New Posts New Posts RSS Feed - Kako da dodjem do zeljene tezine & looka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako da dodjem do zeljene tezine & looka

 Post Reply Post Reply
Author
Weimpoint View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2008
Location: Belgium
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Weimpoint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako da dodjem do zeljene tezine & looka
    Posted: 21 Kolovoz 2008 at 18:15

 Pozdrav svima!

Od danas sam clan ovog foruma i prije nego se "bacim" na citanje svih tema i savjeta, htjela bih vas pitati za vase misljenje, prijedloge, savjete sto smatrate da bi bilo dobro da ucinim, te na koje teme trebam obratiti vise pozornosti.

Imam 3š godinu, visoka sam š,65 m, teska 58 kg.

Od 5. do 23. godine bavila sam se ritmikom, jazz danceom i crobikom. Otkako sam u 23. godini prestala sa sportom kile su se pocele gomilati i u 29. javili su se problemi sa koljenima (imam istrosene hrskavice) pa mi koljena "skljocaju svaki put kad potrcim ili kad se uspinjem stepenicama (to stvarno koma zvuci) i kazaljka na vagi pokazivala je 63 kg, a ja svoje lice i tijelo u ogledalu vise nisam mogla vidjeti. Zadnje tri godine mrzila sam svoje tijelo i lice koje se previse zaokruzilo...

Prije mjesec dana konacno sam odlucila poduzeti nesto po tom pitanju.

Vec tri tjedna idem šx tjedno na aqucrobic i joggiram svaki drugi dan. Sto se tice prehrane, jedem povrce, voce, a od mesa puretinu, piletinu, ribu... Nastojim navecer ne jesti ili ako vec jedem onda pojesti nesto lagano. Takodjer pijem š-š,5 litara tekucine (voda + zeleni caj).

Kile su se lagano istopile, i iz dana u dan se osjecam zadovoljnije.

Mozete li mi savjetovati koju sportsku aktivnost da odaberem, s obzirom na moj problem s koljenom, i sto mi savjetujete u vezi prehrane.

Cesto mi se desava da sam jako gladna... i imam osjecaj da necu dugo moci ovako izdrzati...

Htjela bi se vratiti u top formu, biti vistka, sa fino definiranom misicnom masom, a da se ne izgladnjujem previse i da nadjem sportsku aktivnost u kojoj moja koljena nece jos vise stradati.

Puno vam hvala unaprijed,

do tipkanja!

Kiki 

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2008 at 19:41
@Weimpoint
Došla dobro!

Kao što si i sama rekla, slijedi ti temeljito citanje foruma, no ipak koliko vidim iz tvog posta nece biti potrebno nekih vecih promjena s obzirom na to što jedeš i kako se fizicki održavaš.

Gotovo sve sportske aktivnosti ukljucuju pokrete cijelog tijela, naravno i koljena, a tvoj problem s istrošenom hrskavicom samo sužava izbor mogucih aktivnosti. S druge strane, u svakoj aktivnosti možeš naci onoopterecenje koje ce dozvoliti tvojim koljenima da normalno obavljaju svoju funkciju.

Primjerice, i sama vec ideš na aquacrobic stoga ne vidim ništa loše u plivanju i slicnome.

 


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2008 at 20:36
Da dodam da si obavezno ojacaš quadriceps.....radi vježbe za natkoljenicu...to je kod tvog problema sa koljenima jako bitno.... Možeš voziti biciklu, plivanje dapace,....izbjegavat uzbrdice i nizbrdice i stepenice.... 
Back to Top
Weimpoint View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2008
Location: Belgium
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Weimpoint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2008 at 12:07

Puno vam fala na javljanju.

Kaj se tice stepenica - svaki dan se uspinjem milijun puta i muka mi je kad ih vidim, jer zivim u kuci gdje sam jednostavno prisiljena ici stepenicama...

