New Posts New Posts RSS Feed - štitnjaca i vježbanje - molim savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

štitnjaca i vježbanje - molim savjet

 Post Reply Post Reply
Author
mrkvich View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Rujan 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrkvich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: štitnjaca i vježbanje - molim savjet
    Posted: 11 Rujan 2008 at 14:56
Pozdrav svima!

Htjela sam pitati ima li tu još netko sa mojim problemom - štitnjacom koja ne štima.

Poremeceno mi radi nešto duže od godinu dana, u srednjim sam dvadesetima i do pred godinu dana nisam imala nikakvih problema ni sa kondicijom ni sa kilažom.
Kroz ovu godinu težina mi je (zbog štitnjace) jako puno oscilirala, prvo sam od idealne težine izgubila 5 kg u svega par dana, pa mi se kasnije rad štitnjace jako usporio tako da sad kao posljedicu imam š0ak kg viška.
Sami kg nisu toliki problem koliko osjecaj umora i loša kondicija.
Zbog lupanja srca i iscrpljenosti nisam se nicim bavila u zadnje vrijeme i sad se osjecam 20g starija nego što jesam.
Konacno su mi se hormoni stabilizirali i sad ozbiljno pocinjem razmišljati kako se vratiti na staru kilažu i što je važnije, u staru formu.
Ima li nešto na što trebam posebno paziti? Strah me da ne pretjeram da si opet ne pogoršam zdravstveno stanje. 

Ako itko ima iskustva ili savjet kako poceti, nitko sretniji od mene.

 

Edited by mrkvich
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2008 at 19:46
  Samo te dobronamjerno upozoravam da pripaziš koje ceš odgovore uzeti kao ispravne buduci da je tvoj problem dosta ozbiljan, te prihvacanje nekih kvazi objašnjenja i savjeta od strane osoba koje nisu strucnjaci ti može donijeti više štete nego koristi. Ovakve stvari su za razgovor sa doktorom ili zaista, sa osobom koja je to isto prošla.


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2008 at 19:50
Originally posted by mrkvich mrkvich wrote:

Pozdrav svima!

Htjela sam pitati ima li tu još netko sa mojim problemom - štitnjacom koja ne štima.

Poremeceno mi radi nešto duže od godinu dana, u srednjim sam dvadesetima i do pred godinu dana nisam imala nikakvih problema ni sa kondicijom ni sa kilažom.
Kroz ovu godinu težina mi je (zbog štitnjace) jako puno oscilirala, prvo sam od idealne težine izgubila 5 kg u svega par dana, pa mi se kasnije rad štitnjace jako usporio tako da sad kao posljedicu imam š0ak kg viška.
Sami kg nisu toliki problem koliko osjecaj umora i loša kondicija.
Zbog lupanja srca i iscrpljenosti nisam se nicim bavila u zadnje vrijeme i sad se osjecam 20g starija nego što jesam.
Konacno su mi se hormoni stabilizirali i sad ozbiljno pocinjem razmišljati kako se vratiti na staru kilažu i što je važnije, u staru formu.
Ima li nešto na što trebam posebno paziti? Strah me da ne pretjeram da si opet ne pogoršam zdravstveno stanje. 

Ako itko ima iskustva ili savjet kako poceti, nitko sretniji od mene.

 


znam jednu zensku osobu koja je operirala stitnjacu prije par godina.Eto ide s menom u teretanu i vjezba i po 2 i po sata i to 5x tjedno.nema nikakvih problema sve dok se ne desi da zaboravi pit ljekove.Ostalo ti nista ne mogu rec.Jedino mogu je pitat za vise informacija!
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
mrkvich View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Rujan 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrkvich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 10:30
Hvala vam na odgovorima. :)
Ma pitala sam doktora, on je rekao da radim ako mi se radi i koliko mi se radi, al svejedno bih voljela cuti necije iskustvo jer se osjecam potpuno drugacije nego prije, kao da ne poznajem vise vlastite mogucnosti i organizam.

