New Posts New Posts RSS Feed - Kako smršaviti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako smršaviti?

 Post Reply Post Reply
Author
Provene View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako smršaviti?
    Posted: 09 Srpanj 2015 at 01:22
Pozdrav.
Imam 175 cm i 95 kg i moram smršaviti prvenstveno zbog zdravlja. Iza mene su neuspjeli pokušaji, jo-jo efekti i užasan način prehrane praktički oduvijek što je funkcioniralo bez viška kila do prije deset godina, ali sad se nakupilo i želim skinuti 25-30 kila i zadržati novi način prehrane doživotno.

Svi savjeti su dobrodošli uključujući i odabir fizičke aktivnosti koji bi bio dobar za početak i koji mogu raditi sama jer trenutno si ne mogu priuštiti teretanu.

Back to Top
Provene View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2015 at 01:43
Zaboravila sam spomenuti, doktorica mi je savjetovala neslanu dijetu i dala jelovnik, ali sam jako zbunjena jer sam i prije čitala dosta o prehrani (štekala je primjena, brzo sam odustajal) i 60g mesa mi se čini užasno malo. Bojim se da se ne preforsiram i ne odustanem. Tipa, kuhano meso mrzim. A na ulju ne smijem pržiti, stoga ne znam kako uopće pripremiti meso- piletinu pečenu volim, prsa i to, onda pileća prsa u ovitku, ali imaju dosta soli. Neslanu mi je savjetovala jer kad mi je mjerila tlak bio je 130/95, a kasnije 131/80.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2015 at 09:47
Piletinu možeš peći i na vodi. staviš u tavu prst vode, i piletinu i normalno pečeš, kad voda ispari, meso ti se zapeče koliko želiš i eto rješenja.
Be healthy, be happy.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2015 at 21:02
Meni je kuhana piletina nešto tako fenomenalno i punoooooooooooooo ukusnije od pečene

Zašto i kako? Jednostavno, napravim si nekakvu juhicu, samo stavim luka, mrkvice i malo papra u juhu i stavim nešto više od pola kile prsa s onom kosti u sredini što ih dijeli na pola i meso bude preukusno i sočno meso i uvijek to malo podgrijem kroz dan kad jedem i bude mi super i definitivno tako više uživam s piletinom...

Što se tiče pečenja tu više volim svinjetinu jer mi je nekako ukusnija, jedem svinjski but i svinjska leđa, a to je takoreći nemasno, bar mi se čini i ipak mi je ukusnije nego piletina.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2015 at 09:56
Originally posted by Provene Provene wrote:

Zaboravila sam spomenuti, doktorica mi je savjetovala neslanu dijetu i dala jelovnik, ali sam jako zbunjena jer sam i prije čitala dosta o prehrani (štekala je primjena, brzo sam odustajal) i 60g mesa mi se čini užasno malo. Bojim se da se ne preforsiram i ne odustanem. Tipa, kuhano meso mrzim. A na ulju ne smijem pržiti, stoga ne znam kako uopće pripremiti meso- piletinu pečenu volim, prsa i to, onda pileća prsa u ovitku, ali imaju dosta soli. Neslanu mi je savjetovala jer kad mi je mjerila tlak bio je 130/95, a kasnije 131/80.

Pitanje je koliko je taj tlak realan uzevši u obzir da je mjeren kod doktorice Smile Ja ne bih išla tako striktno, iako bi malo pripazila. Jedno je trpati se solju, drugo je malo kontrolirati unos. Oni odmah skaču na totalno neslano što je po meni u ovom slučaju nepotrebno i zapravo kontraproduktivno jer će ti sve bit bljutavo pa ćeš bit nesretna i brzo odustat. 

60g mesa je ništa.....naravno, smršavit ćeš s takvim količinama svega ali puknut. Uzmi 100g slobodno. Ne znam kako ostalo izgleda ali pretpostavljam da je dosta restriktivno, oni samo štancaju te jelovnike, a ni ne znaju kako ni zašto.

Treba vidjeti kako si jela prije, što voliš jesti i to nekako uklopiti u jelovnik da budeš bar koliko toliko sita, zadovoljna i dugoročnije se držiš režima. Ovo će biti čisto gladovanje koje ti ne treba i s čim možda nećeš napraviti ništa. 30 kg je dosta i zahtijeva sitne korekcije na početku, i malo bi bilo dovoljno da krene.....ako je dobro planirano.

