New Posts New Posts RSS Feed - Trebam savijete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam savijete

 Post Reply Post Reply
Author
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam savijete
    Posted: 09 Studeni 2016 at 07:55
Dragi moji fitovci pomagajte xD
Na jučerašnjem treningu uspjela sam dignuti 100kg u čučnju 3 puta...ali zadnja 2 ponavljanja nisam uspjela čučnut do kraja nego do pola. E sada...da li da se vraćam na tih 100 kg i sljedeći trening (radim jednom tjedno ) ili da čekam dok nebudem mogla izvesti čučanj do kraja? Da li postoji mogućnost ozljede ako ne čučnem do kraja?
I neznam vise sto da jedem posle takvog treninga? Uvijek popijem power mass i amino-x ili jedem jaja.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2016 at 14:33
Pozz :) imaš li trenera ili treniraš sama? nema opasnosti o ozljede ako se ne izvede duboki cucanj ispod paralele ukoliko je forma izvodenja cucnja do paralele dobra. Zato pitam imas li trenera koji ce ocjeniti formu cucnja koji nije preko paralele? Ako si cucnila 100 kg jedaput, to je tvoj 1RM. Ovisno o cilju koji zelis postici se moze odgovoriti na ovo pitanje. Primjerice ja se pripremam za PL natjecanje i ne probijam na svakom treningu kilazu nego radim na otprilike 89-90% RM-a i radim 5ice pa 3ice. Kilazu probijam tj pokusam probit otprilike svaki 4 trening. Sve ovisi o treneru i njegovom principu treninga.
Što se tiče treninga svakako ako se radi na snazi i sto prijem oporavku preporucam whey, desktrozu i aminokiseline kao pwm te u prvom krutom obroku poslije UH+P
cookies are for pussies
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2016 at 19:40
Nemam trenera,sama treniram ali naravno uvijek imam nekog tko ce mi "cuvat leđa".
Forma je dobra,vec dugo treniram samo do sad nikad s ovako velikim kilazama.
Onda cu drzat tu stotku dok ne osjetim da mogu vse
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2016 at 23:17
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Nemam trenera,sama treniram ali naravno uvijek imam nekog tko ce mi "cuvat leđa".
Forma je dobra,vec dugo treniram samo do sad nikad s ovako velikim kilazama.
Onda cu drzat tu stotku dok ne osjetim da mogu vse

pa da drži dok ne uspiješ i drugo i treće ponavljanje otić ispod paralele bez pomoći spotera. No kažem, ovisno o cilju trebaš trenirat- ako treniraš za maksimalnu jakost i snagu onda radi s velikim kilažama 3rice 2ce, 1ce. Ali ako ti je cilj hipertrofija onda ovo nije potrebno.
I da, bravo za 100ku
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2016 at 09:43
Hvala na odgovoru <3
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2016 at 11:56
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Hvala na odgovoru <3
cookies are for pussies
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2016 at 13:49
Koliko duboko ides, i koliko "plitko" je to bilo sa 100kg.?

Zaustavljanje na kutu vecem od 90 stupnjeva i mjenjanje direkcije pokreta u tom polozaju u pravilu stvara ogroman stres na koljena, tim vise ako uz to na ledjima tovaris toliko kilograma. 

Ja bih radije smanjio kg. i drzao se uvijek "tehnike" spram kilograma
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.