New Posts New Posts RSS Feed - Početnik-Odustati ili NE?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik-Odustati ili NE?

 Post Reply Post Reply
Author
Fox1312 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2016
Location: Bobanovo Selo
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fox1312 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik-Odustati ili NE?
    Posted: 22 Ožujak 2016 at 21:04
Pozdrav ja sam Mato Tunjić,dolazim iz mjesta po imenu Bobanovo Selo između dva grada Stolac-Čapljina.. Imam 15godina 180cm visine i 60kg težine.. Cilj mi je da dobijem mišićnu definiciju.. Ne mogu niti želim siliti roditelje da mi kupuju neke proteine i dodatke prehrani.. Treniram nogomet i to mjesečno plaćam 30KM i sad ne mogu tražiti da mi plaćaju i teretanu koja ovde stoji 50-60KM mjesečno.. Ja radim kući imam dvije bučice od oko prilike 3-3,5kg i veliki uteg od oko 30kg.. Sastavio sam si plan po vježbama s ovog foruma.. Svaki dan radim određeni dio tijela.. Ali nekad mi dođe da odustanem i čekam 18tu kad mognem sebi kupiti i platiti šta želim.. Jer tu je i prehrana i sprave i sve.. Ali nekad dobijem nagon da se izdefiniram i s 15 god. No nekad od manjka vremena i bolova s nogometnog treninga želim odustat.. A i plan prehrane mi je teško promjeniti jer ne mogu siliti da majka sprema svaki dan piletinu ili sl.. Znači jedem sve,smanjio sam šećer ( gazirana pića,slatkiši i sl ) ali ostalo ne mogu.. Glavno pitanje je ODUSTATI ILI NE?
Nadam se odgovoru 😉😉😉

Edited by Fox1312 - 22 Ožujak 2016 at 21:06
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2016 at 22:01
Kratko i jasno,

nikad odustati, ali apsolutno nikad, bit će teško u životu i puno uspona i padova ali čovjeka čine trenuci u kojima ustaje i ne odustaje,

odmah da razjasnimo, nikakvi dodaci neče pomoči (bar ne u startu) jer je domaća hrana najbolji dodatak pa iskoristi to

što se tiče definicije malo sam zbunjen, imaš 180 cm i 60 kg, i treniraš nogomet, ti bi trebao biti već izdefiniran i to opasno ili imaš takozvani skinny fat sindrom ali igraš nogomet i tu ima puno metaboličkih podražaja tako da ne bi trebao imati problema, samo smanji s kolačima a pojačaj sa mesom, jajima, ribom i povrćem

što se tiče treninga sve se može s vlastitim tijelom, da sad tu ne predlažem nešto i "reklamiram" predlažem ti da istražiš forum i naučiš kako manipulirati opterećenjem sa vlastitim tijelom,

u principu su vježbe s tjelesnom težinom prilično iskoristive za bilo koji cilj, sklekovi rade prilično sve mišiće koji guraju, zgibovi ili veslanje tijelom rade prilično sve mišiće koji vuku, bilo koja vježba za noge radi cijele noge dok god nije izloacijska, npr čučanj ili iskorak, dobro je ubaciti statične vježbe trupa (izdržaji ili plankovi) i kondicijske vježbe (ali to već imaš isto kao i sprinteve i vježbe agilnosti i eksplozivnosti na nogometu - to su ti promjene smjera, skip kroz ljestve, razni skokovi itd)

pošto ja nisma stručnjak nego samo entuzijast nadam se da će netko stručniji moći više pomoći, i zapamti, nema odustajanja,

sretno i pozz
Back to Top
Fox1312 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2016
Location: Bobanovo Selo
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fox1312 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2016 at 07:09
Ja imam nez kako da kažem imam definiciju.. Imam kada malo 'napušem' mišiće imam i prsa i pločice i leđa jer sam tu i tamo nekad zgib koji uradio pa mi se vidi latz i trapez.. Ali ja to želim pojačati.
Hvala na savjetu 😊
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.