New Posts New Posts RSS Feed - I opet ja :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

I opet ja :/

 Post Reply Post Reply
Author
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: I opet ja :/
    Posted: 11 Kolovoz 2015 at 23:52
Evo me po stoti put valjda
Imam samo par pitanja....

Naime krajem 6-og mjeseca pocela sam raditi posao koji je jako stresan (bar za mene) i koji pocinje u 19 sati a zavrsava u ponoc. Naravno na poslu nisam u mogucnosti da jedem...
Da skratim pricu...posao je stresan i cijeli dan nista ne jedem od treme sto moram na posao..ali pod nista mislim doslovno nista...popijem kavu u jutro i to je to...a onda kad se u ponoc vratim doma pojedem jedan veliki obrok i to je to. I tako iz dana u dan vec skoro 2 mjeseca. Znam da to nikako nije zdravo i da cu se unistit tako...vec i vidim promjene na sebi. A posto je moj cilj mrsavljenje jos me vise strah jer znam da sam si ovako usporila metabolizam....
Dakle moje pitanje je...kako da sada jedem...zelim se vratiti na staro..ali me strah da cu se poceti debljati ako opet pocnem jesti. Prije svega ovoga jela sam ovako :
Dorucak 50 g zobenih i neko voce..najcesce banana, Rucak 100 grama piletine uz povrce ili salatu,nekada i rizu...kroz popodne bi pojela jogurt ili neko voce a za veceru obicno 2 jaja s tikvicama i rajcicom
a sada kao sto sam vec rekla vec 2 mjeseca ne jedem doslovno nista vec oko ponoci ili 1 u jutro pojedem jedan veci obrok...da ne pricam o tome da sam i s treninzima stala. Kilaza mi je ostala ista ali znam da stanje sigurno nije isto,jer izgledam puno losije. Kako da krenem opet normalno jesti ? .
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 07:01
Bathory, zašto toliko stresa? Nije to valjda ono pjevanje?

Znaš i sama dobro da je samo na tebi da se nekako pokušaš umiriti i rasporediti te obroke kroz dan, tako da normaliziraš jelovnik. Stvar je odluke i malo volje i truda, da reprogramiraš taj trenutni stav i kreneš po starome.

Ako počneš normalno jesti nećeš se počet debljati automatski, samo ne jedi gluposti i nemoj uz 2-3 obroka koja ubaciš kroz dan još počistiti hladnjak kad se vratiš doma oko 1 ujutro :) Doručak, ručak, večera do 18h..pa nešto laganini kad dođeš doma, tipa sira, jogurta, s malo masnoća ako želiš i ako ti fali energije od cijelog dana....

Za zobene i bananu sam ti već pisala...ja bih bananu maknula ili zamijenila nekim drugim voćem, a ubacila nešto proteinski. Ručak, večera klasika, to već i sama znaš...slobodno se za početak posluži i uh-ima, bar za ručak....sve ovisi što uopće trenutno radiš, odnosno koliko ti aktivnosti to zahtijeva.

Samo počni jesti, tijelo će doći na svoje....dug period već to radiš ali ok je, polako, bez panike i normalizirat će se sve...mene samo muči zašto je to toliko stresno Ouch




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 07:03
Ako ti je teško početi jesti ujutro, kreni bar sa nekim jogurtom.....iako, s obzirom na to da dosta količinski pojedeš kasno mislim da je problem i u tome da jednostavno ujutro nisi gladna. Da pojedeš  manje bila biš, pretpostavljam.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 10:49
U pravu si...upravo zato u jutro ne budem gladna,a tokom dana mi je jedina aktivnost setnja psa i kucanski poslovi dakle nista specijalno,spremam se za ispite tako da vecinu dana sjedim za stolom.
jutros sam pocela s jogurtom...imam i rucak u planu,vidit cemo sto ce bit do kraja dana
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.