New Posts New Posts RSS Feed - Jaja i špek za doručak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jaja i špek za doručak

 Post Reply Post Reply
Author
denzil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote denzil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jaja i špek za doručak
    Posted: 11 Studeni 2016 at 10:08
Pozdrav svima, 

pročitao sam sve one obavezne tekstove prije postanja, nisam našao konkretan odgovor na moje pitaje.
Generalno znam da su jaja dobar izbor za doručak ali imam dileme oko kalorija i same količine.

Do sad sam doručkovao zadnjih godinu dana i više, zob. Sa raznim dodacima za okus i nutrijente.. kao 10ak badema + 15 grama sušenih brusnica, sve sa mlijekom. Bavim se inače sportskim penjanjem pa sam zapravo zbog napretka u sportu krenuo gledati što jedem. Nemam problema s linijom, tj. nisam imao i nisam zbog toga krenuo u tom smjeru, građen sam sasvim oke.

Međutim smanjio sam treninge i tako smanjio potrošnju kalorija. I počeo sam lagano dobivat kile, što je u penjanju problem. 3 kilograma viška otežava stvari znatno :)
O tome da nikad nisam rješio salo oko trbuha neću ni komentirat.. to mi je sad sekundarni cilj koji ću riješit.
Tako da se sad fokusiram na prehranu i onu dobru staru da je 70% uspjeha prehrana :)
Do sad sam generalno pazio kaj jedem, pogotovo doručak.......ali sad ću se posvetit tome 100%.
Tako da je cilj skinut recimo 5kg i salo oko trbuha. Inače imam 35 godina, 177cm visok, i sad oko 82kg težak. Ne bi htio pasti ispod 75kg, to je apsolutni minimum.

Uglanvom... čitao sam da je zob super, ali to je opet UH. Na ovim temama "prehrana za nubove" lijepo piše da ako želim skinut kg treba izbacit UH tj. konzumirat samo nakon treninga, pa sam zato reko idem doručkovat jaja. Isto tako znam da treba jesti masnoće da se otope masnoće, pa jedem jaja sa špekom :)
Kupio sam i čvarke pa budem malo i to probao...

Pitanje je.. da li su 2 jaja sa špekom too much?
Radim kajganu, NIKAD na ulju jer imam teflonsku tavu i godinama radim to bez ulja..tak sam se i naviko tako da to nije problem.
Ako stavljam špek tj. slaninu onda i on pusti mast tako da na kraju bude masno od toga.
Nisam vagao špek koji stavljam, valjda par grama, znate cca kolko je dosta za aromu u kajgani.

Brine me to da sjedim inače po cijele dane jer takav mi je posao, a bome i hobi.. pored penjanja stalno sam za kompom, ili sjedim u autu ili opet sjedim na motoru :)
Počinjem sa brojanjem kalorija i izbacivanjem UH...svi savjeti su dobrodošli.

Hvala unaprijed
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2016 at 14:14
Mislim da je nemoguce ovako ti izdvojeno odgovoriti je li ti to dovoljno / previse/premalo za doručak. Koliko b ikcal treba unijeti doručkom, prema tvom planu? mislim da je važno da si izračunaš koliki ti je željeni dnevni unos (s malim suficitoim, pretpostavljam, s obzirom da zelis izgubiti par kilica), pa potom izracunas koliko otpada na dorucak i tada ces jednostavno izračunati koliko je to jaja i špeka ;)

Nitko ti ovako ne može reći napamet "da, 2 jaja su dovoljna" jer ti mozda ostatak dana ne jedes nista ili u ostatku dana pojedes i previse... ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
denzil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote denzil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2016 at 15:49
Kužim, za konkretan odgovor treba konkretne podatke :)
Nisam napravio PLAN jer mi je ovo brojanje kalorija novitet koji sam do sad izbjegavao.. no vidim da moram počet jer očito ne znam kaj unosim, tj. unosim previše. Mislio sam da unosim malo ali sam se prevario. Ma nema do brojeva :)

Aj da probamo ovako.....