Voliš povrće?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Provene View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2015 at 17:58
Prije sam imala svakakve faze, kad sam se pridržavala zdravije prehrane pa bih smršavjela i onda bih popustila recimo slatkom i onda bih nastavila po starom i vratila kile. U zadnje vrijeme sam jela stvarno junk i slatko. Slatko mi je najgori porok zapravo i voljela bih ga skroz izbaciti jer sam neumjerena u tome i uvijek me vrati na staro, tipa ne mogu pojest jednu kockicu čokolade, nema šanse.
Od povrća volim brokulu i blitvu tako da sam uglavnom jela takve neke kombinacije s piletinom ili kuhanim jajima. Posni sir mi je isto ok. Tuna isto. Jedino sa zobenima imam problem pa jedem obične musle, one k plus s voćem.
Recimo, ujutro sam znala pojest te pahuljice pa za ručak blitvu i jaja ili blitvu i pileća prsa, navečer tunu ili posni i sad, to je funkcioniralo dok ne bih pokeknula kad sam pod stresom pa se krenem trpat slatkim i onda samo nastavim.
Ovisna sam o hrani i emocionalni izjelica. Čak i kad mi je ok to što jedem, uspijem se vratiti na staro jer mi je to naravno ukusnije, draže. Valjda nikad nisam dovoljno dugo ustrajala.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2015 at 20:48
Originally posted by Provene Provene wrote:

Pozdrav.
Imam 175 cm i 95 kg i moram smršaviti prvenstveno zbog zdravlja. Iza mene su neuspjeli pokušaji, jo-jo efekti i užasan način prehrane praktički oduvijek što je funkcioniralo bez viška kila do prije deset godina, ali sad se nakupilo i želim skinuti 25-30 kila i zadržati novi način prehrane doživotno.

Svi savjeti su dobrodošli uključujući i odabir fizičke aktivnosti koji bi bio dobar za početak i koji mogu raditi sama jer trenutno si ne mogu priuštiti teretanu.



Its all about numbers :)

Prvo ti sebi postavi cilj da povecas unos vode, I polako izbacujes unos secera.. nema smisla odmah prelaziti na stroge rezime prehrane, jer to I jest razlog zasto svi puknemo nakon nekog vremena.. znaci, iz tjedna u tjedan polako mjenjat zivotne navike..

Sto se tice tjelovjezbe, ako si neaktivna, pocni prvo sa svakodnevnom setnjom u trajanju od sat vremena..

Daj si vremena.. mrsavljenje, tj. smanjenje udjela masnoce u tijelu :), je dugotrajan process, a ne nesto sto traje 2,3 mj pa onda idemo iznova uzivat u junk hrani.. nek uspijes skinut zeljenu tezinu kroz 12mj I napravila si veliki uspjeh :)

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2015 at 20:51
Originally posted by Provene Provene wrote:


Recimo, ujutro sam znala pojest te pahuljice pa za ručak blitvu i jaja ili blitvu i pileća prsa, navečer tunu ili posni i sad, to je funkcioniralo dok ne bih pokeknula kad sam pod stresom pa se krenem trpat slatkim i onda samo nastavim.
Ovisna sam o hrani i emocionalni izjelica. Čak i kad mi je ok to što jedem, uspijem se vratiti na staro jer mi je to naravno ukusnije, draže. Valjda nikad nisam dovoljno dugo ustrajala.


Sto se tice izrecenog, svi na forumu znaju kakve faze sam ja imao, I koliko meni utjece raspolozenje na prehranu I nacin zivota.. tako da, razumijem te.. u potpunosti.. I morat ces sama sa sobom to rijesiti, pronaci snage u sebi za promijeniti te navike... nitko ti nece pomoci ako sama sebi prva ne pomognes :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2015 at 09:55
Originally posted by Provene Provene wrote:

Prije sam imala svakakve faze, kad sam se pridržavala zdravije prehrane pa bih smršavjela i onda bih popustila recimo slatkom i onda bih nastavila po starom i vratila kile. U zadnje vrijeme sam jela stvarno junk i slatko. Slatko mi je najgori porok zapravo i voljela bih ga skroz izbaciti jer sam neumjerena u tome i uvijek me vrati na staro, tipa ne mogu pojest jednu kockicu čokolade, nema šanse.
Od povrća volim brokulu i blitvu tako da sam uglavnom jela takve neke kombinacije s piletinom ili kuhanim jajima. Posni sir mi je isto ok. Tuna isto. Jedino sa zobenima imam problem pa jedem obične musle, one k plus s voćem.
Recimo, ujutro sam znala pojest te pahuljice pa za ručak blitvu i jaja ili blitvu i pileća prsa, navečer tunu ili posni i sad, to je funkcioniralo dok ne bih pokeknula kad sam pod stresom pa se krenem trpat slatkim i onda samo nastavim.
Ovisna sam o hrani i emocionalni izjelica. Čak i kad mi je ok to što jedem, uspijem se vratiti na staro jer mi je to naravno ukusnije, draže. Valjda nikad nisam dovoljno dugo ustrajala.

