New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 16:15
hvala ti.
naravno, svakako znači pročitati koju korisnu informaciju i imati neko mjesto gdje se možeš obratiti ljudima koji su ti željni pomoći.
Slažem se sa mamom, mislim da je u redu da paziš da je zdravija hrana, ali ne u tolikoj količini da gledaš kad unosiš uh, kad proteine.. da ti ne pada na pamet da navečer pojedeš npr tanjur tjestenine s mesom ili bananu, zato što to nije po "fitness pravilima" .
Želim ti sreću, da se izvučeš iz toga.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 17:28
Moram reci sada da si jako kontradiktorna, posto pises kako ti nije bitno kakva je masa i da zelis samo da dobijes kilograme, a na jedno 10 mesta si napisala da neces 10 kg sala, da nema sanse da jedes vise bez vezbe i tako dalje (ne mogu ti sad citirati posto sam na telefonu). Malo zbunjujes i sebe i ljude...
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 19:41
ne ne, važno mi je kakvu ću masu dobiti ali nije mi važno koliko sala nosi sa sobom ako dobijem i to "tkivo"...to sam mislila, jer fali mi očito svega. naravno da nebih 10 kg sala bez tkiva tko bi to nebi ništa rješilo. ali 10 kila svega je druga priča i zato sam ovdje. nisa ni htjela ulaziti u zdravstevni kutak jer to nije namjenjeno forumu, ali morala sam napomenuti kad je već riječ o sigurnosti i sumnje o želji za izgledom. mislim da ću svejedno morati potražiti pomoć da se lakše nosim barem sa time svime dokle pretrage ne pokažu svoje tu si u pravu i morati ću ići kod psihijatra moram se pomiriti sa time da sam kriva za to i da sad moram da se čupam kako znam i umijem.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 20:37
nevergiveup@ ti si stvarno isto cura bez riječi, kao i gym i morr stvarno nemogu vjerovat da je nekome uopće i stalo pa čak i phoneix koji je mao grublji pristup (vojnički režim). ti si čak i mamu pitala! :) ma nebrojim ja striktno to p uh m picdarije već mi je u tom pogledu stalo da do prehrane da si ne uništim bubrege koji su slabi sa npr visokoproteinsko masnom ishranom u ovom trenutku, evo jedem sve stvarno sam ustrajna sada da dobijem te kile, sad sam se vagala i evo me 50 SAM NAGURALA ( malo ćemo oduzeti kilu zbog vode i sl ali svakako se držim napretka). malo ste me ipak vi pogurali moram priznati, dosta takoreći ste vi tu imali prste. pojačala sam još izvore dobrih ugljikohidrata kao što je gym preporučila na tipa 100 pa čak i 200 grama zobenih, puno kruha, tjestenine itd. tu mi izgleda leži zec. nadam se da se tijelo sada obnavlja i da će doći u ravnotežu pa i taj vražji hipogonadizam i salo i sve samo da stanem na noge i da imam normalno ljudsko tkivo, masu, MENSTRUACIJU ...da izađem iz te kortizol zone koja me i ždere i zbog kojeg mi tako teško i ide. bit će dobro mora biti, držim se vaših savjeta, lakše mi je negoli prije sam se udostojila postaviti temu uopće da to izađe iz mene, da vidim da ima ljudi koji su i prošli slično pa završili još i zdraviji, daje mi nadu, potporu da nisam sama i da ne radim nešto krivo a i uostalom mogu komentirati negdje drugdje iz iskustva kad sam bila zdrava pa dati savjet za nekoga možda što mi daje i samopouzdanja i sigurnost u vl. postupke. za razliku od vlastite mame koja me baš jučer lijepo iscipelarila :D neka, možda sam zaslužila sve kroz što sam prolazila ali barem sam čovjek i priznajem DA SAM POGRIJEŠILA, DA SAM SAMA KRIVA i NISAM DOSTOJNA VAŠIH TOPLIH SAVJETA . iskreno to mislim ali eto objeručke i veoma veoma poniženo ih crpim uzimajući u obzir svaki pa i onaj najgrublji odgovor i najtopliji savjet kao što je- samo jedi. :) sada eto, upravo sjedim na kičmi, najela se raženog kruha i smijem se i pomalo plačkam od sreće što sam dobila ipak još koju kilu i idemo dalje!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 12:15
Smile Lijepo od tebe ali moram uskočiti s tim da ti nije never mamu pitala nego je tebe krivo skužila da ti je mama rekla da jedeš više ali zdravije hrane, a ne doktorica Wink

