New Posts New Posts RSS Feed - Sto mislite o mom planu.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sto mislite o mom planu.

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 12:19
Znam o cemu govoris.. tako mi je bilo i s masti.. prvo bar 20god samo biljna ulja.. potom 7 godina samo maslinovo... mast mi je bila mega shok prvih par dana. Sad je vec povremeno koristim bez problema. Isto cu probati s kokosovim.
Inace moje tijelo se ocito opako cijeli zivot priprema za crne dane koji nikako da dodju lol
Neka kataklizma,a, di je? Ajmo. Spremna sam :)))

Inace ja zbilja ne kuzim kako uopce postoje ljudi koji na lchf mrsave bez brojanja kalorija. Na toj je prehrani uzasno lako unijeti visak masti.. doslovce 400-500 cal napravi veliku razliku... istina je da sam ja znala .. kad sad izracunam.. unijeti i cak 3000 cal kroz masti kroz tu ishranu i nisam dobila ni grama (sto ne bi bilo tako da sam jela 2500 ili vise kroz carbse) u tom periodu. No nisam ni smrsavila.. stoga eto.. brojanje.. nema druge.

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 12:22
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:48
Ljudski metabolizam ima samoregulacijske mehanizme pri suficitu masti u prehrani, zato se ne mora previše paziti na kalorije za održavanje težine. Tijelo ne mora nužno absorbirati sve masti koje pojedeš, višak može proći neprobavljen.

No ako hoćeš smršaviti, zaboravi tu priču. Bez kalorijskog deficita, nema mršavljenja. Tvoje tijelo voli taj špek oko struka i ne zanima ga kako to tebi izgleda u ogledalu. Sigurno je sigurno, treba čuvati rezerve za crne dane.

Također, zaboravio sam napomenuti, nemoj naglo mijenjati prehranu, probaj napraviti promjene kroz period od minimum tjedan dana. Ako nisi navikla na kokosovo ulje, 30g dnevno od prvog dana bi moglo imati WD40 učinak na tvoju probavu. Počni s 10g dnevno, pa povećavaj polako, i na kroz više obroka.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:33
Istina da.. ponekad se osjecam mega super i brzo i jako i kao da sam si nekako laksa a vaga i metar nista ne pokazuju. Tako da se necu precesto mjeriti iako je ovo danas ispalo ok.

Pogledacu keto dijetu cim dodjem kuci. Pratila sam pred par mj lchf stranicu od one nase nutricionistice ali nije mi bas sve najbolje sjelo jer se oni protive brojanju cal a ja sam trenutno osoba kojoj je bas to najvaznije. No cijeli koncept mi je zapravo pozotivan. Engleski mi super lezi pa cu citati sto si mi preporucio. A jesam te zagnjavila.. mega puta hvala :) i na vremenu i na svemu. Btw uuumrlaa sam na mamuta i tigra hahaha nekakoimam osjecaj da bi se dobro snasla u tim vremenima.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 11:17
Nemoj se pretjerano opterećivat mjerenjem. Sam će te dovest u depresiju jer nećeš vidjeti rezultate koje si zacrtala ili misliš da si ostvarila, a rezultati su vjerojatno tu, samo ima sto različitih stvari koje ih mogu zakamuflirati u određenom trenutku.

Imaš ovdje na forumu temu keto dijeta koja obuhvaća više manje sve low carb dijete pošto cijeli koncept LCHF nije baš popularan kod nas. Ako ti engleski leži, puno možeš naučiti na myproteinovom forumu, i po webu općenito.