Kupi onu od 99% kakaa i stat ćeš na jednoj kockici, vjeruj mi Big smile

Čuj, klasika...opet all or nothing pristup Smile Zbilja, za neke ljude je potpuno izbacivanje svega kao nezdravog jako dobar način da se započne promjena, to se odnosi na one koji su ovisni o svemu tome pa im treba takav jedan restriktivni period da se tijelo odvikne. No.....

...to ne smije trajat unedogled Wink Da to shvatiš kao neki prijelazni period i da znaš da kasnije možeš sve uvrštavat u nekim normalnim količinama, bilo bi ti puno lakše prihvatit jedan umjereniji pristup svemu, onaj kojeg bi mogla održavat.

Što se emocionalne strane tiče, i to je rješivo. Na način da se zabaviš nečim drugim i da malo poradiš na rješavanju emocija, da se ne rastežu više od nekog vremena, bespotrebno....no s time se svi polagano učimo nositi Smile

Čime se baviš, imaš li kakve talente, nešto što te skroz oduzme od ovog svijeta kad to radiš? Smile Meni ti je to recimo čitanje, muzika, pjevanje, sviranje samo to jako zapostavljam :) pa duge šetnje....treninzi.....to su neke stvari koje mi maknu misli od hrane i napune me energijom........moraš naći nešto što te hrani, a da nema kalorija Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nina-fitnessworld View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nina-fitnessworld Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2015 at 23:46
Hej, draga. Pridruzi se stranici https://www.facebook.com/fitnessworldbyus , ima dosta savjeta o prehrani i treninzima i zdravom nacinu zivota. Lijep pozdrav
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2015 at 09:50
Ima ih i tu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2015 at 16:24
provene@
ima stvarno puno načina za pripremiti hranu a da je obrok zdrav. ako se uzme u obzir da je to uglavnom hrana koju volite ili tolerirate, a vjerujem i često jedete , kao što su meso,jaja,riža,tjestenina,kruh,krumpir,voćepovrće....sve se to da uklopiti savršeno u jedan solidan jelovnik od cca 1500 -2000 kcal a da se bude sit i zadovoljan. recimo, meso možete pripremati na lešo ili napraviti vlastiti umak od rajčice tikvica šampinjona luka....malo vegetice i senfa za koricu, i već imate glavni kulinarski steak vrlo jednostavno a zdravo. možete zapeči polukuhano meso u pećnici, bez ulja ili vrhnja, zajedno sa malo krumpira na pak papiru...za međuobroke možete napraviti voćnu salatu sa orašatim plodovima i kakaom i malo sira- imate zdrav sladoled. sigurno se smijete tu i tamo zasladiti domaćim kakaom sa malomasnim mlijekom i pola žličice meda umjesto šeećera. 
ima toga dosta, po čitavom internetu, pitanje dali imate dovoljno motivacije da si promijenite život na bolje. ovi instant jelovnici iz bolnica mogu poslužiti samo da se otprilike vidi jedan obrazac pravilnog unosa nutrijenata a pitanje je kolika količina kome odgovara. isto tako treba se uzeti u obzir da je nekim ljudima potrebno više bjelančevina u procesu skidanja kila a nekome manje-ovisno o organizmu, hormonalnom statusu i aktivnostima. 
ja bih na vašem mjestu počela eksperimentirati sa mediteranskom kuhinjom, ubacila bih svašta šareno u svakodnevni jelovnik i polako izbacivala stare navike. postepeno bih smanjivala hranu i ravnala bi se otprilike prema obrascu bolničkog jelovnika pa malo pogledala npr. bolje zamjene za kruh/tjesteninu bolje načine pripreme hrane i količinu bi prilagođavala prema gladi (ne želji za hranom već istinski praznim želucem :D). bitno je da sve što birate bude zdrava, što manje obrađena hrana i da malo više izbjegavate kruh/tjesteninu u kasnije sate. to je već korak jedan, a nema ih puno, garantiram :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2015 at 16:29
i još nešto....moja mama je bila u sličnoj situaciji. ona je zaradila dijabetis tip 2- PROMJENA SVEGA. 
ja nisam vidjela da netko ima gore navike od nje, međutim...prošlo je 8 mjeseci....ima 15 kg manje, glukozu 4,6 svaki dan...i što je najbitnije- sita je i zadovoljna više nego prije. svako jutro sebi i njoj radim zobene (poseban recept "smeđa masa" hehe) u kojoj se nalaze odlične i hranjive stvari a fiiino za poludit. to ju je odvuklo od čokoladica i kruha.
ako je mogla ona, ako sam mogla ja, ako je moglo jako puno ljudi i spasili smo si zdravlje- sigurno da možete i vi, ali samo treba odnekuda početi. samo nemojte biti gladni, žedni i umorni i rezultati neće izostati!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.