New Posts New Posts RSS Feed - kako dobiti na težini a pri tome i na misicnoj
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kako dobiti na težini a pri tome i na misicnoj

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
cvrle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2014
Location: Malinska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cvrle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kako dobiti na težini a pri tome i na misicnoj
    Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:07
imam 18 godina visok sam 184 i imam 59kg (s kojih se nemogu maknut vec jedno dvije godine iako jedem i probo sam i vise jest ali nece). gledo sam po forumima malo i trebala bi mi bpomoc jer bi kupio neki od preparata a nisam bas skuzio sve pa dal bi mogo dobit objasnjenje sta bi mi bilo najbolje. Treniram streljastvo i vrhunski sam sportas idem u teretanu ali kilaza jednostavno nece gore i fkt mi je malo pun k toga. Volio bi doc do nekih 75kg.
ako moze bilo kakav pomoc bio bi jako zahvalan
._.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:29
Tema je prebačena u podforum "Kako povećati mišićnu masu".

Kako izgleda tvoj dnevni jelovnik?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:56
Koliko si u teretani? Kako prehrana? program :D ?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 08:45
Imaš full brz metabolizam.Isti problem sam i ja imao u tvojim godinama.
Dakle, kao prvo u krevet u 22-23h i dizanje cca nakon 8h kvalitetnog sna.
Prehrana,što više (kod tebe je nebitno čega,mada je bolje zdrave hrane da ne dobiješ masne naslage unutra) i obavezno lijepo raspoređene u najmanje 3 obroka,a po mogućnosti i 5.Izbjegavati bilo kakvo kardio iscrpljivanje,a trening sa utezima odraditi u serijama koje su ti nakon cca 8 ponavljanja u otkazu,i ne duže od 45min svaki drugi dan.Puno ti može pomoći whey i kreatin kao suplementi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 09:53
Možda ono što je tebi puno hrane cvrle, zapravo nije ništa Smile I možda se ne znaš poslužiti nekim namirnicama koje u manjem volumenu nose više kcal pa ih je lakše pojesti i osigurati si dovoljno energije kroz manje hrane. Da ne spominjem razne shakeove koji bi ti definitivno olakšali cijeli proces - popiješ i miran si.


Napiši nam svojih par dnevnih jelovnika da vidimo di se nešto može ubaciti. Možeš se ti udebljati lakše nego što to misliš, samo treba par stvari dodati ;)

A whey i kreatin bih za sada ostavila po strani.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 10:31
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



A whey i kreatin bih za sada ostavila po strani.




Ti nisi nikad koristila whey i kreatin?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 10:55
Kreatin ne, a sa praznim kantama i vrećama wheya bih mogla ispunit cijeli stan već da sam skupljala Big smile, no kakve ja imam veze s tim? Smile


Kad je problem u prehrani (a skoro uvijek je) volim prvo krenut otuda. Kao da smo zaboravili vremena kada nije bilo wheya i kreatina Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cvrle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2014
Location: Malinska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cvrle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:52
pa pošto sam jedan tjedan popodne jedan ujutro u skoli malo mi je taj jelovnik nategnut ali ako sam ujutro u skoli jedem prije skole u skoli marendu  poslje skole neki sendvic tek toliko  kad dodem doma rucak onda mi je trening i poslje treninga vecera......popodne skola mi je malo drugacija jer onda imam ujutro treninge tako da jedem prije i poslje treninga u skoli marendu i poslje skole vecera........jelovnik: marende sendvice pice ili nesto sta se moze pojest nabrizinu pod odmorom......dorucak kako kad obicno su to jaja ili zitarice, sendvice raznorazni namazi na kruhu s tim da onda jedem u vecim kolicina ma dorucak osim prije treninga ujutro......za veceru obicno jedem ono sta ostane od rucka ili si znam pastu sa tunom ako ne onda uglavnom sendvici......pokusavam cim vise jest i bar 4 obroka dnevno plus voce ili grickalice neke stalno trpat i sebe ali mi to bas i nepomaze da dobijem na tezini........rucak je evo npr danas bio juha, riza grasak i meso i otprilike svaki dan je juha a i skoro svaki dan je meso...jucer je bila pasta sa gulasom...svaki dan drugacije.
._.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 18:36
Zašto je problem nositi hranu u školu? Ja na posao nosim kante pune hrane i flašu vode...uvijek...kada je vrijeme jedem...