Kolko sam našao po internet kalkulatorima.. da održim masu trebam konzumirati 2100-2300 kalorija na dan, da počnem gubit kilažu trebam konzumirat 1600-1800.  Accoring to this :)
Planiram jesti 3 obroka i 2 međuobroka. Da se razumijemo ja prilagodim kaj treba ovom cilju tako da niš od ovoga nije set in stone. Mogu ja i 6 dnevno ako treba, pogotovo kad znam da 3-4 od tih 6 su zapravo smješne količine hrane i truda :)

Uglavnom.... dižem se oko 6, popijem kavu i oko 7 doručak pa idem na posao.
Doručak - jaja, sa ili bez slanine ovisno o planu
Međuobrok - jabuka
Ručak - ovo mi je problem zbog posla i stila života. Za sad jedem zob tj. ono što sam do sad doručkovao, ali planiram promjenit čim smislim nešto pametno :D
Međuobrok - ako imam trening, banana ili dvije. Ako nemam šaka orašastih plodova
Večera - bilo što lagano od hrpetine recepata online.. neki dan sam jeo nešto što sam tu našao baš za nakon treninga, palenta+mozzarela+sezam+umak od rajčice+malo maslinovog ulja.

Uglavnom ovo je čisto da stekneš dojam u kojem smjeru idem i kako namjeravam pristupit svemu. A sad detaljo oko toga ŠTO ću jest su ono što moram rješit i ukalupit u ovaj kalorijski plan.
Trebam puno ideja za potencijalni ručak koji nemrem spremat na poslu nego nosit od doma... za sad planiram u search na ovom websiteu jednostavno upisat ručak kao što sam jučer upisao večera i dobio svašta :D

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2016 at 15:59
Originally posted by denzil denzil wrote:


Uglavnom.... dižem se oko 6, popijem kavu i oko 7 doručak pa idem na posao.
Doručak - jaja, sa ili bez slanine ovisno o planu
Međuobrok - jabuka
Ručak - ovo mi je problem zbog posla i stila života. Za sad jedem zob tj. ono što sam do sad doručkovao, ali planiram promjenit čim smislim nešto pametno :D
Međuobrok - ako imam trening, banana ili dvije. Ako nemam šaka orašastih plodova
Večera - bilo što lagano od hrpetine recepata online.. neki dan sam jeo nešto što sam tu našao baš za nakon treninga, palenta+mozzarela+sezam+umak od rajčice+malo maslinovog ulja.





ajd sad pogledaj ovaj svoj okvirni plan i reci mi gdje su proteini osim u doručku to sitno jaja? ;)

Edited by ZorroRi - 11 Studeni 2016 at 15:59
Be healthy, be happy.
Back to Top
denzil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote denzil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2016 at 19:46
Jaaao Big smile
Totalno sam zabrijo... i zaboravio da trebam proteine u svakom obroku, a UH u nijednom, pozeljno. BTW se ovo odnosi i na meduobrok?

Zaboravio sam spomenuti i da konzumiram whey nakon treninga, imam jos i glutamina kojeg dodam unutra. Tako da mogu i to ukomponirat u obroke. Aminokiseline sam prestao piti opcenito smanjio s takvim stvarima kad sam prestao s full treninzima, sad sam ostao na nekom malo ozbiljnijem rekreativnom rasporedu.

Dakle MESO. To je odgovor na moje rucak pitanje Embarrassed  
BTW kad smo kod toga.. pise da ne bi smio przit meso, nego samo grill ili kuhano. A jel moze umjesto ulja, da se koristi svinjska mast ili putar za ispec na naglo komadic piletine? Ili bas moram na grill ili kuhat? 
I inace koristim stvarno minimalno ulja kad pecem meso.. to ulje je onak JAKO VELIKI NE :) ?

