New Posts New Posts RSS Feed - MASA
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MASA

 Post Reply Post Reply
Author
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: MASA
    Posted: 19 Lipanj 2015 at 22:19
Dakle, imam 16 godina, 170 cm i 60kg
Krenuo sam u teretanu i rezultati su vidljivi što se tiče snage također sam dobio i 5 kila.

Koristio sam MYPROTEIN IMPACT WHEY 2 mj i dobio 5kg, od kad sam ga prestao koristiti stagniram sa masom, ali snaga i dalje raste.
Sada sam ponovno kupio proteine i imam puno vremena tako da se mogu prilagoditi svakom programu.


Zanima me više stvari.
Prije svega volio bih mixati snagu i masu.
Trenutačno radim 5x5 program mjesec dana, a izgleda ovako.

PON -ČET - NOGE,PRSA, BICEPS
-Čučnjevi 5x5 65kg (svaki trening dižem 2,5kg i za sada mi je lagano)
-Bench press 45kg 5x5
-Biceps s EZ šipkom 20kg 10x4

UTO - PET - LEĐA,RAMENA, TRICEPS
-Dead lift 60kg 5x5
-Veslanje u pretklonu 35kg 10x4
-Military press 25kg 10x4
-Uski Bench press 30kg 10x4

Također radim i trbuh uz ove vježbe.

Zanima me koliko mi utječe na rast teretana (najviše me zabrinjavaju dead lift i čučnjevi jer brzo dižem kilažu jer mi je prelagano 2,5kg svaki trening) te kakav vam se čini program?
Volio bih da prilagoditi snazi i masi.
Back to Top
Paf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 22:49
moj ti je savjet da prestanes sa takvim radom,već shvati to kao rekreaciju,jer nečeš doživit 40.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 22:57
zašto radiš s težinom koju doživljavaš "prelaganom"? kreni od najveće s kojom možeš pravilno raditi i onda lagano podiži.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 08:22
Neznam koja mi je max težina, zato idem ovako, a bojim se probati iz razloga što sam često sam u teretani, rađe polagano ovako pa ću doć do plato-a.
Ono što me najviše muči mogu li ja tim programom napredovati u masi?
Bez suplemenata sam tim programom digao 1kg u mjesec dana..Zanima me jel taj program ima budučnost, što ne valja i kako ga najbolje prilagoditi SNAZI/MASI.
Hvala unaprijed svima.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 09:41
Svaki program ima buducnosti ukoliko je dobra prehrana, radi najvise bench press, mrtvo dizanje, veslanje, cucanj i leg press uz dobru prehranu(suficit) i ne mozes ostati bez rezultata...
Back to Top
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 10:12
Nekako mi se čini da premalo radim ruke ili je to dovoljno?
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 10:19
što se tiče težine, probaj s 10kg više pa vidi kako ti ide, napravi seriju do kraja i ako ti je bilo lagano dodaj još malo utega, ako sljedeći put napraviš 3 ponavljanja i vidiš da ti je teško, skini. mislim da bi rezultati bili bolji jer te ta težina "izaziva", napinje mišić itd. ako je mišiću ovo lagano onda nema baš razloga rasti.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 10:22
rmb, ovo je najgori savjet koji možeš dati mladcu od 16g za dugoročnu zdravu aktivnost i napredovanje.
Keksolino, povećaj broj ponavljanja, ostavi maks težine za neka druga vremena, za cca 2 godine, a i to samo jednom tjedno ili u 2 tjedna, ako ti nije cilj natjecanje. Početnici relativno brzo napreduju u snazi, a uz podobnu genetiku i u masi. I neurologija i mišićno tkivo se neusporedivo brže adaptira nego koštano-skeletno, izbjegavaj situacije velike kompresije tkiva posebno kralježnice i zglobova. Ima jako puno vježbi kojima možeš napredovati, za tebe ako se želiš isprobati neki put u snazi, probaj unilateralna dizanja i testove, a ubaci i u trening. Pusti gluposti sa neta i raznih foruma. Znam da je to mladcu kao ti teško prihvatiti, ali vjeruj odgledao sam budućnost preko 30 generacija vježbača i bio svjedokom hrpe operacija i problema, ne zaboravi raditi ni hrpu vježbanja za mobilnost i laganu regeneraciju. Ne mogu više, u inozemstvu sam, sorry
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 13:22
Originally posted by iver iver wrote:

