New Posts New Posts RSS Feed - Mišićna masa+trbušni nakon mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišićna masa+trbušni nakon mršavljenja

 Post Reply Post Reply
Author
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mišićna masa+trbušni nakon mršavljenja
    Posted: 07 Travanj 2015 at 00:21
Pozdrav, prije 3 mjeseca sam na ovome forumu napravio temu za mršavljenje, a to je ovo: https://www.fitness.com.hr/forum/poetnikmravljenje-i-teretana_topic9934.html

I evo, sada sam zadovoljan, smršao sam 6kg i to je 78kg na mojih 182cm visine.
Tu su i slike trenutnog izgleda:
http://dodaj.rs/f/23/By/2AsUn155/dsc0352.jpg
http://dodaj.rs/f/3m/EA/LNd7wmZ/dsc0354.jpg
Do ljeta imam 2 cilja, to su vidljivi trbušni mišići i povećanje mišićne mase.

TDEE- oko 3150.
Dnevni plan ishrane;
Whey nakon buđenja(1mjerica),
1h nakon wheya - Tuna 160g+pavlaka i paradajz ili 3-4 jaja kuhana(od sada ću ih jesti sa žumancima, do sada sam jeo samo bjelanca i 1 žumance), 2-3 šnite integralnog i šumeća tableta(kalcij)
1h i 10min nakon doručka - Naranča
1h i 10min poslije- Trening
Whey odmah nakon treninga(1mjerica)
30-60h nakon treninga- Grah/pileći file/čorba+bananaa+šumeća(magnezij), 3-4-5 šnita integralnog
2-3h prije spavanja- 3-4 šnite integralnog sa pavlakom(12%m.m)+paradajz+čaj borovnica sa steviom.
Na početku sam koristio Myprotein whey(2kg), sada sam uzeo 100% Whey Gold Standard 2,27kg i njega ću da koristim, a kasnije ću da vidim..

Što se tiče treninga, traje otprilike 1h i 15-30 min.
To izgleda ovako,1.dan grudi,2.ruke,3.odmor,4.ramena,5.ledja,6.noge,7.odmor.
Vježbe radim po 3 serije, 12-10-8 ponavljanja.
Bench press, shoulder press, čučanj radim po 4 serije.
Neke vježbe radim sa više ponavljanja, npr.12-12-10 ili 12-12-12..
Svaki puta radim do otkaza mišića, to se dešava skoro svaki put na 2. ili 3. ponavljanju.
Takođe, 1-2x sedmično igram fudbal.

To je moja ishrana i treninzi, naravno mijenjam skoro svaki dan ishranu i ubacujem nešto drugačije, kombinujem..
Što se tiče vježbi, u 3 mjeseca nisam skoro ništa mijenjao, ali sam dobio snage.
Zadovoljan sam trenutnim rezultatima, ali želim mnogo više.

Dakle, šta da radim sada?
Ako idem u kal.deficit, teško da ću dobiti mišićnu masu a trbušni će biti vjerovatno vidljivi, suprotno od tog ako budem u suficitu, dobit ću salo opet, a to najmanje želim.
Takođe ću da kupim kikiriki puter(maslac) jer preobožavam to, i zamijenit će mi slatko.

Molim da pogledate slike, ako niste pogledali. Evo linkovi: http://dodaj.rs/f/23/By/2AsUn155/dsc0352.jpg
http://dodaj.rs/f/3m/EA/LNd7wmZ/dsc0354.jpg

Na osnovu toga i ishrane i treninga, dajte mi vaš savjet i pomoć.

Da dodam, napravio sam ovu temu zato što je prvu pratio samo Goranchero, a želim još mišljenja(uz respekt Gorancheru). Pomoć!!

Edited by Mujjke - 07 Travanj 2015 at 00:36
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2015 at 14:49
Moje misljenje,probaj sad još prije ljeta(prije mora) odrzati ovakvo tijelo(defku) ako si zadovoljan pa onda kad prođe ljeto idi na masu kroz zimu i onda opet 3-4 mjeseca prije ljeta idi na defku i tako sve opet ukrug,jer ipak je ljeto kljucno za pokazivanje misica
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2015 at 20:08
Da, uradit ću to, mišićna masa bi trebalo da dođe do tada..
Pošto već koristim Gold Whey, da li da kupim BCAA još? S obzirom da sam u dobroj financijskoj situaciji..
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2015 at 20:52
Neznam,ako si u dobroj financijskoj situaciji zašto ne ali neka ti to neko drugi savjetuje
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2015 at 12:22
A očigledno niko nije zainteresovan da pomogne
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2015 at 13:37
Ja smatram da ti je to nepotrebno, uz whey Smile a i s obzirom na količinu koju biš vjerojatno uzimao i od koje i nećeš imati nekakve vidljive koristi. 