israela....drago mi je vidjeti tih 50 kg, ako zaista je tako Smile Znači da si ipak napravila ono što smo ti rekli i da sada jedeš dovoljno. Ja se neću osvrtati puno na sve napisano, priznajem da sam i ja malo zbunjena od nekih kontradiktornosti ali dobro Smile Ono što je bitno je vidjeti da to sve ide prema gore i nadam se da će tako i ostati.....ne treba stati na ovome jer imaš ti još dosta posla...prvenstveno prihvatiti da nekad možeš i pogriješiti i da će sve biti ok Smile

I nemoj se toliko gaziti, gazit će te i drugi....barem oni koji ionako nemaju svijesti da se ponašaju bolje. Ne smiješ biti ničiji otirač niti klečati pred nekim. Dostojanstvo čuvaj. Poniznost pusti...uzmi sve što ti život nudi. Sama nisi, potporu ćeš dobiti uvijek, samo se drži i uči, uči, uči... Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 14:49
ah dobro sad nebitno čija mama haha :) da napisala sam da me šutirala ali i tera me da jedem (čudan odnos)
dakle, kontradiktornost, krivo sam ispala shvaćena u dijelu sa izgledom, zapravo sam htjela reći da vidim čudne promjene na sebi pa se uplašim čega su manifestacija u tijelu i naravno da nisu oku ugodne, isto sam rekla da želim tući kile na zdrav način da se ne "tromboljim" jer mi je rečeno da žderanje svega što mi padne na pamet neće riješiti ništa već će me samo usaliti. to se nadovezalo sa mojom paranojom oko tkiva kojeg mi očito fali (skeletno, mišićno na nekim djelovima gdje treba biti, i masno, a možda i još nešto u organizmu što ni sama neznam) pa ta moja glava koja me zamišlja prispojenu na aparate i samo me puni i puni. izbacila sam te crnjake iz glave jer se trenutno ne događaju.
radim ono što mislim da je najbolje. iskombinirala sam vaše savjete , sada se ovo odnosi isključivo na spašavanje glave prehranom, pojačala sam uh izvore i skočila sam bome u dva tjedna na 49-50 i to mi već daje NADU da će kako budem rasla svi ti simptomi nekih bolesti nestajati. ionako ništa nemogu znati ni poduzimati drugo i mimo toga dokle god ne vidim nalaze i ne pokažem doktoru.
ti se prekvalificiraj u nutricionista, zatim se preprekvalificiraj u psihologa a to bi mogla i morrighan.
tvoja stručnost i njena suosjećajnost su mi malo otvorile trome oči da sagledam širu sliku i sva sreća da sam uopće skupila hrabrosti doći ovdje napisati ovo i zatražiti pomoć mimo institucija.
eto, ruka mi je skočila za 4 cm, noga za 3 i vraćaju onaj zdravi obli nabildani oblik. što se tiče računanja ne računam ali promatram obrazac i tu i tamo provjerim jesam li u višku kako spada nebi li napredovala sa težinom. trudim se da je sve zdravo i kvalitetno kuhano kao i uvijek jer nema zdrave mase naravno bez pravilne prehrane. od keksiju se nebudem gradila.
odlučila sam na vaš savjet, biti spontanija, ne razmišljati o tome dali će meni biti dobro kada dođem na 55 kg ili ne, nego djelovati u procesu, uživati u životu i ne planirati i obraćati pažnju na svaki bol ili moguću komplikaciju. samo živjeti i djelovati prema situaciji onoliko koliko mogu i znam (prvenstveno zahvaljujući vašem zelenom svijetlu i novim informacijama)
dostojanstvo he...odavno sam ga izgubila ali ima nešto gdje si me sada upikla :

...prvenstveno prihvatiti da nekad možeš i pogriješiti i da će sve biti ok Smile

I nemoj se toliko gaziti, gazit će te i drugi.....

