New Posts New Posts RSS Feed - Nova ovdje - savjeti i pomoc dobrodosli
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova ovdje - savjeti i pomoc dobrodosli

 Post Reply Post Reply
Author
Matovila View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matovila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova ovdje - savjeti i pomoc dobrodosli
    Posted: 14 Kolovoz 2015 at 15:30
Nedavno s otkrila ovaj forum i cini mi se pun korisnih savjeta. Vec neko vrijeme iscitavam razne teme i filtriram informacije. Mislim da sam pokopcala kljucna mjesta - posebno u odnosu na prehranu, vaznost izbjegavanja ugljikohidrata, posebno onih losih.

Nekad davno sam bila izrazito sportski tip. Puno trenirala (rukomet), svaki dan trcala 10 km (obozavala sam trcati), bicikl mi je bio najdraze prijevozno sredstvo.

Danas je sve drugacije. Za pocetak je proslo 15 godina. Rodila troje djece. Na poslu iskljucivo sjedim. Imam ozbiljnih problema sa stitnjacom. Tezinu sam skoro udvostrucila i neprepoznatljiva sam samoj sebi.

Imam 97 kg, visoka sam 168 cm. Stitnjacu drzim konacno pod kontrolom (uspjela sam naci terapiju koja mi odgovara). Inace imam hipotireozu i Hashimoto. Pijem svako jutro Eferox 125 mg.
Najmladje dijete jos uvijek dojim. Ima 11 mj i vazno mi je zbog dojenja pronaci i usvojiti ispravan plan prehrane.
Danas sam se uclanila u teretanu. Planiram ici barem 3-4x tjedno. Za pocetak sam mislila uglavnom vrijeme provoditi na orbitreku i trceci/hodajuci. Pokusat cu raditi trbusnjake i jos neke vjezbe....al mislim da ce prvo trebati nekoliko tjedana uci u formu. Od rujna sam planirala teretani pridodati 2-3x pilates.

Moje prvo pitanje se odnosi na prehranu i dojenje. Da li i dalje vrijede iste smjernice?
Drugo, kako znati/izracunati koliko mi dnevno kalorija treba?
Trece, imate kakve prijedloge, planove vjezbanja/program treninga za osobu poput mene koja je trenutno skroz van forme, ima dobrih 30-ak kg viska.
Unaprijed hvala na svim savjetima i podrsci
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 17:07
Pozdrav i dobrodošla na forum.Želim ti puno sreće da uspiješ ostvarit svoj cilj,samo budi ustrajna i nemoj odustati.Pricekaj da se javi netko ko ima vise iskustva da ti pomogne.
Moju podršku imas i sretno 😊
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.