New Posts New Posts RSS Feed - Problemi sa štitnjačom i dodatci prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Problemi sa štitnjačom i dodatci prehrani

 Post Reply Post Reply
Author
malena68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malena68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Problemi sa štitnjačom i dodatci prehrani
    Posted: 15 Veljaca 2016 at 23:15
Pozdrav svima !

Iako vas pratim već nekoliko godina ( i skupljam korisne savjete ), ovo je prvi put da postavljam pitanje - nadam se da će mi netko od vas tko ima sličan problem pomoći savjetom.
Prije godinu dana dobila sam dijagnozu - hipotireoza. Uzimam ljekove i pokušavam normalizirati život, jer me to sve skupa malo "poremetilo" ( nedostatak energije, 10kg više u zadnje 2 god,..), ali to skidanje kila ide vrlo teško.
Detaljno sam proučila na internetu sve preporuke vezano za prehranu i namirnice kod hipotireoze, ali nigdje ne mogu naći smijem li uzimati whey?
Kako soja i proizvodi od soje nisu preporučeni, a njih često ima u tim preparatima, nisam sigurna da li je to OK?!
Hvala !
   
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2016 at 17:18
[email protected] čitan tvoj post i povuklo me da ti dam par savjeta jer san isto muku mučija sa štitnom a da toga nisan ni svjestan bija...ono suho grlo i imaš osjećaj da ćeš se ugušit,napadaji panike,  poslije toga oblije te znoj...štitna je prošlost a eto i svojo staroj san pomoga koja je to vukla 30g...navodno su joj se povukli neki limfni čvorići sa vrata...doktori u čudu a šopali su je nemilice jodom....napisaću ti kako ćeš rješit problem štitne: 1.)voda....moraš piti vode svaki dan tako da izračunaš svoje kile x 0.30 ...ako treniraš čak i litru više i tako svaki dan.....inače prehrana bogata vlaknima tj,vlakna (topiva,netopiva)znaju povući vodu na sebe i ostavit štitnu bez vode...i eto problema..ja osobno pijem 3 lit vode kad ne treniram....2.)cink..odličan u ravnoteži hormona .. uzeti najmanje 10mg dnevno kroz hranu ili suplemente...3.)omega 3....imaš dojam da dobro podmaže štitnu....4.)izbaci iz prehrane sve mliječne prizvode jer su bogati kravljim estrogenom i ko zna čimem sve šopaju krave samo da daju 100lit mlika dnevno...5)izbaci kruh,krafne sve kolače,kekse,nutelle sva moguća peciva jer su bogata emulgatorom sojin lecitin E-322 koji doslovno ti osuši grlo do besvijesti...doslovno ubojica štitne... .......ovog se drži i vidit ćeš rezultate za dva dana.....whey možeš slobodno uzimat....




Edited by dena75 - 18 Veljaca 2016 at 17:26
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2016 at 18:25
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[email protected] čitan tvoj post i povuklo me da ti dam par savjeta jer san isto muku mučija sa štitnom a da toga nisan ni svjestan bija...ono suho grlo i imaš osjećaj da ćeš se ugušit,napadaji panike,  poslije toga oblije te znoj...štitna je prošlost a eto i svojo staroj san pomoga koja je to vukla 30g...navodno su joj se povukli neki limfni čvorići sa vrata...doktori u čudu a šopali su je nemilice jodom....napisaću ti kako ćeš rješit problem štitne: 1.)voda....moraš piti vode svaki dan tako da izračunaš svoje kile x 0.30 ...ako treniraš čak i litru više i tako svaki dan.....inače prehrana bogata vlaknima tj,vlakna (topiva,netopiva)znaju povući vodu na sebe i ostavit štitnu bez vode...i eto problema..ja osobno pijem 3 lit vode kad ne treniram....2.)cink..odličan u ravnoteži hormona .. uzeti najmanje 10mg dnevno kroz hranu ili suplemente...3.)omega 3....imaš dojam da dobro podmaže štitnu....4.)izbaci iz prehrane sve mliječne prizvode jer su bogati kravljim estrogenom i ko zna čimem sve šopaju krave samo da daju 100lit mlika dnevno...5)izbaci kruh,krafne sve kolače,kekse,nutelle sva moguća peciva jer su bogata emulgatorom sojin lecitin E-322 koji doslovno ti osuši grlo do besvijesti...doslovno ubojica štitne... .......ovog se drži i vidit ćeš rezultate za dva dana.....whey možeš slobodno uzimat....



imala isti problem...rijesila na isti nacin za 2 sedmice...potpuno se slazem Clap
Back to Top
malena68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malena68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2016 at 18:47
Hvala dena75 !

I ja sam dugo muku mučila sa štitnjačom, a da nisam ni znala od čega moji problemi dolaze. Konačno, kad mi je više dosadilo, zbrojila sam sve simptome, pogledala na internet i našla šta mi je - a testovi i pregled kod doktora je potvrdio.
Za razliku od tebe, ja nemam gušenja, ni panike, ni znoja, meni se jednostavno cijeli organizam "usporio" - na pola sam energije, kile se samo lipe za mene , čini mi se da nemam snage ni vremena za ništa... Sad uzimam Euthyrox, ali mi se čini da mi još nisu pogodili dozu, pa pokušavam sama kako god mogu dovest stvari u red.

