New Posts New Posts RSS Feed - Full body trening za žene?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Full body trening za žene?

 Post Reply Post Reply
Author
Imachine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Imachine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Full body trening za žene?
    Posted: 24 Lipanj 2009 at 08:48
Zadala sam si trening u teretani 3 puta tjedno i to je najviše što mogu izdvojiti (mala djeca i organiziranje cuvanja). Zainteresirao me full body program koji je upravo prilagođen tom pomanjkanju vremena a i postavljen je tako da odgovara mom karakteru tj. radije cu riknuti na manje ponavljanja nego raditi beskonacna ponavljanja sa malom težinom . Ja sam si ga "prilagodila" tako da radim 3 serije vježbi po 8 ponavljanja za svaku mišicnu grupu najviše što mogu podignuti. Npr. zagrijem se š0min, pa 3 puta 8 cucnjeva max težina na smith mašini(40kg); pa oba abductora isto max 3 serije po 8 (35-40kg), trbušnjaci (njih odradim klasicno 3x20kom), hiperekstenzija(+uteg5kg), lat (35kg), prsa(25), biceps (8 na svaku ruku) i triceps (na sajli odjednom 30kg) sve po tri serije sa max težinom koju trenutno mogu podnijeti (u zagradama). I na kraju 40min kardio- ipak mi je krajnji cilj smršaviti.
Da li griješim i što mogu ispraviti?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2009 at 11:32
Originally posted by Imachine Imachine wrote:

Zadala sam si trening u teretani 3 puta tjedno i to je najviše što mogu izdvojiti (mala djeca i organiziranje cuvanja). Zainteresirao me full body program koji je upravo prilagođen tom pomanjkanju vremena a i postavljen je tako da odgovara mom karakteru tj. radije cu riknuti na manje ponavljanja nego raditi beskonacna ponavljanja sa malom težinom .

Za pocetak, full body je napravljen baš zato kako bi pogodio sva mišicna vlakna u jednom tjednu i da zbog toga se odradi cijelo tijelo ravnomjerno. Ako radiš samo jednu shemu ponavljanja (kao što si napisala 3x8) kroz sva 3 treninga, to nije full body i tijelo ce se zasititi. Svaki trening druga shema, 2xš2, 3x8, 5x5 ili 8x3.

 
Originally posted by Imachine Imachine wrote:

Ja sam si ga "prilagodila" tako da radim 3 serije vježbi po 8 ponavljanja za svaku mišicnu grupu najviše što mogu podignuti.

Kao što sam vec gore napisao, mijenjati sheme ponavljanja, mijenjati vježbe kada dosade - jer to je znak da se i tijelo dosađuje.
Možeš odraditi na 2 nacina full body:
- odraditi sve vježbe jednu iza druge bez pauze - znaci npr. cucanj, pa zgibovi, pa ravni benc, pa rameni potisak itd.. itd.. i to se racuna kao š serija. Veliki odmor pa dalje opet ponoviš.
- odraditi vježbe u super-serijama, npr. kvadriceps-zadnja loža, prsa-leđa, bic-tric, srednje rame-zadnje, gornji-donji trbuh itd..

Originally posted by Imachine Imachine wrote:

Npr. zagrijem se š0min, pa 3 puta 8 cucnjeva max težina na smith mašini(40kg); pa oba abductora isto max 3 serije po 8 (35-40kg), trbušnjaci (njih odradim klasicno 3x20kom), hiperekstenzija(+uteg5kg), lat (35kg), prsa(25), biceps (8 na svaku ruku) i triceps (na sajli odjednom 30kg) sve po tri serije sa max težinom koju trenutno mogu podnijeti (u zagradama).

cucanj na smithu? Izbaci pod hitno! Ne da opterecuje koljena i kralježnicu više nego obicna šipka nego je i neprirodan pokret.
Abd-adduktore isto izbacit, ne treba ti ta nepotrebna sprava. Radije ubaci iskorak u stranu. Gdje su vježbe za ramena, trapez, zadnju ložu, listove?
Konacno, što manje na sprave, što više sa šipkom i bucicama, pa makar bila i žensko, ok?

 
Originally posted by Imachine Imachine wrote:

I na kraju 40min kardio- ipak mi je krajnji cilj smršaviti.