Imaš puno manevarskog prostora. Bitno je što jedeš u prosjeku od 48 sati, a ne svake minute. Možeš ponekad više, ponekad manje, no neka ti prosjek bude tu negdje. Nit ćeš se od jednog obroka udebljat, nit ćeš od jednog smanjenog obroka smršavit, ili od jednog propuštenog obroka onemoćat. Čovjek nije panda da mora konstantno nekog vraga žvakat. U stara dobra vremena, zlatno doba low-carb prehrane, se jelo kad je bilo što za jesti a ne svaka 3 sata. Uloviš mamuta, okreneš ga na ražnju, cijelo se pleme obždere i ajmo dalje. A kad te poganja sabljozubi tigar ili pećinski lav, trčiš ko usain, i uopće te ne koči što prije dva sata nisi popio shake s kompleksnim ugljikohidratima, izolatom proteina soje, vitaminima i čarobnom vilinskom prašinom. Ideš odma na Level 11.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 10:29
Inace Gorane ima li tu neka tema gdje mogu pratiti i pisati malo vise o prehrani baziranoj na masti? Da sad ne petljam tu po mobitelu nezgodno je. Hvala.
I jos samo jedno pitanjce.. koliko manevarskog prostora imam? Recimo sto ako se umorim i zaspim i nisam taj dan unijela potrebnih 1600? Isto tako.. sto ako sam kgladna izvan plana pa unesem jos 200-400 cal ekstra taj dan?kao npr sinoc.. maznula sam oko 100g tvrdog sira i to mi je bilo taman.

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 10:43
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 10:21
Vidis.. da. Moguce da prehrana s manje uh stvarno povlaci manju zedj. Osobno
zedna sam samo tijekom i nakon vjezbanja. Mokraca mi je jutros bila dosta bistra iako nisam jucer popila ni dve litre vode. Mozda zato sto konstantno imam osjecaj da sam puna vode i da bi duplo duze izdrzala u pustinji od prosjeka hihi.
Inace jutros me opalila mini depresija.. u smislu 'ide li meni uopce ovo?' Iako nemam vagu uzela sam metar. U dva tjedna ispod cica otislo 3cm.. sa struka 2,5. S kukova 2.. sa svakog bedra po 1. Ne znam dinamiku.. samo sam struk mjerila nakon prvih 5 dana i vec tad je bio -2.. sad je otislo jos pola. Nije puno ali je okpogotovo kad vidim i druge mjere. Iako mi je vaga trenutno okrutna stvarno nemam cilj biti zgoljava.. rado bi bila cvrsta i fit zato cu se vise mjeriti a manje vagati. Doduse nisu mi ni mjere bas super..osim onih oko cica :p donji trbuh i slauf koji ga prati te unutarnja strana bedra su mi najgore zone. Plus pamtim se i manjih dimenzija pa mi ovo nije neki peak ali sretna sam da - ide!:)
Jedva cekam izmjenu ishrane pa javim dalje kako sam .

Edited by bejb - 21 Kolovoz 2014 at 10:24
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 19:39
Kravlje slatko vrhnje je ok, isto kao i kiselo, ne koristim ni jedno ni drugo u većim količinama jer biram mliječne proizvode s manjim udjelom ugljikohidrata, iako sam neko vrijeme dodavao slatko vrhnje u proteinski shake, bude bolji nego s mlijekom. Jogurt preferiram onaj grčki iz Lidla. Sve mliječne proizvode biram punomasne. Svi mliječni proizvodi sa smanjenim udjelom masti imaju nešto dodano da popravi okus, ili ugljikohidrati, ili sol, ili neka kemija.

Voda, i ja u zadnje vrijeme pijem manje vode, prije sam pio i po 4 litre dnevno, sad popijem negdje oko 2 litre dnevno, no požderem i preko 1kg lubenice dnevno. Nisam baš siguran da je nužno zalijevati se vodom. Najbolji ti je indikator boja mokraće, ako je izrazito žuta ne piješ dovoljno, ako je skoro bezbojna, piješ više nego dovoljno.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 18:14
I da.. moj veliki problem - voda!
Davno prije kad sam jela vise ugljikohidrata nije mi bilo problem nalijevati se vodom jer je tijelo trazilo samo.
Sada zadnjih mjeseci - koma. Imam osjecaj da prehrana s manje carbsa (u odnosu na moju ranije) vuce manje zedji. Uglavnom moram se gadno prisiljavati da popijem te vrazje dvije litre dnevno.
Bas mi je muka s tom vodom:( ali naprosto ne osjecam zedj kao nekad. Znam da jevoda vazna pa me zanima koja je kolicina neki prihvatljivi minimum.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 17:29
Hvala puno .. dat cu sve od sebe da slozim nesto po tom principu.
Zanima me jos sto mislis o slatkom vrhnju (mlijecnom ne biljnom dakle onom za slag)
Potom kiselom vrhnju i normalnom polumasnom jogurtu?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 14:13
Orasi ti baš i nisu neko blago što se tiče Omege 3. 9g ALA na 100g oraha, od toga 5% iskoristivo, pa ti je to ekvivalentno 0,5g EPA/DHA. I na tih 100g oraha imaš i 36g Omega 6. 0,5:36 = 1:72 što je vrlo loš omjer. Ne bih ti preporučio konzumaciju više od 25g oraha dnevno pri toj dijeti. Za omegu 3 se drži isključivo masne ribe.