Što se tiče savjeta: 1. mislim da bi više vode moglo pomoć, jer stvarno malo pijem, pogotovo zimi....2. cink i još neke vitamine i minerale sam si kupila neki dan ( pročitala sam baš jedan tvoj post o tome    )
3. omegu još ne uzimam, ali planiram i to....4. hm...mliječne proizvode baš volim, ali dobro...misliš li da treba izbacit i posni sir i jogurt s probioticima ? ( to mi je dobro za probavu )....5. kruh inače rijetko jedem, pa mi je to OK....slatkiše stvarno volim, ali se mogu kontrolirat, jasno mi je da bez da to izbacim ne mogu skinit kile.....
Whey sam htjela kupit za dodat u doručak, sa zobenima, ali sam u sastojcima našla baš taj sojin lecitin ( izgleda da toga ima u svemu živom danas ?!)
Probat ću s tvojim savjetima, pa ću ti javit kako ide. Puno hvala !!!
Back to Top
malena68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malena68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2016 at 18:53
motivation, hvala !
Valjda će i meni pomoći. Fingers crossed !
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2016 at 12:52
Originally posted by malena68 malena68 wrote:

motivation, hvala !
Valjda će i meni pomoći. Fingers crossed !
eh ja bi rekla pazljivo i sa omegom...ako jedes 3 puta sedmicno ribu (tuna, losos ili sardine)
ja mislim da nema potrebe za suplementima...

ja sam pila omegu 3, i prestala, primjetila sam probleme sa stitnom, gusenje itd,
nakon toga sam prestala je piti, kroz 3 dana mi je bolje bilo.
Procitala sam skoro da prekomjerne kolicine omege izazivaju suprotan efekat...
a preporucuje se 2-3 puta sedmicno riba..

naravno ako zelis potpomoci gubljenje masnih naslaga, onda mora biti pojacano,
ukoliko jedes cijela jaja (kao ja svaki dan), chia sjemenke, lanene sjemenke, orahe,
plus ribu min 3 puta sedmicno, mislim da suplement ne treba.

Sad opet sve je subjektivno, kod mene je negativno djelovalo Confused
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2016 at 18:32
Originally posted by malena68 malena68 wrote:

Hvala dena75 !

I ja sam dugo muku mučila sa štitnjačom, a da nisam ni znala od čega moji problemi dolaze. Konačno, kad mi je više dosadilo, zbrojila sam sve simptome, pogledala na internet i našla šta mi je - a testovi i pregled kod doktora je potvrdio.
Za razliku od tebe, ja nemam gušenja, ni panike, ni znoja, meni se jednostavno cijeli organizam "usporio" - na pola sam energije, kile se samo lipe za mene , čini mi se da nemam snage ni vremena za ništa... Sad uzimam Euthyrox, ali mi se čini da mi još nisu pogodili dozu, pa pokušavam sama kako god mogu dovest stvari u red.

Što se tiče savjeta: 1. mislim da bi više vode moglo pomoć, jer stvarno malo pijem, pogotovo zimi....2. cink i još neke vitamine i minerale sam si kupila neki dan ( pročitala sam baš jedan tvoj post o tome    )
3. omegu još ne uzimam, ali planiram i to....4. hm...mliječne proizvode baš volim, ali dobro...misliš li da treba izbacit i posni sir i jogurt s probioticima ? ( to mi je dobro za probavu )....5. kruh inače rijetko jedem, pa mi je to OK....slatkiše stvarno volim, ali se mogu kontrolirat, jasno mi je da bez da to izbacim ne mogu skinit kile.....
Whey sam htjela kupit za dodat u doručak, sa zobenima, ali sam u sastojcima našla baš taj sojin lecitin ( izgleda da toga ima u svemu živom danas ?!)
Probat ću s tvojim savjetima, pa ću ti javit kako ide. Puno hvala !!!

...nema na čemuWink.....jedi  100% zdravo šta ti god dođe pod ruku...voće,povrće,sve zdrave žitarice,rezistentni škrob koji je odličan za mršavljenje a i daje sitost tipa banana,grah,zob i krumpir  ,sve orašaste plodove,jaja,ribu,meso,....reduciraj sol znači izbjegaji pizze,kruh,tost ,burek,salame,slane sireve sve šta je bogato sa 2-3grama soli.....sol ne smiš skroz izbjegavat i ovo zdravo šta skuhaš moraš lagano posolit jer mora biti ravnoteža kalijanatrija,salate isto posoli.....pij vodu jer zdrava prehrana je bogata vlaknima a vlakna znaju bit neugodna  kad se ne pije tipa napuhanost..ono bolovi u srednjem dijelu trbuha...budi sita i vidit ćeš rezultate za 10 -15 dana...............ma nekad se sam upitam je li ljudima smeta gluten ili sojin lecitin koji se trpa  u kruh... i ne uzimaj taj whey
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
malena68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malena68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2016 at 22:34
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

