New Posts New Posts RSS Feed - Gastritis i probavne tegobe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gastritis i probavne tegobe

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
akebono View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote akebono Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 14:07
to su sve gluposti sta pricate, imao sam i ja gastritis i isto tako sam razmisljao sta jedem i pijem i kada bi pojeo nesto krivo odmah bi me zabolilo i onda mi je doktor rekao , to ti je sve psiha , izadji vanka dvi ure igraj nesto nemoj sidit doma i razmisljat od glupostima ispusi se mozes jest i pit sta oces samo ako si u glavi normalan, i odjebao sam sve te sokove i ta sranja pijem controlock samo jedem i pijem sve, kave cokolada sve zivo i ako vidim da mis e penje kiselina odem vanka po ure napravim djir i prodje, nema hrane nema nicega sve je psiha, cila bolest je oko psihe, zato ode sta pricate o tome su gluposti i ta hrana i sve to ti samo psiha trazi, da ti nije reka da imas gastritits proslo bi ti u pet dana idi vanka izaboravi da ga imas zivi kao prije i gotovo , cim odj***s gastritis sam prestane i to je to, sve dok se pucas tim sokovima i glupostima samo ce ti bit jos gore, imam najboljeg doktroa jer mi mater radi u bolnici pucate se glupostima stojite doma cili dan neradite nista razmislajte o glupostima i onda vas pere gastritis , ajde vanka pij pusti sta god oces i nea vise gastritisa, i meni je tako bilo prvih mjesec dva , i onda sam odjeba i prehranu , i te sokove i sve te kurce i bolje mi je nego ikad prije jedem pijem sve pusim kutiju dnevno pijem kave , jedem cokolade i odem dvi ure vani odigram na tenis ili nesto i dobro je sve.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 19:50
Originally posted by akebono akebono wrote:

to su sve gluposti sta pricate, imao sam i ja gastritis i isto tako sam razmisljao sta jedem i pijem i kada bi pojeo nesto krivo odmah bi me zabolilo i onda mi je doktor rekao , to ti je sve psiha , izadji vanka dvi ure igraj nesto nemoj sidit doma i razmisljat od glupostima ispusi se mozes jest i pit sta oces samo ako si u glavi normalan, i odjebao sam sve te sokove i ta sranja pijem controlock samo jedem i pijem sve, kave cokolada sve zivo i ako vidim da mis e penje kiselina odem vanka po ure napravim djir i prodje, nema hrane nema nicega sve je psiha, cila bolest je oko psihe, zato ode sta pricate o tome su gluposti i ta hrana i sve to ti samo psiha trazi, da ti nije reka da imas gastritits proslo bi ti u pet dana idi vanka izaboravi da ga imas zivi kao prije i gotovo , cim odj***s gastritis sam prestane i to je to, sve dok se pucas tim sokovima i glupostima samo ce ti bit jos gore, imam najboljeg doktroa jer mi mater radi u bolnici pucate se glupostima stojite doma cili dan neradite nista razmislajte o glupostima i onda vas pere gastritis , ajde vanka pij pusti sta god oces i nea vise gastritisa, i meni je tako bilo prvih mjesec dva , i onda sam odjeba i prehranu , i te sokove i sve te kurce i bolje mi je nego ikad prije jedem pijem sve pusim kutiju dnevno pijem kave , jedem cokolade i odem dvi ure vani odigram na tenis ili nesto i dobro je sve.




A hebemu, ima nešto, dapace i dosta u tome što kažeš, iako mislim da si jako pojednostavnia cilu stvar i mrvu iskarikira
Ono s cim se opcenito slažem je da stanje uma može promijeniti tvoju stvarnost isigurno da je u 90% slucajeva nacin gledanja na stvari presudan u tome kako ceš se osjecati.

A sad, prehrana je opet stvar izbora, navike, ustvari - stanja uma/psihe. Meni recimo jako odgovara laganija i jednostavno pripremljena hrana, pa se toga najcešce i držim a kad mi puhne uzet nešto slatko i kaloricno - uzmem umjereno i bez grižnje savjesti. ne opterecujem se previše ali "zdraviji" stil života furam vec godinama pa mi dodje spontano. Cigarete ne mogu smislit, povraca mi se cim udjem u zadimljeni prostor a da ne spominjem kako pocnem pištat u bronhijima
Tak da, opet stvar principa...ili ako hoceš - psihe.