Ti bi trebao rasporediti si prehranu... malo poslušati savjet od drugih i unositi kcal u tekkućem stanju...

Problem ... u koliko sam skužio... kod tipova ljudi... kao što si ti... imam par kolega...sa kojima sam pričao...i zaprepastio sam se koliko su zapravo sličnih karakteristika što se tiče unošenja hrane u tijelo... te tekućine....

Primjetio sam da puno više unosiš tekućine u sebe.. govorim što se tiće tipova kojima je problem dobiti na težini...

Puno više unose tekućine u sebe... što daje nekakvu dodatnu sitost...zapravo ljudi baš i ne razlikuju glad i potrebu za tekućinom.. pa misle da su non stop gladni...i posežu u firžider što ne treba...a moja preporuka je kod takvih , sa takvim problemom... pij te dosta tekućine...mnogo :)....

Kod tipova kao što si ti.... predpostavljam da u prirodi slušaju svoje tijelo i doziraju hrane koliko im je potrebno...ali ne svjesno to rade...što je zanimljivo... došao sam do zaključka

kada mi je i sam kolega objašnjavao desi se par dana da se najede pošteno...zatim 2-3 dana možda šnitu kruha...a možda i ništa...

Par puta smo znali jesti zajedno negdje u svatovima... na nekoj zabavi..dok sam ja praznio kanticu posnog sira...primjetio sam kod kolega koji je jeo kolač... i doslovno...pazi doslovno ostavio manje od malog prsta komad...i nije više mogao...

Ektomorfi po prirodi osjete koliko tijelu treba...i toliko će konzumirati... 

Često vidimo ih na zabavama jedu jedu i jedu i jedu i jedu i jedu... a mi koji imamo problema sa kilama "bojimo se" pojesti kolač i zavidimo mu kako on može.... 

Ja se sjećam također nakon večere...kada mi se kolega bukvalno prežderao da niej mogao hlače zakopčati... 2 -3 dana nije više od jabuke pojeo....jer ga tijelo nije tražilo...

I sam sam radio neke testove  u zadnjih par tjedana...gdje sam abnormalno unosio kcal... i matematički srezivao kcal..i dolazio opet na isto..kilaža ni gole ni dole :)

Dosta nas mora računati..jer neki kao ja .. nema osjećaj koliko mogu natočiti goriva u svoj rezervar hehe

Pa se čudimo zašto ima više kila :P

No dobro da ne silazimo sa teme...

Pošto si tipa koji više guta tekućinu..nego hranu....preporučio bih ti kao i što su ti preporučili... unosi u tekućem stanju kcal....biti će ti puno lakše

Mada opet bježimo od odgovra kod treninga :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
cvrle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2014
Location: Malinska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cvrle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 19:34
pa to je istina sta si reko kad me na neke dane okine mogu pojest na tone hrane ali onda dva tri dana nemoram pojest nista i necu bit gladan ni nista.....a sta se tice tekucine...cak je i neunosim u nekim velikim kolicinama ono normalno.....i ok pocet cu vise hrane nosit stalno sa sobom i kalcij pit......
fittyp je gore napisao whey i kreatin...sta s tim jel bi mogo uzimat to da si olaksam malo proces debljanja???
._.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 21:07
Kreatin ... i kreatin heheh kao da govorimo o nekome testu.

Kreatin nije stvoren kao primaran za mišićnu masu.... prvo konzumiranje kreatina ako imaš sreće možeš dobiti nešto više kilograma....

