New Posts New Posts RSS Feed - Full Body vs Tš trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Full Body vs Tš trening

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Full Body vs Tš trening
    Posted: 29 Ožujak 2010 at 22:32
Pozdrav!

Dakle ovak,zanima me neka generalna usporedba tipova treninga za full body i (tak sam ga ja nazvao jer ne znam jel postoji neki naziv a odnosi se na onaj klasicni tip treninga prsa-triceps,leđa-biceps,noge-ramena ).
Dakle kao pocetnik u teretani, kad se tek krene u nekakvo vježbanje, da li je bolje zapoceti sa Full body ili Tš treningom kroz nekih recimo dva mjeseca,dakle da se cijelo tijelo ucvrsti za pocetak i dobije neka osnova za daljnji razvoj na složenijim i naprednijim tipovima vježbi?
Meni se osobno nekako cini logicnije da se pocne sa Full body al sam na dosta mjesta vidio da se preporuca ovaj Tš (ak neko zna bolji naziv nek slobodno stavi ),s tim da sam mislio u Full bodyju radit jednu osnovnu vježbu za velike skupine mišica ali više serija recimo 5xš2 ponavljanja,a za male skupine napravit po recimo dvije serije..
Nisam baš našao nigdje neku usporedbu ova dva tipa treninga na forumu pa se nadam da nema negdje skrivena ovakva tema
Sve komentare,kritike,prijedloge,savjete i odgovore slobodno bacajte ovdje tako da uz vas,vec iskusne vježbace naucim nekaj..pozz


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 00:31

 Ako si pocetnik ni ne pomišljaj na full body tj. total body treninge.

A ono što se najcešce daje po teretanama pocetnicima je neka varijacija "svega pomalo pa šta bude" tj. kao neki krnji full body iako s tim nema nikakve veze.

Taj tvoj Tš - tjednom jedanput jel? Poznatiji je pod nazivom split trening.

Full body, kružne treninge i ostale ostavi naprednijima ili onima koji bi malo skidali špekeca

Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 01:05
Ma nisam zapravo pocetnik,imam vec iskustva nekog i sa teretanom,a sportom se bavim cijeli život tak da..nego sam htio nekih mjesec,dva napravit neki onako all round trening,dakle da napravim neki temelj kod svih mišicnih skupina pa me eto zanimalo jel bolji Full body ili Split (eto sad znam da se tak zove )?
A taj Split sam mislio da se inace radi tri dana,dakle svaki dan jedna kombinacija pa to onda ispadne jednom tjedno,eventualno dvaput svaku kombinaciju ak svaki dan radiš..a ovak imam FB tri put tjedno što mi se nekak cini ucinkovitije,kaj misliš?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 01:26

 Temelj neceš napravit full bodyem jer FB koristiš onda kad trebaš potrošiti izrazito puno energije u malo vremena.

Pogledaj malo po t-nationu, imaš rasprava o pros i cons za jedan i drugi sistem, i samo da ti napomenem da ih ima mali milion tako da ono što je prednost kod jednog sistema vrlo cesto je nedostatak kod drugog.

Radije onda šibaj po splitu il napravi neki upper/lower sistem iako je i to upitno, no kažem ovisi o tebi prvenstveno, nitko ti ne može sugerirat ono što se tebi sviđa/ne sviđa

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 10:21
  Meni nakon 5mj FB treninga, vise ne pada na pamet odradjivat split sisteme..
Razlika mi je neusporediva.. pogotovo u snazi..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 15:01
@davor:misliš imaš više snage nakon FBa?
jel radiš više serija za velike skupine mišica,a manje za male skupine?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 15:36
Originally posted by jole00 jole00 wrote:

@davor:misliš imaš više snage nakon FBa?
jel radiš više serija za velike skupine mišica,a manje za male skupine?


Imam vecu snagu,da..

Ja ti radim po treningu 4 vjezbe.. npr. cucanj,veslanje u pretklonu, bench i vojnicki potisak.. drugi trening odradim mrtvo, zgibove, propadanja i okomito veslanje.. i tako variram.. izolacijske vjezbe ne izvodim..

Sve radim sada 5x5... drzim se da odradim svaku vjezbu 25 ponavljanja.. i nastojim da zadnje ponavljanje odradim do faze kada misic ne moze vise izvesti pokret..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 16:11

 Davore zašto toliko compounda odjednom? Znaš i sam da ti energija i koncentracija opada svakom vježbom, tak da jedino ima smisla ako ne radiš velikim intenzitetom

Jel to 3 x tjedno?

Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 19:18
Ja radim takav trening, i zaista je efektivan, bar sto se snage tice. sad za masu, mozda bih bolje napredovao sa nekim drugim programom, ali sto se snage i opce kondicije tice, ovo djeluje jako dobro. mada meni fokus i nije na masi..
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 19:28
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Davore zašto toliko compounda odjednom? Znaš i sam da ti energija i koncentracija opada svakom vježbom, tak da jedino ima smisla ako ne radiš velikim intenzitetom

Jel to 3 x tjedno?



