New Posts New Posts RSS Feed - Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu
    Posted: 02 Srpanj 2015 at 18:51
okej prošlo je vremena od ove rasprave ali nemogu da se ne uključim. prva stvar, postoji milion teza i dilema oko gubljenja masnog tkiva i stjecanja mišićne mase. u početku, kada osoba počinje vježbati i promjeni neke loše životne navike, može graditi mišiće i mršavjeti posebno ako je u jednakom kalorijskom unosu unatoč potrošnji ili malo većem, naravno dobro tempiranom prehranom. radii se dakle o početniku kojem su se probudili anabolni hormoni i sve nutritivne vrijednosti iz hrane usmijerili na novonastale napore umjesto da slučajni višak sprema u masne zalihe na kraju dana. taj raj je vrlo kratkotrajan i osoba se počne buniti kada proces staje i kada se poduzimati počnu mjere gubitka/dobitka. nadalje, moguće je sprčkati tjedan dana suficita i dobro ga iskoristiti za dobru stimulaciju te tjedan dana deficita gdje bi unos magičnih proteina trebao biti najviši i na taj način osoba tehnički gledano može simultano kroz period graditi mišićnu masu i skidati masno tkivo. to je jako glup i neefikasn proces jer se nikada ne ostvari ono što vjerojatno netko tko ovo čita zamišlja. to nemože biti isto kao normalan period mase i definicije a na koncu može biti i opasan po zdravlje. VAŽNOST PROTEINA JE UKRATKO VELIKA VARKA. ukoliko se radi o osobi koja uredno i pravilno jede iz dobrih izvora bez ikakvih omjera, trenira normalno, stvori npr. suficit u cilj izgradnje- važnost proteina stoji ali je minimalna, taman da unosi samo 1g/kg i ostatak kalorija dolazi iz uh i masti-MIŠIĆNI PRIRAST ĆE SE DESITI. na kojem će bf-u završiti ovisi više o genetici, metabolizmu i treningu nego o točnom unosu proteina od 2-3 fakin g /kg. ako tijelo ima dovoljno energije, ono će tu energiju usmjeravati na sve radnje i sve funkcije organizma dok će onu prvobitnu količinu proteina efikasno sintentizirati u krpanje mišićnih vlakana i prirast dotičnih mišića, nebitno i o vremenu unosa ali na tjednoj bazi svedenoj na konstantan suficit. mislite li da je švartzineger jeo visokoproteinsku nemasnu hranu sa 4g uh? čovjek je jeo i masti i šećere i volove....house of pies je bio njegov ispušni ventil prije natjecanja. PRIJE NATJECANJA! po sebi znam, visokoproteinska prehrana u svrhu porasta nemasne mase je imala najmanji učinak na istu. samo sam imala zatvor, veliki veliki trbuh i sistematsko zakiseljenje. super je ta masa sa pola kile mesa dnevno baš zvuči kao pravilna ishrana, još kad čujem da žene trebaju puno manje uh ukoliko žele što nemasniju masu- pofrikarim na to. žene? bez enegrije ostvaruju prirast? bez proizvodnje hormona iz masnih stanica? stvoriti SUFICIT na maloj količini uh? eto. to je neko moje mišljenje i prijašnje iskustvo sa omjerima, tipovima prehrane i prilagođavanja. mett mi je rekao da se opustim i jedem što želim i da zaboravim na omjere. što se dešava- jedem čisto, ako mi se jede više zobenih nego posnog sira pojedem zobene, 3 posto bf-a sam dobila bez treninga sa opterećenjem. u suficitu sam minimalno 500-700 kcal, radim bodyweight vježbe, kvalitetniju masu nikad nisam imala. i izvukla sam se iz anoreksije koja se desila zbog visokoproteinske ishrane gdje sam imala nenormalnu kaheksiju urušavala sam se iz dana u dan do 39 kg......pa si mislite, jeli bolje jednostavno jesti što tijelo traži a da je kvalitetno pa dobiti malo salca i dobru masu nego slijediti slijepa pravila o proteinima pa zbrčkati čitav sistem?
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 15:01
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Uvijek imaš Lidl. :p

LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:59
Uvijek imaš Lidl. :p
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:50
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Ako nemaš pršuta, jedi šunke. U slavonskoj kuhinji bar nije problem složit jelovnik s izdašnom količinom proteina, a i vitamina c. Šunki-ce, kobasi-ce, slanini-ce, kulen seki-ce...