Samo- u vezi gastritisa, ima jedna stvar koja me intrigira a malo pobija cinjenicu da je sve stvar psiho profila s kojom se zaista u velikoj mjeri slažem kao što rekoh - a to je da su meni kao malom ditetu s nekoliko mjeseci smetale mnoge namirnice i imala sam osjetljiv želudac a da nisam znala ni govorit još a kamoli misliti. s vremenom su se stvari pogoršale, pa su mi sa 6 godina rekli da imam gastritis i to jaki. E sad, šta me kao malo dite od 2 miseca moglo naživcirat - ne znam, ali generalno gledano totalno sam ZA da covik mora radit na tome da postigne neku ravnotežu duha i tijela, a pogotovo ocvrsne u glavi jer onda nestaju skoro pa sve stare prepreke u životu



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2012 at 17:59
pozz drustvo...

Evo da vam i ja kazem svoju situaciju...
Od kraja prosle godine imam probleme sa zelucem (bolovi, nadutost, losa stolica), u pocetku kad sam davao stolicu na mikrobiol. analizu, bili su mi nadeni kvasi, pa je doktorica mislila da su gljivice razlog tome, medutim, tek prije neka 3 mjeseca u stolici mi je dokazana Helikobater P. Nakon toga otisao sam na gastroskopiju gdje mi je utvrden kronicni gastritis ( koji je sigurno uzrokovan bakterijom a odredenim dijelom i stresom). Nedavno sam popio drugu kuru antibiotika za Heliobakter P. i sad cekam da prode odredeno vrijeme da se ponovo idem testirati. Za smanjenje kiseline pijem Emaneru, bolje mi je, al probleme i dalje imam.

Sta se tice prehrane, prije sam sasvim normalno jeo mljecne proizvode, al sad mi nekako ne odgovoraju, tako da sad trenutno pijem sojino mlijeko. Trudim se ne jesti jako ljuto, kiselo i tako. Cak se pokusavam vise orijentirati na vegetarijansku prehranu. Upotrebu suplemenata sam jako smanjio, jedino pijem sojin izolat i to ne cesto.Jos jedino sta bi bilo dobro uzimati od suplemenata je glutamin jer i on opmaze obnovi sluznice.

Pošto mi je dosta svih tableta, odlucio sam probati sa nekim prirodnim stvarima kako bi obnovio sluznicu zeluca. Poceo sam piti sok od aloa vere (ja uzimam od Enciana) jer je ona dobra za sluznicu, takoder sam citao da je i lan dobar za to ( smljeveni lan se stavi u vodu, da odstoji neko vrijeme kako bi pustio sluz, pa se to onda popije), kao i med sa cimetom koji je dobar za smanjenje kiseline. vidjet cemo kako ce ici, pa javim rezlutate

Sto se tice vjezbanja, mnogi doktori ce reci da jake napore (tipa teretana) treba izbjegavati, jer pogorsavaju gastritis,tako da sam i sam prestao ici u teretanu i na kickboxing,al kako sam vec lud bez vjezbanja i izlezavanja doma, odlucio sam ponovo poceti laganini od sutra.

Uglvanom, sve u svemu, nadam se da ce doci bolji dani!!!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 22:17
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

pozz drustvo...

Evo da vam i ja kazem svoju situaciju...
Od kraja prosle godine imam probleme sa zelucem (bolovi, nadutost, losa stolica), u pocetku kad sam davao stolicu na mikrobiol. analizu, bili su mi nadeni kvasi, pa je doktorica mislila da su gljivice razlog tome, medutim, tek prije neka 3 mjeseca u stolici mi je dokazana Helikobater P. Nakon toga otisao sam na gastroskopiju gdje mi je utvrden kronicni gastritis ( koji je sigurno uzrokovan bakterijom a odredenim dijelom i stresom). Nedavno sam popio drugu kuru antibiotika za Heliobakter P. i sad cekam da prode odredeno vrijeme da se ponovo idem testirati. Za smanjenje kiseline pijem Emaneru, bolje mi je, al probleme i dalje imam.

