New Posts New Posts RSS Feed - Sto mislite o mom planu.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sto mislite o mom planu.

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 17:29
Hvala puno .. dat cu sve od sebe da slozim nesto po tom principu.
Zanima me jos sto mislis o slatkom vrhnju (mlijecnom ne biljnom dakle onom za slag)
Potom kiselom vrhnju i normalnom polumasnom jogurtu?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 18:14
I da.. moj veliki problem - voda!
Davno prije kad sam jela vise ugljikohidrata nije mi bilo problem nalijevati se vodom jer je tijelo trazilo samo.
Sada zadnjih mjeseci - koma. Imam osjecaj da prehrana s manje carbsa (u odnosu na moju ranije) vuce manje zedji. Uglavnom moram se gadno prisiljavati da popijem te vrazje dvije litre dnevno.
Bas mi je muka s tom vodom:( ali naprosto ne osjecam zedj kao nekad. Znam da jevoda vazna pa me zanima koja je kolicina neki prihvatljivi minimum.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 19:39
Kravlje slatko vrhnje je ok, isto kao i kiselo, ne koristim ni jedno ni drugo u većim količinama jer biram mliječne proizvode s manjim udjelom ugljikohidrata, iako sam neko vrijeme dodavao slatko vrhnje u proteinski shake, bude bolji nego s mlijekom. Jogurt preferiram onaj grčki iz Lidla. Sve mliječne proizvode biram punomasne. Svi mliječni proizvodi sa smanjenim udjelom masti imaju nešto dodano da popravi okus, ili ugljikohidrati, ili sol, ili neka kemija.

Voda, i ja u zadnje vrijeme pijem manje vode, prije sam pio i po 4 litre dnevno, sad popijem negdje oko 2 litre dnevno, no požderem i preko 1kg lubenice dnevno. Nisam baš siguran da je nužno zalijevati se vodom. Najbolji ti je indikator boja mokraće, ako je izrazito žuta ne piješ dovoljno, ako je skoro bezbojna, piješ više nego dovoljno.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 10:21
Vidis.. da. Moguce da prehrana s manje uh stvarno povlaci manju zedj. Osobno
zedna sam samo tijekom i nakon vjezbanja. Mokraca mi je jutros bila dosta bistra iako nisam jucer popila ni dve litre vode. Mozda zato sto konstantno imam osjecaj da sam puna vode i da bi duplo duze izdrzala u pustinji od prosjeka hihi.
Inace jutros me opalila mini depresija.. u smislu 'ide li meni uopce ovo?' Iako nemam vagu uzela sam metar. U dva tjedna ispod cica otislo 3cm.. sa struka 2,5. S kukova 2.. sa svakog bedra po 1. Ne znam dinamiku.. samo sam struk mjerila nakon prvih 5 dana i vec tad je bio -2.. sad je otislo jos pola. Nije puno ali je okpogotovo kad vidim i druge mjere. Iako mi je vaga trenutno okrutna stvarno nemam cilj biti zgoljava.. rado bi bila cvrsta i fit zato cu se vise mjeriti a manje vagati. Doduse nisu mi ni mjere bas super..osim onih oko cica :p donji trbuh i slauf koji ga prati te unutarnja strana bedra su mi najgore zone. Plus pamtim se i manjih dimenzija pa mi ovo nije neki peak ali sretna sam da - ide!:)
Jedva cekam izmjenu ishrane pa javim dalje kako sam .

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 10:24
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 10:29
Inace Gorane ima li tu neka tema gdje mogu pratiti i pisati malo vise o prehrani baziranoj na masti? Da sad ne petljam tu po mobitelu nezgodno je. Hvala.
I jos samo jedno pitanjce.. koliko manevarskog prostora imam? Recimo sto ako se umorim i zaspim i nisam taj dan unijela potrebnih 1600? Isto tako.. sto ako sam kgladna izvan plana pa unesem jos 200-400 cal ekstra taj dan?kao npr sinoc.. maznula sam oko 100g tvrdog sira i to mi je bilo taman.

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 10:43
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:17
Nemoj se pretjerano opterećivat mjerenjem. Sam će te dovest u depresiju jer nećeš vidjeti rezultate koje si zacrtala ili misliš da si ostvarila, a rezultati su vjerojatno tu, samo ima sto različitih stvari koje ih mogu zakamuflirati u određenom trenutku.

Imaš ovdje na forumu temu keto dijeta koja obuhvaća više manje sve low carb dijete pošto cijeli koncept LCHF nije baš popularan kod nas. Ako ti engleski leži, puno možeš naučiti na myproteinovom forumu, i po webu općenito.