Originally posted by malena68 malena68 wrote:

motivation, hvala !
Valjda će i meni pomoći. Fingers crossed !
eh ja bi rekla pazljivo i sa omegom...ako jedes 3 puta sedmicno ribu (tuna, losos ili sardine)
ja mislim da nema potrebe za suplementima...

ja sam pila omegu 3, i prestala, primjetila sam probleme sa stitnom, gusenje itd,
nakon toga sam prestala je piti, kroz 3 dana mi je bolje bilo.
Procitala sam skoro da prekomjerne kolicine omege izazivaju suprotan efekat...
a preporucuje se 2-3 puta sedmicno riba..

naravno ako zelis potpomoci gubljenje masnih naslaga, onda mora biti pojacano,
ukoliko jedes cijela jaja (kao ja svaki dan), chia sjemenke, lanene sjemenke, orahe,
plus ribu min 3 puta sedmicno, mislim da suplement ne treba.

Sad opet sve je subjektivno, kod mene je negativno djelovalo Confused


Hvala na savjetu, pokušat ću za početak kroz prehranu. Malo ću pojačat ribu ( dosad sam jela dva puta tjedno ) i orašaste plodove, a jaja inače jedem cijela ( ali ne baš svaki dan ).

Ja za početak želim vratiti metabolizam u normalu, da imam malo više energije ( trenutno sam na "baterry low" ), pa će i kile ići dole. Znam to, jednom davno sam uspjela prehranom i vježbanjem izgubit 15kg i dovest se na idealnu težinu i to je trajalo tako ( bez jo-jo efekta ) skoro 20 godina, sve do nedavno dok mi nisu ovi hormoni štitnjače "poludili" ( mislim najviše zbog stresa !) Ali nedam se ja, dovest ću ja to opet u red !

U pravu si, dosta stvari je tu individualno...probat ću primjenit vaše savjete i vidit šta od toga meni odgovara. Danas su mi malo povećali i dozu lijeka - nadam se da će i to pomoć !
Back to Top
malena68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malena68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2016 at 22:58
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by malena68 malena68 wrote:

Hvala dena75 !

I ja sam dugo muku mučila sa štitnjačom, a da nisam ni znala od čega moji problemi dolaze. Konačno, kad mi je više dosadilo, zbrojila sam sve simptome, pogledala na internet i našla šta mi je - a testovi i pregled kod doktora je potvrdio.
Za razliku od tebe, ja nemam gušenja, ni panike, ni znoja, meni se jednostavno cijeli organizam "usporio" - na pola sam energije, kile se samo lipe za mene , čini mi se da nemam snage ni vremena za ništa... Sad uzimam Euthyrox, ali mi se čini da mi još nisu pogodili dozu, pa pokušavam sama kako god mogu dovest stvari u red.

Što se tiče savjeta: 1. mislim da bi više vode moglo pomoć, jer stvarno malo pijem, pogotovo zimi....2. cink i još neke vitamine i minerale sam si kupila neki dan ( pročitala sam baš jedan tvoj post o tome    )
3. omegu još ne uzimam, ali planiram i to....4. hm...mliječne proizvode baš volim, ali dobro...misliš li da treba izbacit i posni sir i jogurt s probioticima ? ( to mi je dobro za probavu )....5. kruh inače rijetko jedem, pa mi je to OK....slatkiše stvarno volim, ali se mogu kontrolirat, jasno mi je da bez da to izbacim ne mogu skinit kile.....
Whey sam htjela kupit za dodat u doručak, sa zobenima, ali sam u sastojcima našla baš taj sojin lecitin ( izgleda da toga ima u svemu živom danas ?!)
Probat ću s tvojim savjetima, pa ću ti javit kako ide. Puno hvala !!!

...nema na čemuWink.....jedi  100% zdravo šta ti god dođe pod ruku...voće,povrće,sve zdrave žitarice,rezistentni škrob koji je odličan za mršavljenje a i daje sitost tipa banana,grah,zob i krumpir  ,sve orašaste plodove,jaja,ribu,meso,....reduciraj sol znači izbjegaji pizze,kruh,tost ,burek,salame,slane sireve sve šta je bogato sa 2-3grama soli.....sol ne smiš skroz izbjegavat i ovo zdravo šta skuhaš moraš lagano posolit jer mora biti ravnoteža kalijanatrija,salate isto posoli.....pij vodu jer zdrava prehrana je bogata vlaknima a vlakna znaju bit neugodna  kad se ne pije tipa napuhanost..ono bolovi u srednjem dijelu trbuha...budi sita i vidit ćeš rezultate za 10 -15 dana...............ma nekad se sam upitam je li ljudima smeta gluten ili sojin lecitin koji se trpa  u kruh... i ne uzimaj taj whey


Ma jedem ja, uglavnom, sve to zdravo što si nabrojio.... i na svu sreću ne volim puno solit hranu. Istina, ponekad imam "ispade" - liječim živce i popravljam loše raspoloženje sa slatkišima , ali to je stvarno rijetko.....

Vodu stvarno moram više pit - to mi ide dobro samo liti.... uzimat cink i druge vitamine i minerale, šetat po prirodi i ne živcirat se !

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.