New Posts New Posts RSS Feed - Kako dobiti na masi bez kreatina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako dobiti na masi bez kreatina

 Post Reply Post Reply
Author
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako dobiti na masi bez kreatina
    Posted: 15 Prosinac 2015 at 11:46
Pozdrav ljudi...

moje pitanje je vezano za masu.

Prvo da objasnim svoju situaciju...

Treniram vec dugo vremena (oko 3 godine) ali sa pripremama za bikini takmicenje sam pocela u julu,
od tada sam izgubila oko 6 posto body fata, s tim da od jula do septembra ishrana nije bila potpuno clean,
tek sam u 9.mjesecu uspjela se naviknuti na to sve.

Trenutno 1 sedmicno imam cheat meal, ostatak je clean.
Unosim 200 g UH, 160 g proteina i ostatak je mast da se uklopim na oko 2200 kcal.
Do sada sam vidjela da mi je to najbolje za odrzavanje.

Eh prosle 2 sedmice sam povecala uh na otprilike 220 i ocekivala da cu se udebljati,
trenutno ne vidim nista, a strah me puno povecati a ne napravim suprotno.

Znaci cilj mi je dobiti na masi sada, naravno sto je moguce manje sala dobiti,
jer u 2.mjesecu krecem na 12 sedmica dijete pred takmicenje koje je u maju.

Cula sam svakakve price o kreatinu, i bojim se da ne poremetim hormone i 
rad bubrega, znam da ce neki reci to je sve nedokazano, jednostavno strah
me te hemije, i dovoljno mi je sto unosim whey i bcaa u organizam, ne bih
vise hemije iskreno.

Molim vas za misljenje, sta mislite koliko se treba povecati unos UH, i eventualno
sta jos raditi?
 Trenutno radim uglavnom low intensity sa tegovima, ponekad 1 sedmicno
hiit sa burpeejima itd. Plan radi moja trenerica.

Pozdrav Big smile


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2015 at 12:18
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:


Eh prosle 2 sedmice sam povecala uh na otprilike 220 i ocekivala da cu se udebljati,
trenutno ne vidim nista, a strah me puno povecati a ne napravim suprotno.


Ako ne vidiš ništa, deri dalje Smile 2 tjedna nije puno, ali i dovoljno da shvatiš ima li pomaka. Ja bih digla za još bar 20 (ili odmah zaokruži na 250) pa čekala dalje...simple as that :) Nećeš se umastiti ako ideš polako i ako ne junkaš previše. A ako želiš malo ubrzati tu masicu i inače nisi baš sklona brzom debljanju, te krećeš sa relativno niskog bf-a slobodno si ubaci još koji cheat na sredini tjedna...ili 3x tjedno, a možda čak možeš komadić nečega svakodnevno Smile S tim da se možda toga pripaziš s obzirom da se prirpemaš za ozbiljno pa nemaš prostora za puno eksperimenata Wink


Edited by Gym_girl - 15 Prosinac 2015 at 12:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2015 at 13:04
hm trenutno body fat je oko 18% tako da se ne bi igrala s tim cheatom, plus ne osjecam
se bas najbolje sa cheatom (vrlo cesto pretjeram sa unosom secera kad imam cheat LOL)
onda mi dodje lose...Cry

da tako sam nesto i ja zamislila...250 pa pazit i gledat malo kilazu i centimetre...
masnocu ne treba povecavati?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2015 at 14:44
Svaki dan koje pivo nakon treninga i rezultat neće izostati.

Za masu razmisli o suplementaciji sarmom preko zime. Možeš slobodno zaboravit brige o hepatotoksičnosti uz dobru porciju kiselog kupusa.

I u malo ozbiljnijem tonu, kreatin baš ne igra neku ulogu da li ćeš dobiti na masi ili ne, osim što možeš povući malo vode u periodu dok ga koristiš.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2015 at 15:48
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Svaki dan koje pivo nakon treninga i rezultat neće izostati.

Za masu razmisli o suplementaciji sarmom preko zime. Možeš slobodno zaboravit brige o hepatotoksičnosti uz dobru porciju kiselog kupusa.

I u malo ozbiljnijem tonu, kreatin baš ne igra neku ulogu da li ćeš dobiti na masi ili ne, osim što možeš povući malo vode u periodu dok ga koristiš.

haha sad ce bozic...ali dozvoljen samo jedan cheat meal LOL

e sad...neko kaze bez kreatina ne ide, neko opet dijeli tvoje misljenje  Confused
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2015 at 21:13
Kreatin je najprecijenjeniji suplement svih vremena. Također služi kao odličan paravan za objašnjenje rezultata deriviranih od nekih drugih 'suplemenata' o kojima nije red raspravljati na ovom forumu.

Deset kila gore u osam tjedana?

Od keratina, bajo moj!

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2015 at 09:53
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Kreatin je najprecijenjeniji suplement svih vremena. Također služi kao odličan paravan za objašnjenje rezultata deriviranih od nekih drugih 'suplemenata' o kojima nije red raspravljati na ovom forumu.

Deset kila gore u osam tjedana?

Od keratina, bajo moj!


LOLLOLLOL
Back to Top
WebShopMaster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WebShopMaster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2015 at 14:43
Ja bih preporučio kreatin. Od kako sam ubacio kreatin u kombinaciji sa whey proteinom imam puno više snage i izdržljivosti.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2015 at 13:28
Originally posted by WebShopMaster WebShopMaster wrote:

Ja bih preporučio kreatin. Od kako sam ubacio kreatin u kombinaciji sa whey proteinom imam puno više snage i izdržljivosti.

Il je autosugestija, a mozda si popravio i dio prehrane, odmora, popravio formu jer kreatin nema nikakve veze sa izdrzljivoscu i snagom. Teoretski bi jedino mozda mogao vidjeti brzi oporavak ili rep vise ako treniras u 1-3 rep rangeu cijelo vrijeme.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.