Imaš puno manevarskog prostora. Bitno je što jedeš u prosjeku od 48 sati, a ne svake minute. Možeš ponekad više, ponekad manje, no neka ti prosjek bude tu negdje. Nit ćeš se od jednog obroka udebljat, nit ćeš od jednog smanjenog obroka smršavit, ili od jednog propuštenog obroka onemoćat. Čovjek nije panda da mora konstantno nekog vraga žvakat. U stara dobra vremena, zlatno doba low-carb prehrane, se jelo kad je bilo što za jesti a ne svaka 3 sata. Uloviš mamuta, okreneš ga na ražnju, cijelo se pleme obždere i ajmo dalje. A kad te poganja sabljozubi tigar ili pećinski lav, trčiš ko usain, i uopće te ne koči što prije dva sata nisi popio shake s kompleksnim ugljikohidratima, izolatom proteina soje, vitaminima i čarobnom vilinskom prašinom. Ideš odma na Level 11.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:33
Istina da.. ponekad se osjecam mega super i brzo i jako i kao da sam si nekako laksa a vaga i metar nista ne pokazuju. Tako da se necu precesto mjeriti iako je ovo danas ispalo ok.

Pogledacu keto dijetu cim dodjem kuci. Pratila sam pred par mj lchf stranicu od one nase nutricionistice ali nije mi bas sve najbolje sjelo jer se oni protive brojanju cal a ja sam trenutno osoba kojoj je bas to najvaznije. No cijeli koncept mi je zapravo pozotivan. Engleski mi super lezi pa cu citati sto si mi preporucio. A jesam te zagnjavila.. mega puta hvala :) i na vremenu i na svemu. Btw uuumrlaa sam na mamuta i tigra hahaha nekakoimam osjecaj da bi se dobro snasla u tim vremenima.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:48
Ljudski metabolizam ima samoregulacijske mehanizme pri suficitu masti u prehrani, zato se ne mora previše paziti na kalorije za održavanje težine. Tijelo ne mora nužno absorbirati sve masti koje pojedeš, višak može proći neprobavljen.

No ako hoćeš smršaviti, zaboravi tu priču. Bez kalorijskog deficita, nema mršavljenja. Tvoje tijelo voli taj špek oko struka i ne zanima ga kako to tebi izgleda u ogledalu. Sigurno je sigurno, treba čuvati rezerve za crne dane.

Također, zaboravio sam napomenuti, nemoj naglo mijenjati prehranu, probaj napraviti promjene kroz period od minimum tjedan dana. Ako nisi navikla na kokosovo ulje, 30g dnevno od prvog dana bi moglo imati WD40 učinak na tvoju probavu. Počni s 10g dnevno, pa povećavaj polako, i na kroz više obroka.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 12:19
Znam o cemu govoris.. tako mi je bilo i s masti.. prvo bar 20god samo biljna ulja.. potom 7 godina samo maslinovo... mast mi je bila mega shok prvih par dana. Sad je vec povremeno koristim bez problema. Isto cu probati s kokosovim.
Inace moje tijelo se ocito opako cijeli zivot priprema za crne dane koji nikako da dodju lol
Neka kataklizma,a, di je? Ajmo. Spremna sam :)))

Inace ja zbilja ne kuzim kako uopce postoje ljudi koji na lchf mrsave bez brojanja kalorija. Na toj je prehrani uzasno lako unijeti visak masti.. doslovce 400-500 cal napravi veliku razliku... istina je da sam ja znala .. kad sad izracunam.. unijeti i cak 3000 cal kroz masti kroz tu ishranu i nisam dobila ni grama (sto ne bi bilo tako da sam jela 2500 ili vise kroz carbse) u tom periodu. No nisam ni smrsavila.. stoga eto.. brojanje.. nema druge.

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 12:22
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 12:42
Originally posted by bejb bejb wrote:


Inace ja zbilja ne kuzim kako uopce postoje ljudi koji na lchf mrsave bez brojanja kalorija



Jedan od razloga je to što su sitiji od tih silnih masti (a i vlakana) pa pojedu manje, bez da broje išta, samoregulacija (iako to ne pali kod svih tako dobro pa je potrebno malo pripaziti)....što je malo teže kod neuravnotežene prehrane na strani viška uh-a, kod koje neravnoteža hormona često dovodi do stalne gladi (pogotovo onima koji baš i ne funkcioniraju dobro na uh-ima).......s druge strane ima i onih koji su sa totalno katastrofa prehrane krcate šećerima i sa skoro ništa proteina skočili na to pa nije ni čudo da su smršavili. Rezultate bi imali i na lakši način (nekima) ali dobro.

