New Posts New Posts RSS Feed - " Moj nacin "
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

" Moj nacin "

 Post Reply Post Reply
Author
letalis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote letalis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: " Moj nacin "
    Posted: 18 Srpanj 2017 at 19:20
Pozz. Imao sam tj. jos imam problem s viskom kilograma. Na 176cm tezio sam 88kg. Onda sam odlucio da nece ici tako vise. Popravio sam nacin ishrane izbacivsi kruh, tjesteninu, slatkise i gazirano a povecao unos voca, povrca itd itd. Takodje sam ubacio aktivnosti poput voznje bicikla, kombinaciju brzog hodanja i trcanja te kucne vjezbe poput cucnjeva, propadanja, sklekova, trbusnjaka itd. Najveci problem predstavlja mi salo na kukovima i donji dio ili ti ga slauf. Ovaj rezim prakticiram od 26.6., a cilj mi je do 1.10. doci na zeljenu tezinu od 75-76 kg.
Primjer jednog dana izgleda ovako;
Dorucak - 3 bjelanjka, salica 0.9 jogurta, 1 paradajz
Uzina - Jabuka ili narandza
Rucak - Pileci file u foliji bez ulja, integralna riza, salata
Vecera - Samo voce
Poslije vecere, nakon malo vremena, idem na brzo hodanje/trcanje 40 minuta ( svaki dan ), ukoliko ne hodam, onda vozim bicikl nekih sat vremena.
Nakon toga radim vjezbe snage koje sam gore naveo, njih takodje radim u toku dana kad god imam priliku.
Ukoliko negdje grijesim recite mi, tu sam radi savjeta i ukazivanja na moguce greske.
I vase misljenje, da li je uz ovaj moj rezim moguce doci do zeljene tezine do tog datuma.
Hvala :)
Back to Top
letalis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote letalis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2017 at 19:36
P.S. Zaboravih napomenuti da su mi na tijelu vidljive promjene. I evo uploadao sam trenutne slike svog tijela za svaki slucaj, da mi mozete dati koji koristan savjet pri napredovanju.

http://www.upslike.net/image/ILeAo
http://www.upslike.net/image/ILbI8
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2017 at 00:18
S ovako agresivnim deficitom bi se teoretski moglo jako brzo doci do te kilaze,ali ne preporucam ovako nizak unos energije. Ovaj jelovnik nema 500 kalorija . 
I fali masti. Ma fali svega. 

Ja pokušavam propovjedati o intuitivnom načinu prehrane,što manjem korištenju vage i što više kako se vi osjećate kad se ugledate u nekom komadu odjeće ili u ogledalu.

Osobno mrzim brojanje kalorija i mislim da ljudi zbog nedostatka već ugrađenog brojača kalorija nikad nebi trebali brojati kalorije ako jedemo hranu koja je prirodna za našu vrstu,no da ne duljim...

Uzmite svoj broj kilograma i pomnozite ih sa 2.3. Nakon toga pomnozite to s 10. To je broj kalorija koji jedete dnevno da bi izgubili na kilogramima. 
Primjer,88*2.3=202.4 * 10= 2000kcal dnevno da bi gubili na tezini,pozeljno,salu.

Ako se fokusirate na gubitak "slaufa" i zelite sto bolji izgled,primarno koristite vježbe snage za održavanje trenutne muskulature i po potrebi hipertrofiju za povećanje. To je dosta brz put za povećanje mišićne mase premda nije jedini. 

Budući da puno ljudi reagira izrazito dobro na omjer makronutrijenata u omjeru bjelančevina:masti:ugljikohidrata 30:30:40,gledajte da si tak slozite tanjur. Tri recimo jednaka dijela tanjura, jedan dio će zauzimati neki komad masnijeg mesa,jedan dio izvor UH kao krumpir,grah,grašak itd. a ostatak napunite s povrćem tipa rajčica,paprika,patlidzani,luk itd. nemam trenutno mašte previše. Ako imate tzv. "sweet tooth",odnosno zelju za desertom,pojedite komad dva voća. Budući da je skoro jednak omjer makronutrijenata,nebi se trebali osjecati pospano niti slabo nakon takvog obroka,insulin je manje vise pod kontrolom zbog bjelancevina i masti itd. 

Opcionalno,mnogo ljudi ima briljantnih uspjeha s povremenim postom,odnosno povremenom apstitencijom od hrane. To moze biti 1 dan u tjednu bez hrane,svaki drugi dan bez hrane ili 500kcal svaki drugi dan ako vam je tako lakse,ratnička dijeta 20 sati posta dnevno i 4 sata za gozbu(dnevno),ali definitivno najpopularniji je 16/8 barem u BB krugovima odnosno tzv. LeanGains 16 sati apstinencije od hrane,a potom 8 sati hranjenja. recimo u 10 pocnete jesti do 6 mozete jesti onda nakon toga samo voda,kava,caj. Nikakvi kalorijski napitci.
Samo sugestija.

Abdominalna pretilost moze biti znak povisenog stresa. Probajte se maksimalno opustiti kroz cijeli proces i nemojte se brinuti. Najbolje je dovesti se u red s navikama za cijeli zivot jer tako minimizirate mogucnost neuspjeha. Ak sam kaj krivo napisao nek iskusniji forumasi korektiraju,krepan sam. Vozdra!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.