New Posts New Posts RSS Feed - pomoć oko kombiniranja programa/treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoć oko kombiniranja programa/treninga

 Post Reply Post Reply
Author
Zzzmaja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zzzmaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoć oko kombiniranja programa/treninga
    Posted: 10 Veljaca 2015 at 09:27
Bok ekipa Wink

kako sam ostala bez trenerice, krenula sam u novu teretanu (vježbam već preko godinu dana i pol dana) i isprobavam razne programe koje nude (ne koristim teretanu - tj. sprave - još).
Do sada sam imala ovu kombinaciju treninga: funkcionalni/kružni - pon i sri, 
uto i čet pilates, pet, sub, ned - pauza. To se pokazalo kao super. 

Kak nova teretana ima čudo programa - najviše mi se sviđaju - pa na te najviše i idem - TRX, Lift&pump, cycling, puls(trening snage i eksplozivnosti koji nam drži jedna triatlonka), pilates.

Problem na koji sam naletila je slijedeći: treniram svaki dan i počela sam se osjećati užasno umorno i iscrpljeno, nemam ni snage za odradit trening kako spada.
Mislim da je greška u tome što praktički svaki dan radim iste mišićne skupine.

Ono što me zanima jest - koje od tih treninga da kombiniram? Kojim danima? 
Obožavam vježbat i vježbam svaki dan - tak namjeravam i dalje nastavit. 
Ne bi htjela izbaciti ništa od navedenih programa.

Unaprijed hvala na svakom savjetu/kritici. LOLEmbarrassed
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 09:52
A prati li unos namirnica ovu količinu kardio aktivnosti? Možda je problem u nedovoljnom unosu kvalitetnih namirnica.

Također, spavaš li dovoljno?
Be healthy, be happy.
Back to Top
Zzzmaja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zzzmaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 10:03
Na prehrani bi svakako trebala poraditi. Ne uzimam nikakve suplemente. Prehrana mi se uglavnom bazira na mesu(piletina, govedina, tu i tamo svinjica, no rijetko) i povrću, ugljikohidtare izbjegavam koliko mogu.

Spavanje - hm, zna biti kritično - između 6 i 7 sati. 

A što se tiče mojih treninga - gore navedenih - kako da ih kombiniram?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 10:09
Postoji li razlog zašto izbjegavaš ugljikohidrate?
Upravo zato što izbjegavaš ugljikohidrate i ne mršaviš. Ugljikohidrate ipak u nekim manjim količinama treba jesti jer ti oni ubrzavaju metabolizam i tako potiču potrošnju energije / masti.

Kako i sama kažeš, treninzi su ti se pokazali super i onda nema razloga mijenjati.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 23:09
Ja bi se samo tia nadovezat da ce ti ugljikohidrati dat potrebnu energiju, ipak su oni primarni izvor energije, ne trebaš ih se bojati, nisu oni zlo, štoviše, pravilne namirnice bogate UH u pravo vrijeme ce ti pomoć da smršaviš ako ti je to cilj a i ako nije, bit priće se ne mijenja, tijelu kao i autu treba gorivo tj. namirnice bogate ugljikohidratima, necu nista komentirat o treningu jer mislim da ti je u prehrani glavni problem...

Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Zzzmaja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zzzmaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 13:48
Hvala na savjetima. Smile

Mislim da je jedan od najvećih problema kod mene trenutno nedovoljna informiranost. 
Radim i na tome. Thumbs Up
Back to Top
kyra_zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kyra_zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2015 at 14:35
Bok,

neznam da li je ovo prava tema na kojoj da postavim pitanje, ako nisam pogodila slobodno me uputite.

Za pocetak da se predstavim. Imam 29 godina, visoka sam 165 cm i teska oko 63 kg.
Pod prosle jeseni sam pocela kod kuce vjezbati. 2x sam prosla T25 te jednom BBG od Kayle Itsines. Sama na sebi ne vidim napredak, iako oni oko mene kazu da se malo vidi. Trudim se jesti sto zdravije, ali ocito ne jedem dovoljno.

Cilj mi je rijesiti se naslaga na trbuhu i ucvrstiti tijelo.

Razmisljala sam da mozda ovu jesen upisem teretanu, ali  dvoumim se izmedu teretane i grupnih programa. Gledala sam malo programe koje teretane imaju i najvise mi se interesantnima cine one u Play-u.
Mislila sam poceti sa grupnim programima poput Interval Training-a i Body Stylinga ili Power pumpa (http://playfitness.hr/grupni-treninzi/#popis), pa se pocetkom godine prebaciti samo na teretanu. Totalni sam laik i nemam pojma da li je to dobro ili nije.

Imate li mozda kakav prijedlog?

Unaprid hvala :)

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2015 at 14:40
Premalo si informacija dala da bi ti mogli dati neki konkretan odgovor. A i ako si sama napisala: prehrana je početak i kraj svega. Dakle, ako prehrana nije sredjena i prilagođena tom tvom cilju, nema tog treninga, teretane ili grupe koji će to popraviti.
što se tiče odabira grupnih treninga, gyma ili nečeg trećeg - to je zaista stvar osobnog odabira i vlastitih afiniteta. Nekome je super ići na grupe, nekome solirati u gymu... ono što najviše voliš, to odaberi. I samo budi ustrajna, što god odaberes.
Be healthy, be happy.
Back to Top
kyra_zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kyra_zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2015 at 14:58
Pokusati cu prvo sa grupnim programima pa cu viditi kako ce me to dovesti :)

Sto se tice prehrane, potruditi cu se da jedem dovoljno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.