New Posts New Posts RSS Feed - Još jedan vapaj upomoć, u moru drugih :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još jedan vapaj upomoć, u moru drugih :D

 Post Reply Post Reply
Author
Royal View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Royal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Još jedan vapaj upomoć, u moru drugih :D
    Posted: 09 Ožujak 2016 at 20:12
Pozdrav svima!
Danas sam na poslu iščitala veći dio foruma(šef će biti oduševljen) ali svejedno imam par nedoumica pa molim one stručnije da me upute :)

Za početak, visoka sam 169cm i imam 78kg. Cilj mi je skinuti minimalno 10kg, za početak. S promjenama sam krenula još prošle godine kada sam živjela sama i kada sam mogla sama raditi svoje jelovnike, no tada sam napravila kardinalnu grešku - živjela sam na doručku i ručku, koji su ajde, bili zdravi (bravo ja!) No onda je uslijedila ozljeda i mirovanje od cca 6 mjeseci, i naravno da sam se udebljala, but now I'm back on track :)

Pa dakle, radim u kafiću, od ponedjeljka do petka, od 07-15h. U teretanu idem 5 puta tjedno, a niže dolje ću napisati kako sam složila trening.

Što se prehrane tiče, počela sam ju sređivati prije mjesec dana, ali osjećam da to nije to i zato mi i treba vaša pomoć jer ne želim raditi krivo mjesecima bez rezultata. Također, dižem se oko 5:20 a spavati idem rano, već oko 21h (osim vikendom)
05:20 pola limuna u 2dcl mlake vode
05:30 D: smoothi - manja banana, 2 žlice posnog sira, cca 1 dcl mlijeka (3,8%mm), žličica raw kakaa (nekad), žličica chia i lanenih sjemenki, 1-2 žlice zobenih
               1 kuhano jaje, posni sir namazan na šnitu kruha od raži i chia sjemenki
                omlet od 2 jaja i šnita raženog kruha (na masl. ili kokosovom ulju)
               šnita od raženog kruha, namazan posni gore sa malo soli, 2 šnite pureće šunke i z. salatom/paprikom
               i SVAKO JUTRO kava u granulama (1,5dcl vode, 0,5dcl mlijeka 3,8mm) bez šećera
10:30 MO: 15ak badema/lješnjaka/oraha i voćka (mandarina, naranča, jabuka) nekad
                    3 rižina stiropora
                    šaka sušenog voća (smokve/marelice)
                    uvijek KAVA kao i ujutro, bez šećera
14:30 MO2/PWM : 2 žlice posnog sira sa malo soli i papra sa povrćem (rajčica/paprika)
                                  salata od mozzarele i rajčice sa malo soli i papra i žlč. masl. ulja
                                  2 žlice grčkog (dukatos) jogurta sa bananom i chia i lanenim sjemenkama (ako ujutro ne jedem bananu)
                                  šnita raženog kruha sa pekmezom bez šećera od malina (ako ujutro ne jedem kruh)
                                  šnita raženog kruha sa kikiriki maslacem i bananom (rijetko, jer ujutro uvijek jedem ili kruh ili bananu)
                                  salata od povrća (paprika/rajčica), 2 žlice grčkog jogurta i tunjevine iz konzerve (ocijeđene ful)
TRENING oko 16h
17:30 R: mama kuha, ali ne jedem pohano, bijelo brašno. Jedem integralnu smeđu rižu, pir, heljdu, tjesteninu od pira, leću/poriluk/kelj/grah kao varivo, domaće juhe sa mrkvom, prokulicama... Rekla bih da je zdravo, čak i ukućane tjeram na zdraviju prehranu :))
I nakon toga u principu ne jedem, jer vrlo brzo idem spavati, ne radi uvjerenja da ne jedem poslije 18 h. Kao što sam spomenula, oko 21h sam već u krevetu, i nemam kada utrpati još jedan obrok :/

Trening:
Pon: 2 kruga kardio: 2min hodanja (incline 12), 3min jog (incline 6), 2min hodanja (incline 15), 1min trčanja (incline 3,5)
        trbušnjaci, leđnjaci, bicycle crunches, plank - 3x15 (s opterećenjima)
Uto: 1 krug gore navedenog kardia 
         Gornji dio tijela koristeći sve i samo sprave - sve 3x15
         leđnjaci, bicycle crunches, čučnjevi, ležeće podizanje nogu, plank, boćni trbušnjaci - sve 3x15 (s opterećenjima)
Sri: 1 krug gore navedenog kardia
        donji dio tijela koristeći sve i samo sprave - sve 3x15
        trbušnjaci, ležeće podizanje nogu, side plank, most - sve 3x15 (s opterećenjima)
Sub: 1 krug gore navedenog kadia
          gornji dio tijela uz utege i bodyweight vježbe (ovo me ful izmori :D)
Ned: 1 krug gore navedenog kardia
          donji dio tijela uz utege i bodyweight vježbe (a ovo još više :D)

*mala digresija, ono u čemu znam da u startu griješim je mlijeko - probala sam s bademovim, ali nitko ga ne pije osim mene, i ne stignem ga potrošiti i pokvari se, a nije mi baš jeftino. I ne jedem piletinu koliko bih htjela, tj češće to budu krilca, batak i slično, radi cijene (mama :D), ali to planiram dovesti u red i ubaciti u međuobroke. Također, kroz dan pijem samo vodu, trudim se što više, a ako sjednem negdje onda zeleni čaj s medom i limunom (dok još korizma traje, kasnije ću se morati boriti protiv pivkana :D)

Eto, ukratko je to to. Potrudila sam se u zadnjih mjesec dana pohvatati što više, ali htjela bi da ovog puta sve bude kako spada pa vas molim da mi predložite promjene i izmjene, otvorena sam za sve sugestije. Hvala od srca!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.