New Posts New Posts RSS Feed - kolicina proteina iz namirnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kolicina proteina iz namirnica

 Post Reply Post Reply
Author
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kolicina proteina iz namirnica
    Posted: 06 Rujan 2008 at 20:28

 kada gledamo koliko proteina ima recimo š00g mesa dali se to odnosi na svježe meso ili kuhano/peceno?

isto pitanje i za ostale namirnice - jaja, ....?

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2008 at 20:45
pa kod prerade hrane gubi se nezamariv % proteina iz namjernice koja se obrađuje(odnosno kuha ili przi)

tako da...
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2008 at 21:05
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 kada gledamo koliko proteina ima recimo š00g mesa dali se to odnosi na svježe meso ili kuhano/peceno?

isto pitanje i za ostale namirnice - jaja, ....?


Svježe. Termicka obrada ne utjece previše na sastav. Primjerice, probaj pileca prsa izvagati prije i poslije pecenja, vidjet ceš razliku, ali kolicina p ostaje slicna ili nepromjenjiva.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2008 at 22:37
[/QUOTE]
Svježe. Termicka obrada ne utjece previše na sastav. Primjerice, probaj pileca prsa izvagati prije i poslije pecenja, vidjet ceš razliku, ali kolicina p ostaje slicna ili nepromjenjiva.
[/QUOTE]
di si to procitao?
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2008 at 00:33
pa sta bi trebo pamtit di je procito.To nije samo citano.To je tako i bit ce.
 
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2008 at 00:39
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

pa sta bi trebo pamtit di je procito.To nije samo citano.To je tako i bit ce.
 

JA sam nešto citao da se treba pazit kod pripreme hrane jel se toplinskom obradom smanjuje biološka vrijednost.
Npr. spomenuto je da mikrovalna neuništava vitamine al zato proteine da.
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2008 at 01:43
HEHE  odi vidi kako ronny coleman pripremo svoj obrok u mikrovalnoj.

Ajd molim te reci kak bi mogo da unisti proteine samo tako.Dokazano je da se unistavaju samo vitamini cee i itd...

Jest da se nesto unisti ali to je u tako maloj mjeri da je zanemarivo.

ja ne mogu posni sir da jedem friski i to ako ga osusim skroz u mikrovalci trebalo bi znacit da sam ubio i proteine iz njega....
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2008 at 09:46
Originally posted by Vein Vein wrote:


Svježe. Termicka obrada ne utjece previše na sastav. Primjerice, probaj pileca prsa izvagati prije i poslije pecenja, vidjet ceš razliku, ali kolicina p ostaje slicna ili nepromjenjiva.
[/QUOTE]
di si to procitao?
[/QUOTE]
Kroz nakupljenih gotovo 6 godina iskustva u teretani i svega vezanog uz to, ovo je samo jedna od cinjenica do koje sam došao izvlacenjem razlicitih zakljucaka s razlicitihi podrucja. Dakako, ne radi se tu o MOJIM subjektivnim zakljuccima, vec citanjem literature i prikupljanjem usmene predaje.

Primjerice: pileca prsa pecenjem gube vodu, zbog toga su nešto lakša nakon pecenja, ali njihova struktura u pravilu ostaje ista. Stoga napominjem, ne zamaraj se sitnicama.

Svježe meso ne jedemo, stoga smo osuđeni na bilo kakvu termicku obradu.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2008 at 23:16
Ima ljudi koji jedu sirovo.Bio sma u njemackoj nedavno i imas jedan specijalitet di dobijes sirovo svinjsko meso samo tako se pripremi da maknu sve ono lose tak da je to nekima jako ukusno
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
ifkica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 16:29

 mislim, samo me zanima kaj bi ste mi vi rekli. recimo da mi je indeks težine š7 (treba biti više od 20).. znaci, imam manjak kila. ali,nije to problem. problem je što ja nisam zadovoljna. oko..svi mi kažu da se trebam zdebljat,više jesti.ali,znaš ono kada nisi zadovoljan svojim tijelom? e pa ja nisam.

sportski sam aktivna (trcim..bla,bla..) i gubim energiju. ali,ne želim unositi više hrane jer i ovako smtram da imam sala. to mi smeta. želim se riješiti tog sala oko struka..

kaj da radim?kako da jedem,a i ovako jedem malo.

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 17:51
Originally posted by ifkica ifkica wrote:

 mislim, samo me zanima kaj bi ste mi vi rekli. recimo da mi je indeks težine š7 (treba biti više od 20).. znaci, imam manjak kila. ali,nije to problem. problem je što ja nisam zadovoljna. oko..svi mi kažu da se trebam zdebljat,više jesti.ali,znaš ono kada nisi zadovoljan svojim tijelom? e pa ja nisam.

sportski sam aktivna (trcim..bla,bla..) i gubim energiju. ali,ne želim unositi više hrane jer i ovako smtram da imam sala. to mi smeta. želim se riješiti tog sala oko struka..

kaj da radim?kako da jedem,a i ovako jedem malo.



opet nije vazno koliko jedes nego sta jedes.Pisalo se o tome puno i imas jako dobrih jelovnika po forumu a i imas dobre knjige s jednog drugog forunma di su postani linkovi

Ignac Kulier
 - Strategija Mrsavljenja

http://rapidshare.com/files/šš0093š26/Strategija_Mrsavljenja _-_Ignac_Kulier_-_š.dio.pdf.html
http://rapidshare.com/files/šš0099504/Strategija_Mrsavljenja _-_Ignac_Kulier_-_2.dio.pdf.html

zatim recepti


zatim imas dobru knjigu koja vizualno pokazuje izvodjenje vjezbi i pokazuje koji misici rade prilikom koje vjezbe

http://rapidshare.com/files/66383234/Strength_Training_Anato my_2nd_Edition.pdf.html

linkovi s www.exyu-fitness.com/forum


ps kad iodes na definiciju(mrsavljenje) moras da ubrzas metabolizam sto vise,a ubrzavas ga tako da jedes vise obroka(5-7 ovisi kak stignes).Znaci raspodjelis obroke i odredjene namjernice u odredjeni dio dana!
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 20:47
Originally posted by ifkica ifkica wrote:

sportski sam aktivna (trcim..bla,bla..) i gubim energiju. ali,ne želim unositi više hrane jer i ovako smtram da imam sala. to mi smeta. želim se riješiti tog sala oko struka..

kaj da radim?kako da jedem,a i ovako jedem malo.


Hm, a onih 95% novih koji dođu na forum ne žele isto?
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
ifkica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 22:36
[/QUOTE]
Hm, a onih 95% novih koji dođu na forum ne žele isto?
[/QUOTE]

nisam nova..
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2008 at 23:22
Originally posted by ifkica ifkica wrote:


Hm, a onih 95% novih koji dođu na forum ne žele isto?
[/QUOTE]

nisam nova..
[/QUOTE]
Oprosti nisam vidio od velikog broja postova koje imaš uz svoj nick...
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2008 at 04:23
 jos gore ako nisi nova.To zanci da te toliko ni ne interesira.Onaj koga nesto zanima necesamo cekat nego ce trazit listat pitat dali moze tako ili ovako.Sta vi mislite jel ispravno koliko po tom prinicpu bi trebalo dal ga redovito mjenjat i najvaznije sta kad se dojde do onog sta se zeli kak oonda.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.