OVO mi je točno prodrlo jer točno o tome i razmišljam, da griješim, da samu sebe gazim da neznam što radim... ako ti veliš da si prošla slična osjećanja i da si sada ovakva kakva jesi (pametna, samosvjesna, informirana, sklona pomoći i prije svega zdrava i sretna) onda si ja pomislim- možda ima nade da i ja promjenim barem taj mentalni sklop jer je on 50% svakog problema i rješenja. ja bih ti se, ako si voljna i ako imaš vremena, obratila u inbox, da me samo malo korigiraš oko nekih stvari jer ti očito bolje poznaješ anatomiju i prehranu pa da taj dio na kojeg mogu utjecati barem napravim kako spada. odužila bih ti se na koji god način treba, za samo par smjernica ništa strašno. moram od nekoga naučiti ;)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 15:05
Smile

Nemam sad vremena puno pisati ali samo da ti kažem da se slobodno javiš Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2015 at 11:21
evo ljudi samo da se javim,da mi ide sa kilažom, pregrizla sam zube, isključila psihu, osjećam se super što se toga tiče premda još uvijek imam neke zdravstvene tegobe (neide to prek noći), ali sve u svemu strpljiva sam i nadam se oporavku. dakle sklopila sam prehranu za masu, složila minimum koliko moram pojesti jer manje od toga mršavim 
- 100g zobenih, 100g posni, 200 ml mlijeka, cimet i kakao, zgnječena banana/grožđice
-kikiriki/bademi/indijski cca 20 g (šaka) i kava
-krto meso 150g/4kuhana jaja dva cijela/ 250 g ribe, 200 g krumpira/130 g riže/130g ječma, salata (zelena, rajčica, kupus, tikvice, paprike bilošto) na maslinovom (gramarim na kuhano)
-50g zobi, cimet, 200 ml jogurt, sjeckano voće (jabuka, nektarina, jagode i sl.)
- 150 g raženi, 100 g tunjevina, opet neka mješana salata/ nekada ostaci ručka nekad tunjevinu zamjene pileća prsa u ovitku
-150 g posni, opet šaka orašastih ili žlica lanenog sjemena
pa evo ako je tko voljan prokomentirati, i reći postoji li kakva šansa za oporavak a da je vezana uz ishranu , i dali je uopće u tome problem, pomoglo bi da korigiram ako treba i ma kud puklo da što efikasnije rješim te probleme kad je ovo jedino na što mogu sama utjecati. unaprijed hvala još jednom
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2015 at 11:24
Ovo je dobro, samo se drzi te prehrane. Ustraj u tome. Problem nije samo u jednom, kod tebe, ali od negdje se mora krenuti. Ovakvom prehranom ćeš se sigurno oporavljati zdravstveno, a ja vjerujem da će to onda pozitivno utjecati i na psihu.
Samo naprijed. Hrana je naš najbolji prijatelj i lijek!
Be healthy, be happy.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2015 at 00:02
slažem se zorr i hvala na potpori jer bez brige nastavit ću se tovit XD nije mi problem i nije mi jasno zašto nisam otpočetka dok još nisam upala u ovakva potencijalna brutalna sranja i odmah reagirala na simptome. zadnja defka je otišla predaleko plus dodatni životni protresi i eto rezultata- doslovno hranjenje za preživljavanjem. psiha je drugi pak fenomen, ali ako te ona nekom logikom počne kočiti da jedeš jer misliš da si bolestan, e onda kompletno postaješ bolestan. nadam se da mi nije kasno ali pokušavam otvoriti čula da mi vaši racionalniji savjeti razbiju tu paranoju...i lijepo uživam u hrani.
p.s. i junkam tu i tamo kad mi dođe ne branim si redak čokolade ili kolač, i pojedm repete tu i tamo posebno ako je ječam u pitanju- nema šanse da ne doguram do 55!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.