Sta se tice prehrane, prije sam sasvim normalno jeo mljecne proizvode, al sad mi nekako ne odgovoraju, tako da sad trenutno pijem sojino mlijeko. Trudim se ne jesti jako ljuto, kiselo i tako. Cak se pokusavam vise orijentirati na vegetarijansku prehranu. Upotrebu suplemenata sam jako smanjio, jedino pijem sojin izolat i to ne cesto.Jos jedino sta bi bilo dobro uzimati od suplemenata je glutamin jer i on opmaze obnovi sluznice.

Pošto mi je dosta svih tableta, odlucio sam probati sa nekim prirodnim stvarima kako bi obnovio sluznicu zeluca. Poceo sam piti sok od aloa vere (ja uzimam od Enciana) jer je ona dobra za sluznicu, takoder sam citao da je i lan dobar za to ( smljeveni lan se stavi u vodu, da odstoji neko vrijeme kako bi pustio sluz, pa se to onda popije), kao i med sa cimetom koji je dobar za smanjenje kiseline. vidjet cemo kako ce ici, pa javim rezlutate

Sto se tice vjezbanja, mnogi doktori ce reci da jake napore (tipa teretana) treba izbjegavati, jer pogorsavaju gastritis,tako da sam i sam prestao ici u teretanu i na kickboxing,al kako sam vec lud bez vjezbanja i izlezavanja doma, odlucio sam ponovo poceti laganini od sutra.

Uglvanom, sve u svemu, nadam se da ce doci bolji dani!!!


Ne vidim razloga zašto bi vježbanje u teretani ili bilo koje drugo bilo kontraindicirano u kronicnom gastritisu?
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 13:00
po onome sta ja znam preporucljivo je neko umjereno, lagano vjezbanje ( meni je specijalist recimo, preporucio voznju bicikla), jer najcesci uzrok gastritisa je stres, a samo vjezbanje, pogotovo jako intezivno, je samo po sebi stres za organizam...naravno, ovo se odnosi na ljude koji vec imaju gastritis ( da me se ne shvati krivo, pa da ne ispadne da onda nitko nebi smio vjezbati jer bi svi bolovali od gastritisa) uzrokovan na bilo koji nacin a jako vjezbanje bi ga samo moglo pogorsati... ovo je neko moje misljenje, obzirom da sam ja dosta cesto nakon vjezbanja u tereni znao osjetiti bolove u zelucu...dali je to bas konkretno bilo zbog vjezbanja, neznam, al tu smo da svako da neko svoje videnje ovog problema...



Edited by Gabrijel7 - 03 Studeni 2012 at 13:09
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 13:13
e da, zaboravih napisati, navodno je PELIN (caj od pelina) jako dobar gastritis i opcenito probavni sustav.da sad ne prepisujem, ima na netu pa malo procitajte o njemu... ja sam ga probao pred 2 dana i mogu reci da sam nakon 2 caja osjetio olaksanje..

ima ga za kupiti u apotekama (oko 11kn)

takoder sam cuo da je i konopljino ulje isto jako dobro....

Edited by Gabrijel7 - 03 Studeni 2012 at 13:16
Back to Top
Bojann27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bojann27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2012 at 16:02
Super stvar za gastritis je taj caj od Pelin..
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 11:20
evo mene opet...isprobao sam nesto novo pa da podijelim sa vama.

nedavno se kod nas u Karlovcu otvorio jedan mali ducan sa ljekovitim biljem i opcenito sa svim tim ljekovitim stvarima, i fitoterapeut koji tamo radi, na osnovi dijagnoze koju imate i simpoma, slozi mjesavinu bilja koju onda pijete kao caj. meni je napravila mjesavinu crnog sljeza, nevena, kicice i jos neceg (ne sjecam se sad tocno, a nisam trenutno doma da bi pogledao), i stvarno od kad pijem, bolove vise nemam, mogu reci da se super osjecam i da polagano svi simpotmi nestaju




Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 10:35
Evo me opet malo ovdje... sto se tice mog gastritisa, mogu reci da je puno bolje i da to sve ide prema bolje..
ali cilj mi je napisao jos jedan "recept" kako su neki ljudi izljecili gstritis, kao da ga nikad nisu imali ( i sam cu to napraviti)

naime, radi se o tome da se proguta ŽIVI PUŽ GOLAC ( al ne onaj zeleni koji nalazite po vrtovima, nego smedji, pretpostavljam da je to neki šumski)... vjerovato je njegova sluz toliko jaka da obloži stjenku želuca




Edited by Gabrijel7 - 09 Veljaca 2013 at 10:37
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 14:27
haha cudan recept javi ako djeluje bas me zanima to
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2013 at 22:10
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

Evo me opet malo ovdje... sto se tice mog gastritisa, mogu reci da je puno bolje i da to sve ide prema bolje..
ali cilj mi je napisao jos jedan "recept" kako su neki ljudi izljecili gstritis, kao da ga nikad nisu imali ( i sam cu to napraviti)

naime, radi se o tome da se proguta ŽIVI PUŽ GOLAC ( al ne onaj zeleni koji nalazite po vrtovima, nego smedji, pretpostavljam da je to neki šumski)... vjerovato je njegova sluz toliko jaka da obloži stjenku želuca


Kolko god imala problema sa želucem nema šanse da ovak nešto probam!

Kod mene je LCHF prehrana dobro utjecala na probleme sa želucem ali su se stvorili novi pa sam odustala nakon 3-4 tjedna nažalost.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 08:32
oooooooodvratnooooooooo!!!!!
meni je dva puta "pukao" cir, bljuvala sam krv,i sr...a crno ko nafta.
sva sreca da je bio unutarnji,da je bio vanjski sve bi se izlilo u trbušnu šupljinu,i sad vjerojatno ne bi ovo pisala.
ugl.obavila gastroskopiju,i sve ostalo,dobila terapiju,i bilo je ok. ali, i sad osjecam, tegobe,pazim na prehranu,ali u proljece,i jesen se aktivira. pa opet malo uzimam terapiju.( controloc,ili panthoprazol, peptoran)
inace,ak pojedem nekaj kaj ne bi smjela,ili ak mi neko digne živce,probava mi poludi!
ali,puževe ne bi jela!!!!!!!!!! ajmeeeeee!!!!!!!

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 19:07
Nemoras ti pojest njih 10.. Mislim da je dosta samo 1..

Meni doktor dao Emaneru, al ja odustajem od tableta...Pokusavam hranom, ljekovitim biljem i zacinima izljeciti gastritis tj, obnoviti sluznicu...

Sad je na redu tekuci klorofil, a kad dode vrijeme, ne prostaje nista drugo nego puž
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 19:22
ja sam odavno odustala od tableta, od kad sam sredila prehranu,sve je puno bolje.
ak me i nekaj istorpedira, vježbanjem izbacim bijes, dobro se osjecam i fizicki i psihicki,i zdrava ko dren!
ali,za svaku sigurnost,nabavit cu si jednog puža! [<:o)]
Back to Top
mjuki007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mjuki007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2013 at 13:05
aloe vera
Back to Top
petra07 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra07 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 11:56
Ima nešto u tome da je do psihe, i istina da svjež zrak i kretanje pomažu, znam po sebi. Imam kronični gastritis već par godina, i probala sam razne tablete koje su mi uvijek ispočetka pomagale, to je obično bilo prvih 10-ak dana, a onda bi se sve vratilo na staro. Treba dobro paziti što jesti, nije kod svakoga isto, ali mislim da je generalno pravilo da se treba kloniti alkohola i gaziranih pića, jakih začina i ne pretjerivati sa slatkim. To je jednostavno takvo stanje koje iziskuje prilagođavanje prehrane, i morate pratiti što vam odgovara a što ne. Meni osobno banane dosta pomognu jer su mi najneutralnije za želudac, idealne su mi za doručak. Mljeveni lan u jelima i smoothijima isto koristi za želučanu sluznicu, i tablete klorofila (može ih se naći u bio&bio, ima i u prahu)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.