Kako god ta priča oko lhcf-a i svega sličnoga išla, uvijek će se naći netko kome to ne odgovara, nije potrebno za dobru formu pa čak ni zdravo, tako da shvati to samo kao jedan od mnogih načina da ostvariš to što želiš (ako ti odgovara toliko da se možeš pridržavati na duge staze), a ne nešto ultimativno i najbolje kako to mnogi smatraju (ne mislim konkretno na ikoga, samo kažem).




Edited by Gym_girl - 25 Kolovoz 2014 at 12:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 15:11


kod mene samoregulacija ne pali nikako dobro.. ok, djelomicno ima veze sto sam imala problema s emocionalnim prejedanjem, ali sad kad sam to rjesila mi je puno lakse ostati u okviru propisanih kalorija. u prijevodu, znam se konacno zaustaviti. zapravo se tek sad ucim kolika mi porcija mora biti.
kao sto sam napisala na keto temi, sigurna sam da bi mi i dijeta s manje cal bazirana na carbsima skidala tezinu, samo se plasim da je ne bi izdrzala jer sam vec radila tako i stalno bila gladna, ovo je puno lakse, jednostavno imam 3 obroka i nista ne zvacem izmedju, nemam potrebu.
da ne bi sad ispalo da sam savrsena, danas sam doruckovala cheat dorucakBig smile ali svjesno i planirano.

sto se tice treninga, to je super, pocela sam trcati (do sada plivala), znaci brzo hodanje 20 min, pa sprint 7 dionica po 50-ak m na najjace, potom opet brzo hodanje za odgrijavanje, cim sam krenula uspjela sam svih 7 izgurati, a danas imam kvalitetan muskulfiber oko trbuha, to znaci da sam uspjela ostvariti kakvu takvu brzinu iako sam jos uvijek preteska jasno za jaci tempo, no razmisljam nabaviti pulsmetar. i razmisljam kako mi je ipak bitno doci do vlastite gornje granice, nebitno ako brzina jos nije savrsena. bitno da je meni tesko i da probijam vlastite limite.
trening mi je super, uzivam u njemu i jako mu se radujem svaki put, osjecam se dobro kad stisnem i dam sve od sebe. 
kondicija mi je dosta narasla, duplo lakse se penjem na 4.kat, ne spavam popodne niti osjecam umor vise uopce.

glede lchf-a kuzim tvoj point i slazem se sasvim. i ja bi svakome savjetovala da nadje ono sto njemu najvise pase. da ti budem iskrena, mene cheat mealovi bas nekako osvjeze, malo jace pokrneu probavu i zapravo me malo energiziraju tako da jos uvijek istrazujem, mislim da nisam tip za 100% lchf (iako mi uglavnom godi najvise zbog drzanja obroka pod kontrolom), ali to jos moram otkriti. ne mislim da je lchf ultimativni spas uopce, kao ni sto ne mislim da je sprintanje bolje od klasicnog kardia. meni je bitno da je bolje meni, a ako netko drugi vise voli dulji trening s manje otkucaja, definitivno bi to trebao raditi i ne bih ga nikad tjerala da sprinta.






Edited by Gym_girl - 25 Kolovoz 2014 at 15:49
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 15:49
Pa zapravo ti onda ta samoregulacija i dobro pali kada ti je na ovaj način lakše pojesti manje, a biti sitija Wink Pitanje je sad kako su ti tada ti obroci sa više uh-a bili koncipirani - možda nije bio problem u uh-ima samima po sebi već u općenito neuravnoteženim omjerima između nutrijenata (premalo ili ništa proteina, masti i vlakana). Jesi probala kada zonski pristup?


I ja mislim da biš mogla dobre rezultate ostvariti i sa uh-ima, samo je sad pitanje što tebi konkretno odgovara, nakon čega si sretnija i sitija i imaš više energije općenito. To može biti veliki raspon omjera i to ćeš morati testirati. Ništa nije ultimativno, sve se treba individualizirati mada neka opća pravila uvijek postoje i svi ti naizgled različiti pristupi imaju sličan temelj. 

U svakom slučaju, u nekom deficitu moraš biti :)

Što se treninga tiče, i tu pronađi neku mjeru. Lijepo je rušiti svoje granice, ali treba i znati stati ;) Koliko puta tjedno trčiš?  Kao i kod prehrane, puno je metoda treninga koje donose rezultate i nekad se i ne treba toliko iznojiti i ubiti od treninga da se nešto postigne - mislim da to ljude samo odvraća od aktivnosti na duge staze. Sprintevi su super ali i sve ostalo vrijedi, sve u svojoj mjeri i u svoje vrijeme. Radi na snazi cijelog tijela i kreći se što više općenito.