Whey, piletina, puretina, posni sir, tuna, mozarela, orasasti plodovi.. to mi je praksa inace pa kombiniram sto se tice proteina. Ako imas jos koji dobar prijedlog ovaj za "svaki dan" molim te podjeli :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2016 at 00:13
Originally posted by denzil denzil wrote:

Jaaao Big smile
Totalno sam zabrijo... i zaboravio da trebam proteine u svakom obroku, a UH u nijednom, pozeljno. BTW se ovo odnosi i na meduobrok?

Zaboravio sam spomenuti i da konzumiram whey nakon treninga, imam jos i glutamina kojeg dodam unutra. Tako da mogu i to ukomponirat u obroke. Aminokiseline sam prestao piti opcenito smanjio s takvim stvarima kad sam prestao s full treninzima, sad sam ostao na nekom malo ozbiljnijem rekreativnom rasporedu.

Dakle MESO. To je odgovor na moje rucak pitanje Embarrassed  
BTW kad smo kod toga.. pise da ne bi smio przit meso, nego samo grill ili kuhano. A jel moze umjesto ulja, da se koristi svinjska mast ili putar za ispec na naglo komadic piletine? Ili bas moram na grill ili kuhat? 
I inace koristim stvarno minimalno ulja kad pecem meso.. to ulje je onak JAKO VELIKI NE :) ?

Whey, piletina, puretina, posni sir, tuna, mozarela, orasasti plodovi.. to mi je praksa inace pa kombiniram sto se tice proteina. Ako imas jos koji dobar prijedlog ovaj za "svaki dan" molim te podjeli :)


uh :) vidim da želiš saznati sve što treba da rješiš svoj problem. Pa ću krenit ispočetka sve ovo što si nabrojao gore da jedeš iako ne piše koliko čega - što ćeš morati početi mjeriti ako namjeravaš za početak kreniti u pravom smjeru- se meni čini kalorijski premalo za nekog tko se bavi sportom. E sad, s obzirom da nemam pojma ni otprilike koliko je taj sport težak, koliko je zahtjevan itd. prije ću reći da je problem u vrsti hrane koju si jeo (kad si dobio kile) odnosno u omjeru makronutrijenata. Nikako ne trebas u potpunosti izbaciti UH, to sto si to negdje procitao ne znaci da je primjenivo na tebe :).    Dakle ti mozes i dalje jesti UH samo bi bilo dobro ih konzumirati onda kad su ti potrebni a to je svakako prije i poslije svoga treninga. Proteini su naravno isto potrebni, kao i masti ali hranit se samo s ta dva nutrijenta i potpuno izbacit UH nije nimalo pametno, narocito ako se bavis ovakvim sportom. Druga prica su bodybuilderi koji se pripremaju za natjecanje ili netko kome je prvenstveni cilj imat vidljive i izrezane trbusnjake (sad karikiram, al nadam se da kuzis poantu). Da skratim pricu- skini si na mob ili racunalo aplikaciju za pracenje unosa hrane (dobra je recimo Myfitnesspal), i tamo unosi barem 3, 4 dana sve sto pojedes. Nakon ta 4 dana pogledaj koliko kcal si pojeo svaki dan te jos bitnije odakle dolaze te kalorije, dakle omjere makronutrijenata UH; P i M. Kad to budemo znali, znat cemo i u kojem smjeru se trebas kretat i kako jesti. Nista se ne moze raditi napamet i mimo tvojih navika pa tako ni ovo :) Eto, pronjuskaj aplikaciju, unosi pa se javi. Sretno :)
cookies are for pussies
Back to Top
denzil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote denzil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2016 at 13:03
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