probaj si složiti nešto ovako:
1600kCal
125g proteina (500kCal) - (60g meso, 30g sir, 35g ostalo)
40g+20g ugljikohidrata (200kCal) - (20g povrće, 20g voće, 20g dijetalna vlakna iz voća i povrća)
100g masti (900kCal) - (30g iz kokosovog ulja, 30g iz maslaca, 30g iz sira, 10g ostalo)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 12:21
Trenutno sam na odmoru jos par dana i nazalost imam samo maslinovo pri ruci a trgovina bas i nema ovdje gdje sam.

No evo bas na terasi sastavljam neki plan za iduce tjedne pa ako mi mozes reci sto mislis. Doma imam i svinjske masti cak.. krenula sam je uvoditi u prehranu prije vise mjeseci kad sam tek otkrila lchf tako da tu nema frke.

Mislila sam dakle pokusati ovako:
1. Tjedan:
900 cal iz masti (svinjska, malinovo, maslac, sirevi, orasi zbog omege3)
500 cal iz jaja, mesa, svjezeg sira, ribe, wheya
200 cal iz povrca
Ukupno 1600

To bi npr. Bilo: ujutro jaja sa tvrdim sirom i malo paprike. Peceno na maslacu
Rucak: meso ili riba sa salatom. Meso peceno na masti ili maslacu. U salatu bi dodala maslinovo ili lan ili orahe ili sl.
Vecera: svjezi sir (normalno masan kako kazes) i povrce.
Rijetko mi pase jesti vise od 3-4 obroka.. to sam sad ustanovila. Pogotovo kad jedem manje carbsa. Inzulin je dosta stabilan. Ali ako osjetim potrebu popila bi whey.

Drugi tj isprobala bih malo vise uh iz voca.
To bi dakle bilo 700 iz masti, 500 iz proteina i 400 iz voca i povrca.
Cilj je da testiram kako se osjecam nakon svakog tjedna.

Cijenila bi tvoje misljenje o tom planu. Hvala.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 11:00
Na tvom mjestu bih prestao koristiti maslinovo ulje u svim jelima s termičkom obradom. Ostavi ga za salate ili začinjavanje. Nije termostabilno i prikladno za prženje. Maslac je kralj prženja, čak je i svinjska mast prikladnija za prženje. Plus, prženje na maslacu da svakom mesu aromu kao da je s najboljeg grila, a ne iz tave.

Također, razmisli o zamjeni posnog s punomasnim sirem. Pogotovo tvrdi sirevi s dugim zrenjem, ni grama ugljikohidrata, a nutritivno daleko bogatiji, i po makro i mikronutrijentima.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2014 at 12:47
Evo ajmo jutros.. pojela sam tri manja jaja pecena na povrcu i maloj zlicici maslinovog. Snitu razenog kruha usto.

Za rucak sam mislila baciti purece snicle na zlicu maslinovog uz malo senfa.. sastrane salata ili tikvice pecene na preostaloj masnoci od mesa.

Za veceru sam odmrznula punjene paprike u rajcici.. unutra je srednje masna junetina nesto malo rize.. jedno jaje.. u umaku nema brasna ni dodane masnoce (samo ona od mesa)

Imam jos 1/4 male dinje i par breskvi.. za nakon treninga.