To je sasvim ok.
Back to Top
Imachine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Imachine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2009 at 14:33
Puno hvala Thorn ovo je bilo opširno i korisno Znam da previše koristim sprave ali nekako, kako sam pocetnik, zazirem od "slobodnoletecih" šipki i bencha - to vidim da koriste starosjedioci. Strah me da mi ne zapne šipka da ne padnu utezi ili druge nespretnosti. Morati cu se prisiliti odnosno skoncetrirati se pa valjda ce ici. Inace za ramena i leđa radim na lat mašini, za zadnju ložu hiperekstenziju i mrtvo dizanje. Listove ne radim dosadni su mi ali cu ubaciti obecajem.
Tnx again
p.s. tek uz vas i ovaj sajt i potom vježbanje u teretani sam pocela pomalo kužiti što taj fitness zapravo je
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2009 at 17:14
Originally posted by Imachine Imachine wrote:

Puno hvala Thorn ovo je bilo opširno i korisno Znam da previše koristim sprave ali nekako, kako sam pocetnik, zazirem od "slobodnoletecih" šipki i bencha - to vidim da koriste starosjedioci. Strah me da mi ne zapne šipka da ne padnu utezi ili druge nespretnosti. Morati cu se prisiliti odnosno skoncetrirati se pa valjda ce ici. Inace za ramena i leđa radim na lat mašini, za zadnju ložu hiperekstenziju i mrtvo dizanje. Listove ne radim dosadni su mi ali cu ubaciti obecajem.
Tnx again
p.s. tek uz vas i ovaj sajt i potom vježbanje u teretani sam pocela pomalo kužiti što taj fitness zapravo je

Nema problema, imaš srece što nekako najviše preferiram ovaj nacin vježbanja pa eto, malo više i znam o tome :)

što se tice vježbi sa šipkom i bucama razumijem da zna biti nelagodno pocetnicima, pogotovo ženama, ali bože moj, ne možeš naucit nešto ako to ne izvodiš i u krajnjem slucaju ako ne probaš Bitno je naci osobu koja se bar nešto kuži i zna objasnit, zamolit nekoga tko vec izvodi tu vježbu da ti pokaže i sl. Na pocetku pregrizeš strah i onda je lakše.

Uvijek mi je ugodnije vidjeti kako me netko zamoli da mu nešto pokažem nego gledat kako se savijaju pod utezima, rade krivo il sl.

Ramena na lat mašini? Nece ici

Leđa još donekle, iako je i to sh*t jer postoje vježbe za leđa š0x efektivnije od tih sajli.

Evo ti jedno moje zapažanje. Prije sam se ložio na te sprave i sajle ko lud i utuvio si u glavu da se od toga raste i to je dobro ovo ono, ali zapravo sam se ložio na kilaže koje mogu povuci na njima i zapravo ugodnim položajima koje mi priušte. No zapravo, istina je drukcija - od toga nema nikakve koristi. Pocneš rasti tek kad uhvatiš prave, bazicne vježbe. Zahebeš ego i vec si na pol puta do cilja.

Sorry ak je malo duže, valjda nece smetat
Back to Top
Imachine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Imachine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2009 at 08:58
Nece ne - da i ja malo cavrljam na ovom forumu
Kužim da ustvari sa tim slobodnim utezima se vježba i ravnoteža i "stabilizatori" i spretnost. Nekako si zamišljam kako su ljudi nekad vježbali dok nije bilo tih sprava? Stari ratnici ili gladijatori ili na kraju i olimpijci u staroj Grckoj?
I kardio na spravama se isto tako ne može mjeriti sa trcanjem ili biciklom na otvorenom, nijedna sprava nije kompletna ne pokrene te cijelog, barem je to moj dojam.
Odo ja da na zabluzim - tnx again
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2009 at 12:28
  Upravo to što si rekla za vježbanje tj. razliku nekad i danas.

Ali welcome to potrošacki lagodni world. Samo izmišljaju neke sprave kako bi što više ugodili vježbanje, ide se do toga da maltene ne moraš ništ ni radit - sprava vježba za tebe.

Također, kad pogledaš po teretanama, šta ceš prvo zapaziti kad dođe neki pocetnik? Onaj ko tamo radi ce te uputit na? Spravu dakako! Jer to mu je lakše za objasnit i ne mora se mucit sa pokazivanjem i objašnjavanjem. Naravno da je lakše nekom objasnit  kako vježbat na lat mašini, leptiru ili presi nego objašnjavat i mucit se sa mrtvim dizanje,. cucnjevima i dipsima.


Back to Top
Imachine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Imachine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2009 at 13:13
ali nakon ovog cu svoje trenere staviti malo u pogon
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.