New Posts New Posts RSS Feed - Smanjiti kukove ? (Slika)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Smanjiti kukove ? (Slika)

 Post Reply Post Reply
Author
zeks5 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2016
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeks5 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Smanjiti kukove ? (Slika)
    Posted: 08 Studeni 2016 at 14:11
Nakong mjesec i po trcanja i ishrane, smrsao sam 10 kg. Sa 94 kg na 84kg. 20 mi je godina i veoma sam zadovoljan i imam sad jos vece volje.
Medjutim, ono sto me sad zeza su kukovi, evo vam slika pa mozete da vidite i sami: http://pictub.club/image/HbTy6
Zelim da vas pitam da li da nastavim da trcim, da li ce se to vremenom istopiti ili moram i neke vezbe posebne ubaciti za to ? Inace trcim izjutra prije dorucka 5km i 3 km brzi hod. Posle trcanja pijem cijedjene sokove i doruckujem(dva jaja i malo prsute, bez hljeba ! ) rucak mi je oko 6, tu jedem sta mi spreme  , isto bez heljba. Slatko ne jedem nikako. Mandarine, jabuke najvise od voca jedem. Posle 6 ne jedem nikako. Sa obzirom da sam pocetnik, svaki bi mi savjet dobro dosao. Hvala vam :) 
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2016 at 15:25
Prema ovo9me sto si napisao jedes doručak i ručak i to su svi obroci koje imaš u danu? ako je to istina, onda nemas problema s kukovima, već s prehranom jer ovo svakako nije dovoljno nutrijenata za odraslu osobu.
Ono što ćeš s takvom prehranom i trčanjem postići jest da ćeš si zabetonirati metabolizam i kile više neće padati.
Također, odluka da ne jedes nakon 18 je kontraprduktivna (osim ako ne ideš spavati u 20h). Dakle, pokusaj povrećati broj obroka na barem 4 i pazi da unosis dovoljno svih makronutrijenata - tek kad tijelo bude dobivalo dovoljno i redovno hranu, puno će brže topiti ovo masno tkivo koje te sad muči.
Be healthy, be happy.
Back to Top
zeks5 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2016
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeks5 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2016 at 16:18
Da, to je to sto jedem. Time sam smrsao 10 kg. 
Mada kazem ti pocetnik sam, slabo se razumijem, zato sam tu da pitam iskusnije.
Mozda imas neku preporuku kako bi ishrana u jednom danu trebala da izgleda ? 
Sta bi to smio da jedem ? Lako se naviknem na novu ishranu, to mi ne smeta.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2016 at 16:31
Primjerice:

doručak: proteini i masti (jaja i neko povrće)
međuobrok: 1 komad nekog voća ili šaka orašastih plodova
ručak: proteini i ugljikohidrati (meso, povrće i riža)
međuobrok: orašasti plodovi
večera: proteini i masti (posni sir i laneno ulje ili šaka orašastih)

rasporediš si obroke tako da imas isti razmak između obroka i da zadnji obrok jedes 1,5-2 sata prije spavanja.

skinuo si u prvom šutu puno jer si šokirao organizam ali vrlo brzo će to stati jer će ti se metabolizam jako usporiti sa samo 2 obroka na dan. cilj je uvijek brz metabolizam - često jesti u malim obrocima, pa onda više i trošiti.

Tijelo ti je jedan pametan stroj, ako redovito dobiva hranu, nema panike da će biti gladan pa ne strahuje trošiti masne naslage. Ako mu prerijetko daješ hranu, on će tu hranu pretvarati u mast da ima zalihe u slučaju gladi. Kužiš? ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
zeks5 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2016
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeks5 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2016 at 20:56
Da li je dovoljno da trcim ovoliko koliko sad trcim, ili da povecaam trcanje na jedno 8km?
Back to Top
zeks5 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2016
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeks5 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2016 at 22:27
I da li ima neko ko bi mi mogao pomoci oko ishrane, nije problem platicu :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2016 at 14:42
Originally posted by zeks5 zeks5 wrote:

Da li je dovoljno da trcim ovoliko koliko sad trcim, ili da povecaam trcanje na jedno 8km?

Nije potrebno trčati više od ovih 5km i 3km brzog hoda i to je previše Jer što ćeš kasnije kad se tijelo navikne na tih 5+3km i metabolizam se uspori zbog malo hrane? Trebao bi raditi 3 put tjedno vježbe snage, a kardio (trčanje, brzi hod ili što već voliš od kardio aktivnosti) ubaciti po potrebi (za početak je dovoljno 2put tj)
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2016 at 14:53
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by zeks5 zeks5 wrote:

Da li je dovoljno da trcim ovoliko koliko sad trcim, ili da povecaam trcanje na jedno 8km?

Nije potrebno trčati više od ovih 5km i 3km brzog hoda i to je previše Jer što ćeš kasnije kad se tijelo navikne na tih 5+3km i metabolizam se uspori zbog malo hrane? Trebao bi raditi 3 put tjedno vježbe snage, a kardio (trčanje, brzi hod ili što već voliš od kardio aktivnosti) ubaciti po potrebi (za početak je dovoljno 2put tj)
pozz



slazem se s avangarde.

ja mislim da trebas srediti prehranu i početi jesti kako treba a ne toliko brinuti o kilometrima.
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.