D3m0n, ako ti nije problem, molim te pitaj curu kako je pocela i jel ima nesto na sta trebam posebno paziti (osim na ljekove, to pijem redovito).
Hvala! 
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 17:58
Originally posted by mrkvich mrkvich wrote:

Hvala vam na odgovorima. :)
Ma pitala sam doktora, on je rekao da radim ako mi se radi i koliko mi se radi, al svejedno bih voljela cuti necije iskustvo jer se osjecam potpuno drugacije nego prije, kao da ne poznajem vise vlastite mogucnosti i organizam.

D3m0n, ako ti nije problem, molim te pitaj curu kako je pocela i jel ima nesto na sta trebam posebno paziti (osim na ljekove, to pijem redovito).
Hvala! 


bas sam je pito jucer i kaze mi da ne pazi na nista osim na ljekove.Kaze da ima dosta problema oko jela.Ustvari jede jako malo,a na wc je ne tjera nekad i po 5 dana.Inace u teretani radi sve i kaze da joj nis nije deslio od vjezbanja(naravno opet treba znat granice).Ima problema par puta godisnje kad kao sva nabubri.Kaze da tada ne moze da skine prstenje i da je niskorisna tada.ne moze nis ko da je omamljena.Ali kad to joj prodje nakon par dan opet se vrati i radi normalno.Inace cura je stvarno super i po ponasanju i po izgledu.Ona je jedno vrijeme pila i whey i l carnitine tako da joj sublimentacija ne smeta.
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
mrkvich View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Rujan 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrkvich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2008 at 21:48
Hvala ti na ovim informacijama. :)
Mislim da cu ipak morati krenuti sama i oslusikivat svoj organizam, malo po malo i nikako se pretrgnut.
Ja sam imala strasne promjene ovu godinu jer mi je isla stitnjaca od ubrzanog rada (š20 otkucaja srca u minuti u potpunom mirovanju) do totalno usporenog rada kad sam bila uzasno usporena, bolna, natecena, tako da sad cu nekakvu laganu aktivnost za pocetak, cisto da se sjetim sta je to kondicija. :)

Razmisljala sam o pilatesu ili jogi, nesto sta mi nece nabit jak ritam jer sad riknem u roku odmah.
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2008 at 04:11
Originally posted by mrkvich mrkvich wrote:

Hvala ti na ovim informacijama. :)
Mislim da cu ipak morati krenuti sama i oslusikivat svoj organizam, malo po malo i nikako se pretrgnut.
Ja sam imala strasne promjene ovu godinu jer mi je isla stitnjaca od ubrzanog rada (š20 otkucaja srca u minuti u potpunom mirovanju) do totalno usporenog rada kad sam bila uzasno usporena, bolna, natecena, tako da sad cu nekakvu laganu aktivnost za pocetak, cisto da se sjetim sta je to kondicija. :)

Razmisljala sam o pilatesu ili jogi, nesto sta mi nece nabit jak ritam jer sad riknem u roku odmah.


ja bi ipak savjetovo cario lagani.Orbitrek,hodanje i malo rad s bucicama.Kad naviknes organizam neces imat problema.Premda oni dolaze sami od sebe par puta godisnje radila ti nesto ili ne.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
dalmatinka13 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalmatinka13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 15:44

Draga Mrkvich,

javljam se jer sam i sama imala slicnih problema, bolovala sam od pojacanog rada stitnjace (hipertireoze) te u to vrijeme nisam mogla napraviti jedan trbusnjak, popeti se na drugi kat mi je bio veliki napor, doslovno bih umrla...tada sam mnogo smrsavila, a poslije sam kako se stitnjaca oporavljala upala u hipotireozu i dobila kilograma. Moj savjet ti je dok ti se stitnjaca ne oporavi, uspori sa vjezbanjem, ona djeluje na rad srca, cijelog metabolizma, misica....organizam tada nije u stanju podnijeti dodatan napor. Vjezbati sam pocela kad mi je tijelo za to bilo spremno, a do tada setnja, eventulno joga... A najbitnije je da se terapija koju ti doktor propise radi pravilno. Sve to znam jer mi mama radi na odjelu za bolesti stitnjace i upoznata sam s tom bolescu. Pa se javi ako imas jos neko pitanje.

podzarv

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.