Kreatin je za energiju.. oporavak.... malo te poveča i to je to :) pogotovo u prvom konzumiranju

A whey možeš uzeti kao dodatak....ako jedeš dovoljno količinu proteina...onda ti i ne treba :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
cvrle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2014
Location: Malinska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cvrle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2014 at 17:28
ok promjenio sam neke stvari u prehrani i dobio sam na tezini.......sad me zanima druga stvar....dali bi moga dobiti nekakav program vjezbi za cjeli tjedan u teretani??
._.
Back to Top
kobe24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kobe24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 11:28
Pozz ljudi zanima me vasa reakcija na moj jelovnik za povecanje mase visok sam 180 i tezak 70 kila htio bi nabacit jos 10 kila pa da to razvijem u fine misice taman 180 i 80 kila evo jelovnika
Dorucak
zobene+ saka mijesanog voca bademi orasi ljesnaci i banana i zalijem to sve mlijekom
rucak
2 pileca fileta pola porcije rize i pola porcije mahuna i salata
vecera
tunjevina konzerva + 3 kuvanih jaja + svjezeg sira moja krafiva i solja jogurta
koliko bih jos trebao sta dodati i da li je ovo uredu molio bih vas da me strucno uputite znaci idem u teretanu 4 puta sedmicno trenutno kruzno radim sedam dana htio bih doci do 80 kila
Back to Top
nackyy20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nackyy20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2014 at 12:40
dakle, kao prvo u krevet u 22-23h i dizanje cca nakon 8h kvalitetnog sna.
Prehrana,što više (kod tebe je nebitno čega,mada je bolje zdrave hrane da ne dobiješ masne naslage unutra) i obavezno lijepo raspoređene u najmanje 3 obroka,a po mogućnosti i 5 and keepwell.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2014 at 15:51
Originally posted by kobe24 kobe24 wrote:

Pozz ljudi zanima me vasa reakcija na moj jelovnik za povecanje mase visok sam 180 i tezak 70 kila htio bi nabacit jos 10 kila pa da to razvijem u fine misice taman 180 i 80 kila evo jelovnika
Dorucak
zobene+ saka mijesanog voca bademi orasi ljesnaci i banana i zalijem to sve mlijekom
rucak
2 pileca fileta pola porcije rize i pola porcije mahuna i salata
vecera
tunjevina konzerva + 3 kuvanih jaja + svjezeg sira moja krafiva i solja jogurta
koliko bih jos trebao sta dodati i da li je ovo uredu molio bih vas da me strucno uputite znaci idem u teretanu 4 puta sedmicno trenutno kruzno radim sedam dana htio bih doci do 80 kila


počni mjerit hranu i gledaj da budes u suficitu bar 200, 300kcal iznad svog TDEE-a
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 12:24
Originally posted by kobe24 kobe24 wrote:

Pozz ljudi zanima me vasa reakcija na moj jelovnik za povecanje mase visok sam 180 i tezak 70 kila htio bi nabacit jos 10 kila pa da to razvijem u fine misice taman 180 i 80 kila evo jelovnika
Dorucak
zobene+ saka mijesanog voca bademi orasi ljesnaci i banana i zalijem to sve mlijekom
rucak
2 pileca fileta pola porcije rize i pola porcije mahuna i salata
vecera
tunjevina konzerva + 3 kuvanih jaja + svjezeg sira moja krafiva i solja jogurta
koliko bih jos trebao sta dodati i da li je ovo uredu molio bih vas da me strucno uputite znaci idem u teretanu 4 puta sedmicno trenutno kruzno radim sedam dana htio bih doci do 80 kila


Po meni je ovo nedovoljno, osim ako količine nisu veće ali sumnjam, pogotovo zbog ovog "pola porcije" što god to značilo. 

Večera ima nepotrebno puno proteina, ugljikohidrata nigdje. Vjerojatno bi ti koristili i međuobroci.

Ako si prije jeo puno manje od ovog, možda i nije loše krenuti od manjih količina ali s vremenom ćeš morati dodavati, kako ti težina bude stagnirala. Prati što vaga kaže i postupno povećavaj količinu hrane. I jedi što raznovrsnije.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.