 
uh :) vidim da želiš saznati sve što treba da rješiš svoj problem. Pa ću krenit ispočetka sve ovo što si nabrojao gore da jedeš iako ne piše koliko čega - što ćeš morati početi mjeriti ako namjeravaš za početak kreniti u pravom smjeru- se meni čini kalorijski premalo za nekog tko se bavi sportom. E sad, s obzirom da nemam pojma ni otprilike koliko je taj sport težak, koliko je zahtjevan itd. prije ću reći da je problem u vrsti hrane koju si jeo (kad si dobio kile) odnosno u omjeru makronutrijenata. Nikako ne trebas u potpunosti izbaciti UH, to sto si to negdje procitao ne znaci da je primjenivo na tebe :).    Dakle ti mozes i dalje jesti UH samo bi bilo dobro ih konzumirati onda kad su ti potrebni a to je svakako prije i poslije svoga treninga. Proteini su naravno isto potrebni, kao i masti ali hranit se samo s ta dva nutrijenta i potpuno izbacit UH nije nimalo pametno, narocito ako se bavis ovakvim sportom. Druga prica su bodybuilderi koji se pripremaju za natjecanje ili netko kome je prvenstveni cilj imat vidljive i izrezane trbusnjake (sad karikiram, al nadam se da kuzis poantu). Da skratim pricu- skini si na mob ili racunalo aplikaciju za pracenje unosa hrane (dobra je recimo Myfitnesspal), i tamo unosi barem 3, 4 dana sve sto pojedes. Nakon ta 4 dana pogledaj koliko kcal si pojeo svaki dan te jos bitnije odakle dolaze te kalorije, dakle omjere makronutrijenata UH; P i M. Kad to budemo znali, znat cemo i u kojem smjeru se trebas kretat i kako jesti. Nista se ne moze raditi napamet i mimo tvojih navika pa tako ni ovo :) Eto, pronjuskaj aplikaciju, unosi pa se javi. Sretno :)

Puno hvala na informacijama i trudu, obojici.. ili oboje, ne znam :)
Applikaciju bas skidam, budem sad preko vikenda ulozio vremena u sve to, izmjerio kaj unosim pa se javim kroz par dana.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2016 at 16:30
obje smo ženske :D nije očito po slikama nema na čemu
cookies are for pussies
Back to Top
denzil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote denzil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2016 at 08:43
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

obje smo ženske :D nije očito po slikama nema na čemu

haha, sori ali po mojem iskustvu ima previše muškaraca koji stavljaju slike žena u svoje avatare i slično :) tako da nemreš sudit po tome, a nisu ni vaši nadimci nešto informativni :)
Nadam se da se nitko nije pronašao pogođen :)

Uglanvom evo što sam radio zadnjih par dana... mislim da je najlakše kroz slike pa sam uploadao par screenshotova..

Ponedeljak - tu sam imao trening pa sam namjerno "pretjerao".
Utorak - danas - under construction :)

Malo me muči recimo priprema mesa.. nemam grill tavu i nebi kuhao ako ne moram. Speko sam na putru ovo meso koje se tu spominje, ali nemam pojma koju kaloričnu vrijednost to dodaje pa sam koristio "na ulju" jer sam to našao u bazi. A inače sve ostalo sam ručno editirao u bazi ovog websitea koji mi je brutalno koristan :)

Jaja - dal se mjenja nutricionistička tablica sirovog jajeta i onog iz kajgane? Kajganu radim bez ikakvog ulja i slično.. 

Uglavnom bacite pogled pa bacite i kritike :)
Moram na ručku proradit, jako mi je nespretno u ovom trenutku jer sam iznimno ovaj tjedan u autu po cijeli dan, nisam stigao pripremit meso i neko povrće još. Isto tako tražim savjete za povrće, da se ne mora kuhat bi bilo do jaja..a da nije recimo paradajz ili klasična salata :)
Privremeno sam ručao bivši doručak.. zob + mjerica proteina. Ne znam recimo jel bolje da to ručam, a jaja doručkujem.. ili obrnuto? Ako već nemam priliku taj dan ručat meso i povrče.

thx cure :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.