New Posts New Posts RSS Feed - 5 kg
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

5 kg

 Post Reply Post Reply
Author
ishla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ishla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 5 kg
    Posted: 06 Svibanj 2014 at 18:53
Pozdrav. Čitam vaš forum i polako upijam, ali opet ne mogu sve poloviti. Visoka sam 173 cm, imam 65 kg. Slabe sam građe i imam dosta masnog tkiva. Uplatila sam si treninge jučer, 3x tjedno po 45 minuta po uzoru na insanity, e sad prehrana, pa mi recite jel u redu. Zapravo stvar je u tome da sam prije godinu i pol došla na nekih 58 kilograma, te još uvijek nisam bila zadovoljna jer sam tu težinu postigla izgladnjivanjem pa je ostalo dosta masnog tkiva. Nakon toga sam bila u konstantnom strahu da se ne udebljam, počela se prejedati 2 dana, 5 dana izgladnjivati i tako redom, i eto 7 kg viška. Sredim se vikendom, imam dosta stresan posao pa dok stignem u petak doma s posla, ne znam što bi prvo pa navalim na sve, posebno na masno i slatko.
Imam 25 godina, radim uredski posao od 7-15h. 
6:00 - banana, kava
11:00 - 200g svježi sir + pecivo ili salata sa 120g tune
15.30 - 1 tanjur što se skuha, al biram manje masno i puno salate + pojedem šnitu kruha
19:00 - 2 jabuke, jogurti ili posni sir

Uglavnom, s jedne strane mi se čini malo hrane, a s druge da previše jedem, muče me količine hrane i kretanja. Pa dal mi može tko pomoći i prilagoditi jelovnik mom radnom vremenu? PUNO HVALA!!!
Back to Top
Rokavela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rokavela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2014 at 19:55
Jelovnik je dobar, ali mislim da ces previse energije trošiti na treninzima tipa insanityu pa rade ubaci još koju stvar. I izmedu tih treninga barem dvaput tjednom odvoji za biciklo ili trčanje, ovisno o tvom rasporedu, i želje će ti se počet ispunjavat. sretno ;)
Back to Top
fitlegs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitlegs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 07:04
U jelovniku ti fale riba ili meso s povrćem za večeru, a ne posni. Njega stavi kao mali obrok pred spavanje ( 250g. nema ni 200 kcal). ili neposredno nakon treninga izmiksanog s bananom. Tako ćeš masno tkivo zamijeniti mišićima.
Back to Top
ishla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ishla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 16:18
Hvala na pomoći.. koliki vremenski period mi treba? 3 mjeseca realno ili prebrzo??
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 19:21
Po čemu ne treba posni sir ? Riba .. meso? Ovo je pre malo... kcal se ne računaju isto kod proteina..kod uha..niti kod masti....

Fali ti energija..1 banana i kava ujutro? Zvuči mi brzo odlazak na wc gdje ćeš više potrošiti kcal do sljedećeg obroka nego što ti treba :)

7 sati zadnji obrok? Pfff :) 1 šnita kruha? LOL

Okej.. Ovako... razmisli...  ideš od svoga mjesta kojeg živiš...i putuješ daleko...a naspala si goriva u auto samo do pola puta.... kako misliš stići do odreenog cilja?

Gurati auto? :)

Moraš shvatiti da je hrana gorivo..tijelu... na 173 cm-a i 65 kg? treba ti nekakva definicija? još tek počinješ vježbati ? 

Gledaj...baziri se da jedeš koliko osjećaš da je dovoljno...baziri se na to da je što raznovrsniej i bolje..po mogućnosti ako imaš proteina jedi ga što više.. 1 šnita kruha? banana..jabuka... je mali i za poslije treninga...kada ti trebaju nešto brži GI no ne bitno...sada oko toga....

Fokusiraj se da papaš dovoljno koliko te treba zasititi jedi više makar puta dnevno...treniraj i daj sve od sebe..rai tako koji mjesec...pa vidi gdje si..kada napraviš neki temelj...onda ćemo graditi na njega :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 19:22
I NOSI HRANU NA POSAO!¨:) Smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ishla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ishla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 20:34
Ajmee meni, sada mi još više nije jasno. To vježbanje je samo 3x tjedno tak da sam mislila da mi ne treba baš toliko hrane, iako moram priznati da jesam gladna dok ovak jedem :/ Definitivno ću ubaciti nešto poslije tog treninga tipa posni i banana, al ne mogu baš jesti 100 puta dnevno, tak sam i jela pa sam i dospjela ovamo... Ovo je ful komplicirano... Da, tek sam počela vježbati i treba mi definicija. Vjerujem da mogu ostati na istoj kilaži a izgledati zategnutije i 5 kilograma lakša... 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2014 at 21:05
Pa to niej onda definicija :) ostati na istoj kilaži :) Vjeruj mi ne treba ti definicija... nekada valja poslušati savjet..jer na tvojoj prehrani pretvorit ćeš se u ispijenog zombija kojem se tijelo neće moći oporaviti od nedostatka hrane i koji će odustati nakon 2 tjedna jer će misliti da to nije za njega :) i opet kvocati u uredu :)

Jedi onoliko koliko misliš da ti treba..neka te drži sitom...raporedi obroke kada ti treba tijelu..čitaj malo osvnove o prehrani imaš ih milijun...ujutro i nakon treninga nešto brzo probavljivo jedi.. pogotovo veće količine ujutro i nakon treninga..po meni najbolja stvar :) Tokom dana pazi na sireve..masnoće jogurte itd :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ishla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ishla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 20:24
Ermm confused .... ali oke
Back to Top
ishla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ishla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 20:26
Bilo bi jednostavnije da mi netko napiše plan prehrane i to je to, al proučavala sam dosta ovu stranicu i kod svakog je drugačije i svatko ima svoje teorije, al hvala, snaći ću se Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.