rmb, ovo je najgori savjet koji možeš dati mladcu od 16g za dugoročnu zdravu aktivnost i napredovanje.
Keksolino, povećaj broj ponavljanja, ostavi maks težine za neka druga vremena, za cca 2 godine, a i to samo jednom tjedno ili u 2 tjedna, ako ti nije cilj natjecanje. Početnici relativno brzo napreduju u snazi, a uz podobnu genetiku i u masi. I neurologija i mišićno tkivo se neusporedivo brže adaptira nego koštano-skeletno, izbjegavaj situacije velike kompresije tkiva posebno kralježnice i zglobova. Ima jako puno vježbi kojima možeš napredovati, za tebe ako se želiš isprobati neki put u snazi, probaj unilateralna dizanja i testove, a ubaci i u trening. Pusti gluposti sa neta i raznih foruma. Znam da je to mladcu kao ti teško prihvatiti, ali vjeruj odgledao sam budućnost preko 30 generacija vježbača i bio svjedokom hrpe operacija i problema, ne zaboravi raditi ni hrpu vježbanja za mobilnost i laganu regeneraciju. Ne mogu više, u inozemstvu sam, sorry

Nisam ni ja puno stariji, ali i ja sam sa 17 godina radio te vježbe koje sam naveo i pokazale su se dobrima i korisnima..
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 18:00
Nisu bitni suplementi, nego hrana. Suplementi su samo dodatak prehrani i nebudes dobio vise kila ako budes koristio whey, nego ako budes vise jeo.
Back to Top
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 21:50
Prije svega hvala svima na pomoći.
Znam da suplementima ne dobivam na kilaži osim ako nije u pitanju gainer koji je visoko kalorični, pa eto može, ali uglavnom kada kupim proteine sam se natjeram da jedem više čisto da nebi bilo da sam bacio novce na proteine bezveze..psiha..
Uglavnom primarni cilj je masa, velike ruke prije svega.
Za sada radim jednu vjezbu po danu za biceps ili triceps (zavisi od dana) neznam dali je DOVOLJNO?? i više dajem važnosti bazičnim vježbama (bench,dead lift,veslanje,čučanj)

Uglavnom ono što želim postići je dobiti masu, a snaga je također poželjna.
Kombinacija...
Također željan sam i sada napredovati u masi, pa tek kasnije u snazi (iako dobivam oboje nije snaga u punom smislu rijeći, dakle dižem manje nego da radim baš snagu) pa tek kasnije u snazi.
I imam jako puno vremena preko ljeta, tako da svaki program mogu odraditi.
Hvala još jednom.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2015 at 10:33
uz bench press ćeš dobro razviti ruke to sigurno. nebi ti škodilo da radiš malo propadanja čisto da se odmoriš od težina koji dan pa radiš i bodyweight to ti je super za snagu, kao što dečki vele samo budi u suficitu i masa neće izostajati, a ako i stagniraš malo povećaš unos. vjerojatno ne stagniraš radi prestanka pijenja whey-a nego ti je on možda davao extra kalorije koje si zanemario. 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2015 at 10:49
Još me zanima dali bi bilo pametno uz ovaj program dodati još jedan dan u kojem radim samo ruke?
To bi značilo da idem 5 dana u tjednu u teretanu, imam vremena za to, ali koliko je to pametno?
Dakle zaključak, sa ovim programom mogu uspjeti ako organizmu osiguram višak kalorija +500kcal?
Moguće je i to israela.
Hvala
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2015 at 15:24
probaj radije sa sitnicom prije negoli uvedeš još jedan dan, ubaci još jednu vježbu za triceps  na ove dane kada ga radiš i to napravi kao start, 3 serije 8 povaljanja, 40% od max. igraj se sa tim kombinacijama, ne vrijede pravila za sve ista. 500 kcal više je obavezno svaki dan, a poslije treninga ako nemaš whey dodaj još jedan obrok od cca 250 kcal. probaj sa sitnicom, nekad je u najmanjem zanemarenom djeliću zec. pošto si hard gainer i netreba ti kardio, sigurno ti neće smetati i da kcal još povećaš na 800 (ektomorfi nekad idu i na 1000). samo ne forsirati određeni dio tijela tu sam se ja zecnula pa si pretrenirala noge u jednom periodu. pas-kost :) sad lepo imam proširene veene...ahahahahaha
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.