New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć_prijedlog
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć_prijedlog

 Post Reply Post Reply
Author
chita986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chita986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć_prijedlog
    Posted: 13 Veljaca 2015 at 08:47
Molim pomoć,prijedlog... visoka sam 1,71 cm...imam 84 kg (nakupljenih naravno u trudnoći) međutim prošlo je i više nego dovoljno vremena da to dovedem u red. Moja težina bila je oko 65-70 kg. Zbog posla i strogog mirovanja zbog ozljede bila sam primorana ležati i nisam bila u mogućnosti trenirati godinu dana. Prije svega trenirala sam i aerobick, tns, fitbox, zumba,pilates. Ove godine započela sam sa HIIT-om i BODY PUMP 3xtjedno. 

Moj dnevni meni npr danas izgleda ovako : 

doručak - grčki jogurt, banana, kiwi  + whey

međuobrok - voće

ručak - piletina, kuhani krumpir, cikla, mješana salata

međuobrok - posni sir +  1 kriška integralnog 

večera - rižoto sa povrćem 

Molim savjete vezane uz prehranu,i vježbe. 

Hvala puno i pozdrav svima.. početnica sam :) SmileWinkClap
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:19

Hey Wink


Super, podlogu već imaš, bit će se lakše vratiti u ritam Smile

Znači 15-20 kg viška? Ok, ajmo polako.....

Pretpostavljam da je prehrana prije bila svakakva...je li ti ovo preveliki šok za početak? Možda je bilo bolje krenuti i nekim polaganijim koracima da se navike lakše formiraju, da ne pukneš nakon nekog vremena. No sve ovisi, možda ti je i ovo baš fino i odgovara Smile Glavna da nije muka i da se ne odričeš previše.....

Ovo je 1 dan, možeš li za početak navesti primjer još barem 2? Da malo vidimo kako to ide kroz više dana, bit će lakše donijeti neki zaključak...mada mi već ovdje prvo pada na pamet da možda ima prostora za još koju kalorijicu :) pa da provjerimo to kroz primjer više dana uzastopno.....

I ako može....približne količine, porcije.. makar bila šaka, šalica, pol tanjura, bilo što...Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
chita986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chita986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:27
U principu i nije preveliki šok, obzirom da sam unazad godina bila na UN dijeti i u 3 mj skinula 18 kg i uredno drzala kilazu 5 godina sve do trudnoće.. nisam ni jedan kilogram vratila, naravno i vjezbala sam.  Izbacila sam bijeli kruh, šećer u kavi,čaju i naravno manje porcije.

Dva tjedna sam otprilike na novom načinu prehrane.

Meni za sljedeća dva dana :

Doručak - smoothie (1 banana, šaka šumskog voća, šalica mlijeka 1/2 žlice grčkog jogurta - proteini od konoplje)

Međuobrok - 1 jabuka , cimet

Ručak - Kuhani krumpir, salata

Međuobrok - bademi

Večera -  pola tanjura  tjestenine, 1 tuna, 2 žlice posnog sira

_______________________________________________________

2. DAN

doručak - zobene (3 žlice), proteini,  1 banana, 1 žlica posni sir

međuobrok - kiwi

ručak - omlet (4 bjelanjka 1 žutanjak) - kriška integralnog kruha

međuobrok - kikiriki maslac, 1 kreker

večera - posni sir, 1 kriška integralnog kruha, jogurt

eto tako sam si nekako ja zamislila... :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:48

Ok, ne vraćaj se na UN, to je sve što ću reći što god ko mislio :)

Malo povrća ovdje vidim, zapravo ništa osim salate Smile Proteini bi bili dobri u svakom obroku. Koliko badema? Može i samo ali može i uz svježi sir/jogurt, ima mjesta. Kao i samo voće, to je meni više neki snack između međuobroka i glavnog obroka Smile Ja bi uz to bar neke orašaste/sjemenke ili nešto proteinski....ili taj međuobrok organizirat kao neki drugi doručak, po količini hrane...

Ovako mi se čini malo prestriktno s obzirom na kilažu i aktivnosti. Imat ćeš malo prostora za rezat i doć ranije do plafona. A i prifalit će koji nutrijent putem ako se nastavi ovako jednolično :) Ribice?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
chita986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chita986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:54
Od ribe jedem oslić,losos, hobotnicu.. a od povrća kelj, blitva, špinat,kupus, mrkvu...paprika,kukuruz gljive.. otprilike šaka badema za međuobrok. I pijem recimo 2,5 litre na dan vode, 2 šalice zelenog čaja ,a ujutro popijem toplu vodu pomiješanu sa cimetom. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.