Mozda cu sad ispast prava plavusa, ali moram (ko pita ne skita)

Kaj je to tocno quadriceps? Pretpostavljam da je sklop od cetiri misica u natkoljenici. Ima li tu na forumu napisano kako i koliko raditi vjezbe za natkoljenicu.

Ja bih najvise voljela imati svog privatnog trenera, jer sama raditi vjezbice doma se tesko natjeram i nekad nisam sigurna da li izvodim vjezbu kako treba pa nemam motivaciju (osim kod izvodjenja trbusnjaka).

Nikad u zivotu nisam bila u fitness centru i priznajem, malo me trta doci tamo medju tolike utrenirane misicavce. Jer ja bas nisam u tak super formi (a voljela bi bit). Ali u posljednje vrijeme jako puno razmisljam o tome, jer sam uvidjela da "vrag ti dal dijete, ak se ne bavis sportom". Smatram da je puno ucinkovitije za liniju i opce bolje stanje tijela i duha jesti normalno, ili malo vise, a baviti se sportom, nego li biti na dijeti, izgladnjivati se do beskraja, a ne baviti se sportom uopce...

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2008 at 14:11
Originally posted by Weimpoint Weimpoint wrote:

Nikad u zivotu nisam bila u fitness centru i priznajem, malo me trta doci tamo medju tolike utrenirane misicavce. Jer ja bas nisam u tak super formi (a voljela bi bit). Ali u posljednje vrijeme jako puno razmisljam o tome, jer sam uvidjela da "vrag ti dal dijete, ak se ne bavis sportom".


Vjeruj mi, velika vecina su (ne)utrenirani mozgovi, i neceš ništa postici ako i dalje dopustiš da te masa takvih obeshrabri u prvim pokušajima. cak i ono malo njih koji su zaista nešto postigli i imaju kredita da ih nazivaš/nazivamo "utrenirani mišicavi", morali su odnekud poceti. Svi pocinjemo zar ne...

Originally posted by Weimpoint Weimpoint wrote:

Smatram da je puno ucinkovitije za liniju i opce bolje stanje tijela i duha jesti normalno, ili malo vise, a baviti se sportom, nego li biti na dijeti, izgladnjivati se do beskraja, a ne baviti se sportom uopce...

Tako je.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2008 at 16:05
po meni teretana je bolja za tjelo ali za zivce nikako.

Pogotovo to osjetim kad ne idem jedno tjedna dana razdrazljiv sam u pm,ustvari vec nakon 3 dana ak nisam bio pocinje.Dok prije neg sta sam kreno nisma imo tih poteskoca(lako planem,sve me smeta ,mrzovoljan sam,puno teze zaspem....)
 

Edited by d3m0n
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2008 at 19:27
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

po meni teretana je bolja za tjelo ali za zivce nikako.

Pogotovo to osjetim kad ne idem jedno tjedna dana razdrazljiv sam u pm,ustvari vec nakon 3 dana ak nisam bio pocinje.Dok prije neg sta sam kreno nisma imo tih poteskoca(lako planem,sve me smeta ,mrzovoljan sam,puno teze zaspem....)
 


Istina, istina.

To se vec zove ovisnost. I ja takvih problema imam.
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2008 at 19:51
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

po meni teretana je bolja za tjelo ali za zivce nikako.

Pogotovo to osjetim kad ne idem jedno tjedna dana razdrazljiv sam u pm,ustvari vec nakon 3 dana ak nisam bio pocinje.Dok prije neg sta sam kreno nisma imo tih poteskoca(lako planem,sve me smeta ,mrzovoljan sam,puno teze zaspem....)
 


Istina, istina.

To se vec zove ovisnost. I ja takvih problema imam.


pa ima ih svako ko god je zagrizo,cak i oni za koje mislis da nebi ni mrava zgazili

e i da BB je fakat ovisnos i sto je najgore kad ti svi govore da si ogroman ti si i dalje sebi sitan i sve ti je malo,meni dosta mojih frendova govori kak imam ogromne ruke dok im ja odgovaram da seru jer meni je fakat malo
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.