Ovako jedem zadnja dva tjedna otkako racunam cal. Ugl rotiram meso, jaja.. ponesto posnog.. ponekad whey.. zobene sam jela samo jednom ujutro a drugi put ispekla u teflonu popecke od namocenih zobenih, tikvica i jwdnog jaja.. jela to ko prilog uz meso za rucak i veceru.

U zadnjih 10 dana pojela sam 6 banana. Nekad ujutro.. nekad predvecer.
Imala jedan cheat meal.. sendvic i sladoled potom.. to je bilo navecer :/

Sad kad gledam napisano i meni se cini da je ugljikohidrata too much a masti mozda premalo.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2014 at 12:33

Nedaj duhu da spava Big smile


Nema na čemu, uvijek Wink Ha, nije baš da se debljaš od zraka (makar se samo tako kaže) nego od namirnica koje ti očito ne odgovaraju, a naravno da i sama količina hrane kao i neaktivnost odigraju svoje. Malo usporeniji metabolizam i općenita sklonost debljanju.....sve skupa rezultira time da se osjećaš tako.


Probaj bademe umjesto kikirikija za početak. Možda se Goranchero neće složiti ;) ali najbitnije su tvoje reakcije i iskustva, drugi ti mogu samo dati savjet iz svog kuta. Meni bademi (kao i maslac od badema) recimo odgovaraju, mada ih ne jedem količinski puno. Kao i recimo lanene sjemenke, iako su i druge sjemenke (bučine, suncokretove..) nutritivne bombe ali je sad tu pitanje omege 6 i svega onoga o čemu G piše. Ja se osobno držim lana i badema, orahe tu i tamo, više ne nego da. Više sam sklona masnoj ribici ;)

Bez brige za bananu, vjeruj mi, od svega se možeš odviknuti i na sve naviknuti. Za neko vrijeme će ti biti totalno neprirodno bananu jesti navečer ;) Tu ću opet spomenuti blagodati bobičastog voća, ja se 100% držim toga i isto tako uživam u borovnicama,malinama, jagodama....pogotovo za međuobrok sa jogurtom/posnim/wheyem...divota. Osim toga uleti i koja breskva, kao i nešto lubenice, grejp povremeno. I to je to uglavnom od voća.


Piši nam malo kako jedeš pa ćemo te pratiti Wink U svakom slučaju, ako se nakon obroka pretežito sastavljenog od masti osjećaš energično, fokusirano i spremno na akciju, definitivno kreni u tom smjeru ;)










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2014 at 12:16
Gym girl pozdrav!
Hvala i tebi na potpori.

Da.. istina je da sam ja onaj tip koji se deblja 'od zraka'. No mnogo sam i sama kriva najvise zbog vrdanja izmedju rezima nestrpljivosti i ocito izgladnjelosti koja bi rezultirala prejedanjem. Sad mi je toga - dosta!

Imas li kakav savjet sto umjesto kikirikija ako pozelim? Jesu li orasi dobar izbor?

Banana..svesti cu je na jutro ako bas moram. Zobene ne jedem svaki dan ionako. Drazi dorucak su mi ugl jaja uz snitu razenog kruha..

Hvala ti na podrsci puno mi znaci. I na komplimentima o duhu - osjecam i ja da spava u meni samo eto ocito dosad nisam birala pravu hranu.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2014 at 12:05
Goranchero
Hvala. Fora mi je sto si mi dosao pomoci bas ti s high fat jer je to od svi ishrana bila ona s kojom sam se najbolje osjecala i mentalno i fizcki. Definitivno si me uvjerio i povecavam masti vec evo odmah danas.

Ovako ja biljno i sincokret ulje ne unosim vec sigurno 6-7 godina kao ni margarin i slicne produkte. prije toga sam ih unosila svaki dan a sada imam probavne smetnje cim igrom slucaja pojedem malo vise tih masnoca.
No nisam znala i da bi maslinovo ulje moglo biti manje savrseno no sto se prica. Necu ga izbacivati nikako ali cu svakako usvojiti tvoje smjernice..

I da. Velika cestitka na tvom odlicnom uspjehu! Samim time cu vrlo ozbiljno razmotriti tvoje savjete :)

Edited by bejb - 19 Kolovoz 2014 at 12:07
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.