New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta kod bavljenja sportom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta kod bavljenja sportom

 Post Reply Post Reply
Author
Duby View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Listopad 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duby Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dijeta kod bavljenja sportom
    Posted: 20 Listopad 2008 at 10:51
Pozdrav, evo procitao sam mnogo postova na ovom forumu u kojima sam pronašao brdo stvari koje nisam znao vezanim uz dijete, prehranu kod dijeta te prehranu opcenito. No, nisam nigdje pronašao neki savjet koji bi pomogao u mom problemu. Ispricavam se unaprijed ako mi je slicna tema promakla.

Naime, prije 6 godina bavio sam se intenzivno sportom (prvenstveno nogometom). Svaki dan po 4 sata trcanja. No, tad sam se zbog nedostatka vremena odjednom prestao baviti svim aktivnostima u potpunosti. Tu i tamo sam jednom tjedno odigrao kakav nogomet nekakvih sat vremena i to je bilo sve što sam radio. Ne moram spominjati da ne znam trenutno mnogo o zdravoj prehrani, a tad sam znao još manje pa sam jednostavno nastavio jesti onako kako sam jeo dok sam trenirao.

Rezultat toga je da sam na pocetku ove godine imao nekakvih šš2kg na visinu š85cm.

Tad sam odlucio nešto poduzeti (ne zbog izgleda toliko koliko zbog zdravlja i samog sebe) pa sam promijenio prehranu (izbacio veceru, u jutro jeo žitarice i vocne jogurte) te sam uspio u nekakvih 3 mjeseca doci na š09kg. I dalje se nisam bavio nikakvim aktivnostima periodicki.

U 7. mjesecu odlucio sam ponovno poceti trenirati nogomet i vratiti se u formu, pa sad treniram tjedno 3 puta intenzivno po 2 sata. Kako sam u 3 mjeseca treniranja skinuo samo nekakvih 3kg poceo sam intenzivno razmišljati o tome gdje griješim.

Ocito je stvar u prehrani.

Ono što me muci jest da ne znam što i kako bih jeo kako nebi naštetio svojem tijelu (znam da prvo trebam izbaciti junk i slatko koje obožavam), pa imam par pitanja na koje bih volio da mi netko da kvalitetne odgovore.

Trening mi je od š7 do š9h i ja mogu izbaciti veceru, no dal' je to pametno? citao sam temu o tome i vidio komentare kako nije pametno izbacivati obroke, pa me zanima što preporucate da jedem nakon treninga, a da ne naštetim samome sebi?

što predlažete da jedem u jutro? Gledam što jedu vrhunski sportaši, pa ne mogu vjerovati koliko oni u jutro kalorija u sebe natrpaju. Ima mi logike, no s druge strane ja moram i smanjiti 20-tak kg sebe, pa mi to nema logike.

Možda mi ima netko nekakav meni za preporuciti (to bi mi bilo idealno kako bi mogao isplanirati npr. cijeli tjedan što mogu jesti bez da razmišljam puno o tome) ili neku vrstu dijete koje bi se trebao držati?

Puno vam hvala svima unaprijed. Ako nisam nešto važnog napisao, rado cu odgovoriti i na pitanja.
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2008 at 12:42
Upiši u google tvrtko kale jelovnik i pogledaj si, stvarno je vrhunski, a kad ne signeš jesti, možeš implementirati zamjenske obroke.. 
Back to Top
Duby View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Listopad 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duby Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2008 at 20:11
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Upiši u google tvrtko kale jelovnik i pogledaj si, stvarno je vrhunski, a kad ne signeš jesti, možeš implementirati zamjenske obroke.. 


Thnx Fresh. Pogledao sam, ali to bi vjerojatno bio jelovnik za osobe koje imaju idealnu težinu ili težinu blisku idealnoj te nemaju potrebu još i mršaviti. Pretpostavljam da bi ja ovakvom prehranom zadržavao svoju tjelesnu masu kao što je sad slucaj kod mene.

Znaci, ja bi vjerojatno trebao nešto između ovog i neceg za skidanje kg-a. IMHO
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2008 at 23:30
  imaš tu na stranicama jelovnik. ja sam ga se pridržavala samo da ga testiram kako bih ga mogla preporuciti dalje. i stvarno funkcionira!


Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2008 at 23:31
Nece mi prihvatiti link pa evo ti ga ovako:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2008 at 21:27
Originally posted by Theia Theia wrote:

Nece mi prihvatiti link pa evo ti ga ovako:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx


https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx

 
Back to Top
Duby View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Listopad 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duby Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2008 at 20:18
Originally posted by Theia Theia wrote:

Nece mi prihvatiti link pa evo ti ga ovako:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx


Jel' ti itko rekao da si neopisivo dobra osoba?

Hvala ti puno, od sutra papam pa tom jelovniku.. Kako je kod tebe djelovao?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2008 at 23:30
  Super ti je za skidanje potkožnog masnog tkiva.

Probaj pa ceš vidjeti.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.