No, bitno da se ti osjećaš dobro i ponosno na samu sebe Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 15:50
Svašta sam sad izmotala, sve mi se funkcije brljaju već od tog tipkanja LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 16:10
Sve pet, hvala sto citas i pokusavas pomoci :) Tj dakle samo ti tipkaj sto se mene tice.

Trening, 3x tjedno radim intervale (savjetovala sam se s jednom trenericom), procijenila sam da je to neki maksimum i da preko toga nije potrebno a ni zdravo. Jos ubacim hodanje onako, obicno vikendom kad sa suprugom izadjem setati, on dosta brzo hoda pa udarimo tempo, povuce i mene, znaci obavezno moram navuc tenisice i trenirku jer dodjem doma sva oznojena. (inace, on mi je velika podrska i presretna sam zato, iako stalno vice da mu se ne svidjaju one predefinirane fitness zenske, zna koliko mi je mrsavljenje i vjezbanje vazno i potice me sto god da radim).
 I naravno ako se ide planinariti ili nesto, ali to nije svaki vikend vec kad se uspijem s nekim dogovoriti. Znaci ne baziram si trening iskljucivo na takvom kardiu, to radim onako kada uleti (obicno 1-2x tjedno); a jos 3x obavezno udradim te intervale. Radim i trening snage, zasad doma, cucnjeve, iskorake, kickove, sklekove, trbusnjake i slicno, nisam jos pocela s teretanom ali planiram.
Generalno, otkako sam na rezimu krecem se vise, valjda zato sto pazim na hranu, puno sam energiziranija, stalno se motam, spremam, idem nekamo, nista mi nije tesko obaviti, cesto auto ostavim doma i otpjesacim u trgovinu koja je malo dalje (prije sam stalno isla autom).. i tako, uvodim polako ali sigurno promjene i dobro mi je :)

Glede hrane, pa evo zasad na mene jako dobar utjecaj ima sama cinjenica sto su mi obroci manji, sto se zaustavim nakon jedne porcije, znaci taman da nisam gladna, ali da nisam ni previse sita. Tocno skuzim kako mi i samo minimalno veca porcija vec sve poremeti i baci me u nekakav umor. Tako da cak i za cheat meal pazim, recimo kad je neki takav uzmem nekakvo crno pecivo, ono najmanje pakiranje meda(za restorane i kafice) i onu malu kockicu maslaca, to namazem i pojedem i gotovo, da kupim cijelu teglu meda ili cijeli kruh vjerojatno bi pojela previse, ovako se zaustavim i to je to.
Inace takav obrok mi pase ako je ujutro, i recimo svakih 5-6 dana, da mi malo energije, no da recimo krenem tako jesti svaki dan vrlo brzo bi me pocelo uspavljivati.
Dakle, otkrivam, istrazujem, drzim se propisanih porcija i to je to.


Edited by bejb - 25 Kolovoz 2014 at 16:14
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 16:20
Glede Zone, zaboravih napisati, da, jesam davno. nije bilo lose, samo jel mi vjerujes da mi je lakse provoditi lchf nego zonu.. jako mi je komplicirano bilo brojiti sve one blokove.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:01

Thumbs Up za supruga, tako treba Wink


Dobro, vidim da se dosta krećeš i sve to super izgleda, mislim čak da ti je i 2 dana intervala dovoljno Wink uz ostatak treninga snage i laganijih aktivnosti. Otkrivaj, istražuj, uživaj ;)


Zona i blokovi... :) Ne moraju biti blokovi :) Niti se treba sve pratiti od A do Ž, zona inače ima dosta nizak kcal unos, nije baš za puno treninga, pogotovo intezivnih. Ali princip je ok i odgovara mnogima. Ja to gledam kroz 40% uh - 30% p - 30% m...na određeni broj kcal odrediš grame svih nutrijenata i slažeš po tome - samo ti trebaju deklaracije ;)

Nije teško ni po blokovima ako znaš da npr. 1 blok proteina daje 7g. Ako ti za ručak/večeru trebaju 3 bloka to je 21g P, što je u cca 100g piletine ;) Tako se ravnaš i za ostalo -> 1 blok uh-a je 9g, što znači da je 4 bloka 36g što je 50-ak g riže ;) Meni je fora jer je dosta uravnoteženo - samo ponavljam, sa više kcal i malo više kompleksnih uh-a za neke ;) Za mnoge s kojima sam radila je to bio dobar početak (iako je nekima dobar početak samo izbacivanje/smanjivanje junka i malo više aktivnosti), bez ikakvog spominjanja blokova :)


Nema na čemu Star







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.