New Posts New Posts RSS Feed - Bol u desnom zglobu šake
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u desnom zglobu šake

 Post Reply Post Reply
Author
paziuvijek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paziuvijek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u desnom zglobu šake
    Posted: 03 Prosinac 2015 at 17:10
Poštovanje ljudi

Odmah da kažem nisam početnik.Trenirao sam od 1 do 8 mjeseca ove godine te sam tad stao radi nagle boli u desnom zglobu šake.Naime vježbam doma zgib ponajviše te propadanja sklekove i utezima od 16,50 te 8 kilograma.
Ozljeda je nastala upravo oko 8 mjeseca kad sam dizao 16kg biceps pregib.Uvijek radim do izrabljenosti te su zadnje serije deformirane i nemam snage je izvesti kako spada, tako je bilo i tu da je desna ruka mogla pratiti tempo samo da odignem uteg a ljeva je bila oduzeta.Imam dugačke ruke pa moj pregib ide kompletno ispruženih ruku do praktički dizanja do čela.Nagla bol me presjekla te sam odmah uteg bacio na pod koi se i razbio jer je od betona.Sutradan se budim boli nema u normalnim radnjama uopće več kod naglog trzaja kao npr : volim pecati i nakon ozljede svaki nagli trzaj štapom osjeti se bol probadajuća ali ne jaka već iritantna koja traje moment i stane.Tako je šta god da radim kod naglog pokreta ili kod držanja tereta pod određenim kutovima.Čak me zna zaboli kad si jaja pečem i kuhačom mješam ali isto tako lagana iritantna bol.Znači nisam trenirao sigurno oko 4 mjeseca ali bol ista kao i dan poslje "ozljede" je ista.Na slikama sam označio točno mijesto.Počeo sam opet trenirati prije neki 10ak dana.Na zgibu baš i ne osjetim bolove osim ako radim ultra široki koi iinače izbjegavam.Jedino me boli kod podhvata iliti chin up zgiba tu sam ograničen i radim do pola dizanja samo jer iznad postaje opasno.Tako je isto i kad uteg od 50kg radim leđa sa obje ruke povlačim ako uhvatim taj uteg podhvatom ograničen sam do pola pokreta jer kad mi ruke idu u stranu i zglob se savija i tu sam ograničen.Dok sa nadhvatom mogu dinguti totalno do prsa.Tako je i biceps odizanje koje sam baš danas radio.Smislio sam si način kako da pogodimk više biceps a manje zglob uništavam.Na štangu kao za namotavanje podlaktice sam si stavi outege i dižem te tu nema boli a utezi nisu ljevo i desno već vise dolje i sva sila se usmjeri u sredinu.Ruke mi nejdu prema van več prema unutra i zglob je slobodan i nema boli.

Eh sad sigurno pitate pa šta majmuna glumiš idi doktoru.Bio sam za rame em sam čekao 2 mjeseca da me prime em pregled je trajao kraće nego što mog psa pregledaju u veterinarskoj.Totalni bezobrazluk 2-3 puta savije ruku i to ej to.Niti me pita kako dje boli itd.Moraš imat poznanstvo da dobiješ pažnju.

Ja sam uvjeren da ću bolje i kvalitetnije informacije dobit od ljudi iz prve ruke nego kod doktora.Nadam se da sam bio jasan ipak je to malo veći problem remizirati sve u par rečenica.

Dodatne informacije:
Patim od nedostatka željeza 4.4 od <12
I blago ispod mjere je kalij






Edited by paziuvijek - 03 Prosinac 2015 at 17:13
Back to Top
paziuvijek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paziuvijek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2015 at 17:18
Vrlo vjerojatno je u pitanju tetiva/ligament ali autoregeneracija očito neće biti put do sreće.Sad ukoliko i je kako pomažu bomboni za kosti i ligamente koji se prodaju šakom i kapom s obzirom da uopće ne uzimam nešto što ne vidim da je zapravo.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2015 at 07:02
..paziuvijek@ ...bol u zglobovima ti je od zgibova,sklekova,propadanja.....najveći problem u tim vježbama je šta najviše radi desna strana tijela jer je dominantna dok livu stranu zapostavljamo a da toga nismo ni svjesni.......sve šta tribaš učinit je ubuduće da se skoncentriraš i na livu stranu tj da radu obje ruke sinhronizirano a ne da prvo ide desna a onda da liva kaska za desnom...............desna ruka je isforsirana i zato je kronična bol i kad tu sinhronizaciju usavršiš bol će proći...

....željezo riješi s tim da piješ manje kava i da manje kardijaš jer znojenje sve te minerale i multivitamine izbacuje vani...kao i nalokavanje pustom vodurinom tj mokrenje....jedino pojačat minerale za ovo gori navedeno....više jesti crveno meso,jaja,orašaste plodove,lisnato povrće,grahorice............

...kalija najviše imaš u bananama,krompirima,zobenima,grožđicama,grahoricama,kikirikiju.....dnevna doza kalija ti je oko 3-4 g pa izračunaj....Wink
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
paziuvijek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paziuvijek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2015 at 12:12
Ja dok sam radio viježbe s svojom težinom pa čak i sa dodatnom težinom sam se osjećao super.Jedino sam u startu imao problem s ljevim ramenom koje se spontano oporavilo.Hranim se obilno i skormno.Uzimam sardine,muslie,rižu i tekćine dovoljno.To mi je baza prehrane i odlično je.Moje lijevo rame je niže od desnog i više prema naprijed i kod mene je stanje da na zgibu ljeva ruka stoji ravni a desna ide u desnu stranu kad se podižem na nadhvatu u širini ramena npr.To znaći da mi lijeva ruka stoji fiksno ravno i prati liniju ali desna nemože već odlazi lagno u stranu i tako i zglob se savija naravno.Isto tako i na propadanju kad ga radim,desna ruka je spustena na 90 stupnjeva dok ljeva jos ima lufta do te granice da se spusti pa samim time i sama radi.Ja sam uvjeren da sa zglob unišitio sa utegom za biceps.A na kraju krajeva tad sam i osjetio bol tu u zglobu.Ja bi rekao da mogu napipati kad stavim ruku npr na stol sa rasirenim prstima i guram ruku prema naprijed kod ove izbočene kosti na desnoj ruci mogu napipat kao špagu koja se zateže.U tom slučaju bi značilo oštečena tetiva/ligament i kako bi se to liječilo.Spontano u 5 mijeseci očito nije.Možda korisna informacija je da se ja za zgib hvatam kao škrip stisnem najviše što mogu jer tako dodatno izvućem ponavljanje.Podlakticu obožavam raditi i viježbam je često sa zgibom.

Ja patim od nedostatka željeza iako pijem i tablete jednostavno nejde.Isto se sumlja da imam celijakiju koju jos nisam dijagnozu dobio.Željezo je bitno za energičnost na treningu i kad je nisko bezvoljnost i zadihanost garantirana nakon par minuta već.Ali naravno to nemože mene omesti.Kalij mi je na solidnoj granici i nije kritičan kao željezo
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.