New Posts New Posts RSS Feed - Osjetljivost na UH i napuhanost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Osjetljivost na UH i napuhanost

 Post Reply Post Reply
Author
semko123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote semko123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Osjetljivost na UH i napuhanost
    Posted: 22 Veljaca 2015 at 23:38
Ljudi ima li ko da zna sta o ovome,,,Treniram vec nekih godinu i po dvije,, ali nikad nisam bas istrazio sljedece,,, Nije mi jasno zasto mogu jesti vrlo malo UH ,, recimo jedem ujutro zobene svega nekih 40 - 50 gr a poslije treninga najvise sto mogu  je nekih 80-90 gr rize ili tjestenine zavisi sta jedem ,,tu je jedna banana i jedna kasika meda- najvise ,,,to je od "pravih" UH treci oborok moze biti samo povrce  + meso(ako hocu kakve takve trbusne moram ovako jesti) ima tu jos naravno nekih skirvenih Uh tipa kockica dvije  cokolade ili malo sosa u tjesteninu ako ubaacim ali sve u svemu ovo mi je malo pogotovo ovolikoa kolicina zobenih i tjestenine kad vidim koliko ljudi jedu prije i poslije treniga. Takodjer cim se malo vise najdem ili napijem vode nekako se napusem... 

Isto tako na dane kad ne treniram samo prvi obrok mogu malo UH staviti, ostala 2 mogu biti samo  povrce ako necu da se debljam

I isto me zanmima za cheat meal pogotovo slatko kad krenem jako mi je tesko da se zaustavim,, imal i ko kakvih savjeta  
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2015 at 09:23
Ja ovdje imam puno pitanja:

1. kažeš da ti je ova količina UH malo? po kojem kriteriju ti je malo? Ako ti je malo zašto ne jedeš više?
2. To što ti se ne vide trbušnjaci kad se napiješ vode ne znači da si se udebljao, već samo da si napokon napunio želudac, makar vodom.
3. Koji ti je cilj treninga? Stalno biti u deficitu da se vide trbušnjaci ili rasti?

Nije potrebno uspoređivati se s drugima i količinom hrane koju oni jedu, već znati što želiš, a pritom ne ugrožavati zdravlje načinom na koji realiziraš taj cilj.
Be healthy, be happy.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2015 at 12:03
iz vlastitog iskustva, bitno je da se držim malih obroka, veći valjda svojim volumenom napušu želudac i to je prva stvar koja "zagladi" trbušne mišiće bar do kraja dana. Drugo je da nema 2 kockice čokolade danas, pa sutra i prekosutra i tako redom. Niti bilo čega drugog slične vrste. Iako je riječ o maloj količini kvari me. Ako se držim voća/povrća/mesa/orašastih/zobenih, nezaslađenih čajeva i nezaslađene kave, nezaslađenog svega... trbuh izgleda savršeno. Ne smetaju mu ni zobene u svakom obroku ni kila banana (što ako ćemo baš cjepidlačiti nije najidealnija kombinacija i raspored. Naravno, uz to normalno jedem piletinu, povrće, posni i sve te druge dobre namirnice da bi imala izbalansirane nutrijente s viškom uh :P) Cheat imam jednom tjedno veći ili mali, ali kad god poželim (tu ipak nekako pazim da nije više od 2-3 puta tjedno) i moj trbuh to dobro podnosi, dapače, čak mu i paše, ili to ja samo tako vidim)

što se tiče kontrole kod cheata, probaj si ga staviti par sati prije treninga, tako da do treninga više nema piliku za još cheatanja, a poslije treninga si gledaj kao svjež nastavak. Meni to psihiloški pomaže, trening kao katarza hahah

eto, ako ti što pomaže moje iskustvo, pošto nemam nikakav savjet. možda te ova pitanja koje je zorro postavila dalje odvedu :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2015 at 14:15
Slaže se s trip-to-fit, više manjih obroka i ne zabrijati panični strah od ugljikohidrata već samo znati razlikovati dobre od loših ugljića i njihovu funkciju u našoj prehrani.
Be healthy, be happy.
Back to Top
semko123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote semko123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2015 at 23:02
Pa  nije mi malo u smislu da sam gladan ali mi je malo da neko  ko ja trenira 5 puta sedmicno i plus imam misicne mase sto znaci vise kalorija sagorijevam jede ovoliko UH . Posto ja imam 85 kg a vecina preporuka je bar 3 nerjetko i  4g  na kg tjelesne tezine to znaci po nekoj ajmo reci sredini da bi ja trebo jesti bar 300 gr UH a ja jedem 200 do najvise nekih mozda 230 grama i to na dane kad treniram. I Jedem samo integralno ,povrce, voce,, znaci nema  "losih" UH.
Svakako imam vec 3 glavna oborka plus sir navece i neka vocka obicno banana znaci nema smisla   da ja to dijelim na jos vise obroka

A jest mi cilj da rastem ali ja  ne radim bulking i cutting vec zelim cistu maasu znaci jedem isto cijele godine,i dobro mi ide ali je fazon sto sam se zezno  kad sam poceo trenirati sto nisam prvo smrsao i onda radio ovaj sistem mada mi ni sad nije preveliki body fat 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2015 at 13:48
Preporuka je samo okvir....rihtaš prema rezultatima. btw. inače te brojke idu i na više....

No semko, malo me zbunjuje što uopće želiš Smile Da li biš želio jesti više ali te je strah debljanja (ili vidiš da ti više uh-a smeta) ili ti samo nije jasno kako možeš jesti tako "malo" po tebi u odnosu na druge?

Ako je ovo drugo, ne gledaj druge, svi smo drugačiji i ova gornja preporuka neće vrijediti za svih i u svim uvjetima pa neka te to ne buni. Ti možda trebaš manje ili više. A ovo prvo se razbija testiranjem, odnosno eksperimentiranjem :) Ako zaista loše reagiraš na višak uh-a prihvati to i posveti se više drugim izvorima energije, jedi što čišće ako želiš to što želiš ili se pak troši više.....

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.