Prijatelju moj nije ti to više kao prije.. ovdje su sada sekice jako skupe :) A selo u kojem živim su samo ljudi stoke LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:44
Ako nemaš pršuta, jedi šunke. U slavonskoj kuhinji bar nije problem složit jelovnik s izdašnom količinom proteina, a i vitamina c. Šunki-ce, kobasi-ce, slanini-ce, kulen seki-ce...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:35
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Domaći pršut, ovčji sir, rajčice, paprike, krastavaca i bude kvalitetne mišićne mase.

Nažalost da mi je naći to domaće a ne piletinu iz Brazila
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:32
Domaći pršut, ovčji sir, rajčice, paprike, krastavaca i bude kvalitetne mišićne mase.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 13:21
Auff sad mi je lakse kad cujem da nije prijevara haha :)
Da sto se toga tice postovanje je zasluzio,sad sam u iscekivanju sto cu skuzittttt -.-
Hahaha cujemo se kad shvatim! :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 12:28
Ma nije prijevara :) Ali sam ćeš skužiti sa vremenom ;) jer ima ljudi koji ga prate...a i zaslužio je poštovanje što je do sada napravio!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 11:58
O prijevari haha?
Slobodno komrntirajte :) haha
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 11:51
A ništa probaj pa javi :) Ne želim to ništa komentirati...znam o čemu se radi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 10:14
A vjerujem da je tako najbolje ali ja inace imam velikih problema s debljanjem.idem na masu udebljam se ( salo) pa opet defka i to mi se necini uredu...i sad sam u dilemi,uzeo sam program prehrane i treninga od sandija imerovica (masa i defka u isto vrijeme) pa me zanima ako ostali misle da je to mogucr,zato sam i otvorio ovu temu :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 08:57
Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

Ali znaci da bi ovo bilo moguce (masa i defka u isto vrijeme) unos proteina bi ipak trebao biti veci.. Bar ja tako zakljucujem iz ovoga haha :)
Mettasttaza sto se tice proteina ja isto mislim da je to malo prenapuhano pogotovo ako je cilj masa..


Sve je danas pre napuhano..marketing čini svoje.... mi tu ne možemo ništa, odi do profesionalca i pitaj ga zašto je toliki... on će ti uperiti prst u kutiju Whey-a i reći da jede 2,5g po kilogramu proteina. ( Whey je jako dobar supliment da se razumijemo)I tko može si priuštiti neka si priušti , Ali to nije jebeni steorid :)

Gledaj prijatelju moguće je.... Samo ne znam zašto tražiš skračeni put.... Odradi kvalitetno i najbolje što možeš u fazi koju si si trenutno odredio...masa ili defka  ne bitno... Početnička faza je vrlo moguća da odradiš masu i defku kao što je iver i napisao ovisi o kojem je deficitu riječ..tijelu genetici hrani..bla bla imaš masu toga što je stvarno ne potrebno da se ubijaš... radi ono što si si zacrtao.... mast i mišić nisu jedno te isto... Mišić je nešto što se gradi sa velikim stažom mukotrpno.... zato to prihvati i daj sve najbolje od sebe...

ne traži načine da nešto radiš odjednom sve..nije to tako u stvarnosti, Baziraj se an jednu stvar... i daj sve najbolje od sebe...tada ćeš mati najbolje rezultate...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:42
Ali znaci da bi ovo bilo moguce (masa i defka u isto vrijeme) unos proteina bi ipak trebao biti veci.. Bar ja tako zakljucujem iz ovoga haha :)
Mettasttaza sto se tice proteina ja isto mislim da je to malo prenapuhano pogotovo ako je cilj masa..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:33
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Preporučujem da pročitate...
http://www.truthaboutprotein.com/howmuchproteinpurchase_999/How%20Much%20Protein_2011.pdf

Rezime te knjige sam negdje još prije našao onda znaš zašto ovo pišem :) hehe
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:02
Preporučujem da pročitate...
http://www.truthaboutprotein.com/howmuchproteinpurchase_999/How%20Much%20Protein_2011.pdf
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.