New Posts New Posts RSS Feed - Pokušaj mršavljenja,ali nedovoljna upućenost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pokušaj mršavljenja,ali nedovoljna upućenost

 Post Reply Post Reply
Author
korkyra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korkyra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pokušaj mršavljenja,ali nedovoljna upućenost
    Posted: 06 Prosinac 2015 at 23:02
Pozdrav,

evo čitao sam brojne postove pa sam eto i ja u nekoj želji da napišem jedan u nadi da će se pronaći netko tko će voljno odgovoriti i pomoći.Imam problem s debljinom iako se bavim nogometom čini se da to nije dovoljno.Pošto studiram ,dosta vremena provodim sjedeći.Zanima me kako bi bilo pravilno rasporediti ishranu ,dali je pametno jesti svaka 4h kako je napiasno u jednom od postova na fitness.com.hr ,dali bi bilo pametno da je dorucak malo sadrzajniji kao i rucak,dok bi se meduobroci trebali sastojati od badema,oraha,voća.Takoder ,pošto sam visok 180 cm i trenutno imam 86 kg ,cilj mi je smršaviti na 75kg,tj cilj je izgubiti salo oko trbuha i bedara.Planirao sam uvesti svakovecerno trcanje te jedan trening koji bi radio svaki dan ili svaki drugi dan+ nedjeljom odmor.Kako bi trening odradio kod kuce,zanima me koji tip vjezbanja bi bio najucinkovitiji glede gubljenja sala oko trbuha i dali je potrebno uzimati protein nakon vjezbe posto je cilj mrsavljenje.Eto pa ko ima volje ,neka odgovori SmileTongue
Work hard and never surrender.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2015 at 22:47
pozdrav korkyra! :) što se tiče tvog mršavljenja, apsolutno svaka pozitivna promjena u prehrani i kretanju je i više nego efikasna. danas imamo previše informacija o fitnessu a sve je više lijenih ljudi hehe tako da moj savjet bi bio da samo normalno uvađaš zdravije namirnice i pripreme hrane, ako ti paše razdvojiš na manje obroke, ako ne 3 veća i 2 mala su također u redu, šaka-dlan-palac metoda (ugljikohidrati-proteini-masti) u svakom od tri glavna obroka i pokoja voćka ili jogurt između. što se tiče gubljenja masti na određenim dijelovima tijela- to je nemoguće, masti ćeš gubiti ravnomjerno po cijelom tijelu. najbitnija stvar za mršavljenje tj. gubljenje što više masnog tkiva a očuvanje što veće količine mišićne mase je laganii deficit kalorija u prehrani i redoviti treninzi snage. ja bih počela sa izračunom kalorija na bilo kojoj stranici tj. na više njih, upišeš TDEE da ti izračuna pa da otrpilike znaš koliko tvoje tijelo kalorija treba na dnevnoj bazi. i jesti manje od toga...to ćeš postići već samom izmjenom prehrane- ubacivanje više voća i povrća, krtih proteina i zdravih masti....nije ni potrebno računati već samo imati svjesnost koliko koja hrana kalorija ima. pošto je manjak kalorija raazlog zašto mršavimo. trening troši kalorije i čuva nam mišiće :D upri trening i kretanje što više možeš, osnovne vježbe, trbušnjaci i varijacije čučnjevi i varijacije sklekovi i varijacije a može i pomoć rekvizita nekih bučica i sl. ima puno trening programa na internetu pa istraži sam...kardio 1-2 puta tjedno (trčanje brzo hodanje) i jedno 2-3 treninga snage u tjednu bit će dovoljno te općenito puno kretanja.........dakle zdrava prehrana i vježbanje jer više filozofije nije potrebno. whey protein možeš popiti poslije treninga dapače ali i neki red čokolade nebi škodio ili neka banana pošto je u tom momentu inzulin na visokom nivou i prima sve što dobije da se nahrani i da te obnovi a najviše proteine i ugljikohidrate...bitno je da si na kraju dana u manjku sa hranom i kile će krenuti dolje :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.