New Posts New Posts RSS Feed - cao svima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cao svima

 Post Reply Post Reply
Author
dajciii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Listopad 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dajciii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cao svima
    Posted: 12 Listopad 2008 at 02:23

 zdravo imam š9 godina visoka sam š.60 i imam 35 kg imam teskoce sa jelom .

slabo jedem nemogu da se udebljam isla sam kod doktora davali su mi lekove sve moguce i nista stvarno vise neznam sta da radim ........nekad jedem a nekad nemogu .....osecam glad a nemogu jesti ........najvise mi se nocu trazi ..takodje dugo spavam legnem kasno kasno se budim i mozel mi ko pomoci reci sta da radim.......pozzzz.

dajanica
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2008 at 10:15
Originally posted by dajciii dajciii wrote:

 zdravo imam š9 godina visoka sam š.60 i imam 35 kg imam teskoce sa jelom .

slabo jedem nemogu da se udebljam isla sam kod doktora davali su mi lekove sve moguce i nista stvarno vise neznam sta da radim ........nekad jedem a nekad nemogu .....osecam glad a nemogu jesti ........najvise mi se nocu trazi ..takodje dugo spavam legnem kasno kasno se budim i mozel mi ko pomoci reci sta da radim.......pozzzz.


Za pocetak, koliko se vidi, poremecen je bioritam (kasno legneš, kasno ustaješ i organizmu (metabolizmu) treba duže vrijeme da se pokrene, i taman dok se to ne dogodi dolazi vrijeme (popodne, noc) kada bi trebalo posebno obratiti pozornost šta se jede. Dakle, jedna solucija je odlaziti ranije spavati, dizati se ujutro ranije, tako da organizam ipak ide u skladu s danom - preko dana je aktivan i uzima hranu i obrađuje ju, dok preko noci (ako se krene spavati u neko razumno vrijeme) se oporavlja, događa se tzv. reset organizma. Ako za to vrijeme ne spavaš, jednostavno privikavaš organizam na drukciji bioritam, aktivnost preko noci - zbog toga vjerojatno i potreba za hranom, a usporenost, neaktivnost preko dana.

Samim time, postepeno uvodi veci broj manjih obroka tokom dana, primjere jela imaš na forumu. Nadalje, poželjna je neka fizicka aktivnost (da se pokrene i ubrza usporeni metabolizam - jer iako si mršava, netko bi rekao da imaš brz metabolizam, no kada kažeš da ne možeš jesti, vjerojatno jedeš malo tokom dana i radi se o usporenom metabolizmu). Koja fizicka aktivnost? To ostaje na tebi.

Toliko zasada na temelju ovih šturih informacija.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.