I probaj biti ni u deficitu ni u suficitu nego negdje između, na održavanju ili samo laganom suficitu.....no prvenstveno pazi na to da ti je trening kvaltietan i progresivan. Mislim da bi ti možda trening sa više mišićnih skupina, a manje tjedne frekvencije možda i više odgovarao nego ovaj split kojeg radiš.

I ja bi nakon treninga pridružila neke grožđice, bananu ili tako nešto ;) Leđa i ramena vadi van Wink




Edited by Gym_girl - 09 Travanj 2015 at 13:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2015 at 17:19
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

A očigledno niko nije zainteresovan da pomogne

..mujke...prvo nisam ženskoLOL...da se ne bi zjba ka prošli put...reći ću ti da imaš super temelj (tijelo) za radit dalje i nekako imam dojam da te trbušnjake slabo radiš....ja ne vidim ništa a sala imaš taman da se vide..tribali bi se već vidit da ih radiš redovitoBig smilerecimo svako drugi dan...jeli ih radiš? i to pod opterećenjem?...šta se tiče unosa UH čega se tu bojiš?...iz svog iskustva možeš nabijat mišiće i pržit salo.kako?...s tim da ćeš uzet oko 100g UH prije treninga i 60gUH dekstroze=grožđani šećer poslije ostale obroke ćeš tući po P¸+M....i unesi UH prije futbola obvezno...šta se tiče vježbanja mogu ti sve objasnit priko inboxa....i još nešto ako želiš izgledat kao akciona figurica i vidim da imaš novaca onda bi se triba bockat u guzicuLOL...za misec dana imat ćeš vrhunske rezultate....btw mišići ti traju koliko i bockanje...nema bockanja vraćaš se u normaluBig smile...uzmi par kura prije lita...nemoj se samo nervirati jet to šta gledaš po netu...to su ti stereoidi i hormoni...viruj mi...i meni je tribalo dok dođe do mozga...prirodnim putem triba godina i godina za njihova 2 miseca....malo psihološke podrškeSmile...dobro dođe...itekakoWink

iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2015 at 19:30
Gym_girl da li onda da uzmem neki glutamin ili ovo: http://elitnutrition.com/proizvodi/aminokiseline/universal-atomic-7-412-gr-detail.html
Jer imam zelju da do ljeta dobijem sto vise mišića bez sala.
Sto se tice hrane to i radim trenutno, ali rijetko kad se desi da budem u deficitu jer jer imam dovoljno fizičke aktivnosti.
Razmišljam već izvjesno vrijeme da li da pređem na drugi način treniranja, tačno taj kako si ti mislila..
Napisao sam vec da bananu uzmem nakon treninga, nekad i dvije..u zavisnosti koliko mi tijelo zahtijeva. Ledja i ramena da vadim van?? Ne shvatam te.

dena75 znam da si žensko, nisam te zaboravio :D
Ako ću iskren biti, trbušne mišiće nikada nisam radio na treningu jer to služi za jačanje a ne definiciju mišića, koliko ja znam..? Ispravi me ako griješim.
Prije fudbala uzmem sta stignem, već dvaput sam uzeo neku čokoladicu ili keks, oko 100g tačno i bude..
A voćku uzmem prije treninga u gymu.
Nemoj bockanje, ne spominji haha.
Back to Top
goatrance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goatrance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2015 at 09:19
Probaj raditi 5x5 trening. On ti je odličan kao kombinacija za dobivanje mišićne mase i snage, a istovremeno i za definiciju. Koriste se samo kompleksne vježbe.
Back to Top
pas-garo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pas-garo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 23:16
Ljudi, imam pitanje.
Pitala sam na još jednom forumu, ali želim vidjeti i što se ovdje misli :)

Planiram se vratiti na grupne treninge. Idem na total body i na hiit boxing (tb je 3 puta tjedno, a box 2 puta tjedno).
Htjela bih raditi i vježbe snage.

Zanima me dal se vježbe snage rade prije ovih aerobih grupnih treninga ili nakon?

mene je nekako logika vukla pa sam mislila da se rade nakon aerobnih, kada se tijelo zagrije, ali su mi savjetovali da se vježbe snage rade prije
Back to Top
lolloo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolloo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 06:51
Trening snage se uvijek radi prije aerobnih vjezbi, normalno prvo se zagrijes sa par min.trcanja ili slicno i onda prvo napravi trening snage pa tek onda cijeli aerobni trening
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 09:32
Ja mislim da će ti biti previše odraditi trening snage i nakon toga otići još i na sat vremena ovih aerobnih programa.
Be healthy, be happy.
Back to Top
pas-garo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pas-garo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 17:33
Budem vidjela kako će mi biti pa ću onda osmisliti neko bolje riješenje Smile
barem da stvorim neku podlogu za ljeto jer mi se čini da preko ljeta nema grupnih treninga. tada ću pojačati trening snage.



Edited by pas-garo - 23 Travanj 2015 at 17:34
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.