3x tjedno je.. pa prvo odradim recimo cucanj ili mrtvo jer su mi noge najvaznije, a zatim bench koji mi je takodjer slabiji.. a onda ledja i ramena, a mislim da cu sada ramena izbacit jer odradjujem boks svaki dan, i ramena mi otpadaju od njega..

Naravno da ne radim sve sa maksimalnim intenzitetom.. recimo da š. trening odradim sa 90% intenziteta, 2. sa 80%, a 3. trening odradim odredjenu vjezbu sa š00% intenziteta, a ostale sa nekih 70,80%..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 20:00

 Davore mislim da se nismo shvatili, mislio sam na gubljenje intenziteta i koncentracije kako vježbe prolaze u jednom treningu, ne tokom tjedna.

Jer pazi imaš 4 compounda, svaki zahtjevan na svoj nacin i ne znam zašto bi jedan imao prednost pred drugim, ali ako tebi odgovara onda je tako najbolje 

Osobno radim tako da odvojim sva 4 glavna lifta, dl, bp, mp i sq i uz njih radim suplementarne vježbe.

 

Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 20:31
 ja mislim da je u najbolje prilagodit trening potrebama, da li zelis masu, snagu, defku ili samo neki fit look. za razvoj snage cijelog tijela mislim da nema boljeg od elementarnih vjezbi, i u to sam se uvjerio u posljednjih nekoliko dana..
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 20:36
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Davore mislim da se nismo shvatili, mislio sam na gubljenje intenziteta i koncentracije kako vježbe prolaze u jednom treningu, ne tokom tjedna.

Jer pazi imaš 4 compounda, svaki zahtjevan na svoj nacin i ne znam zašto bi jedan imao prednost pred drugim, ali ako tebi odgovara onda je tako najbolje 

Osobno radim tako da odvojim sva 4 glavna lifta, dl, bp, mp i sq i uz njih radim suplementarne vježbe.

 


Probao sam ja i takve varijacije.. ali mogu reci da mi ova pase najbolje..
Ionako zelim pomalo izjednaciti tezine koje dizem, jer puno vise snage imam na zgibovima npr., a bench sam slab.. onda dajem prednost toj vjezbi jer zelim na tom polju vise ojacat..

A kako ti onda radis? odradis ponedjeljkom recimo bench i dodas jos neke dodatne vjezbe, pa utorkom mrtvo+dodatne, i tako kroz tjedan?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 21:03

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


A kako ti onda radis? odradis ponedjeljkom recimo bench i dodas jos neke dodatne vjezbe, pa utorkom mrtvo+dodatne, i tako kroz tjedan?
 

Tako je, ipak mi je ostalo nešto od wendlera, ne mogu pobjec od toga

Glavni liftovi + upper/lower ovisno koji je lift

Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 21:10
Nije ni meni trenutno koncentracija na masi,više baš na toj opcoj snazi tijela i izdržljivosti i vecoj potrošnji energije .
Mislio sam i ja radit ovak kak Davor radi, dakle radit 3xtjedno i u jednom treningu napravit po jednu složenu vježbu za noge(cucanj),prsa(bench),leđa i ramena-s tim da svaku vježbu napravim 4-5 serija od nekih š2-š5 ponavljanja,između serija š min pauze,naravno stalno bi mijenjao složene vježbe da budu raznolike,i uz njih bi jos dodao recimo dvije serije izolacijskih da zaokružim to sve . Kaj mislite o tom?

a kaj ti ovo 5x5 znaci,kao 5 serija x ?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 21:51

Originally posted by jole00 jole00 wrote:

Nije ni meni trenutno koncentracija na masi,više baš na toj opcoj snazi tijela i izdržljivosti i vecoj potrošnji energije .
Mislio sam i ja radit ovak kak Davor radi, dakle radit 3xtjedno i u jednom treningu napravit po jednu složenu vježbu za noge(cucanj),prsa(bench),leđa i ramena-s tim da svaku vježbu napravim 4-5 serija od nekih š2-š5 ponavljanja,između serija š min pauze,naravno stalno bi mijenjao složene vježbe da budu raznolike,i uz njih bi jos dodao recimo dvije serije izolacijskih da zaokružim to sve . Kaj mislite o tom?

a kaj ti ovo 5x5 znaci,kao 5 serija x ?
 

To ti nece ic dobro..brkaš dosta toga kod slaganja programa. Ne možeš imat osnovnu vježbu i radit š2-š5pon na tome, to se ostavlja za suplementarne i izolacije.

5serijax5ponavljanja

Imaš na t nationu (tmuscle.com) odlicnih clanaka na temu total body treninga, traži Waterburyeve clanke, on propagira taj sistem. Bit ce ti lakše nego se ovako kilavit

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.