

I nemoj snijeg molim te, jedva sam docekao bicikl izvadit!LOL


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.