New Posts New Posts RSS Feed - mišicna masa i kilaža na utezima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mišicna masa i kilaža na utezima

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 09:25
što ja volim čitat ove postove iverove, svaki put nešto novo naučim :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 12:40
Originally posted by iver iver wrote:

hopa, ako bude rasprave, pridružujem se :)) Točno da o Mikisi nista ne znamo, osim da je potpuni početnik, iz njegovog pitanja. Za teorije i dogme ne bih išao u krajnosti,zlatna sredina,:) vjerojatno(tj možda) smo svi vidjeli početnike ili povratnike u trening za hipertrofiju koji su i sa 15-18 ponavljanja ukoliko su prešli neki viši prag naprezanja da dovrše seriju, dobili iznenađujuću hipertrofiju. A ne bih rekao da je rad za definiciju sa manjim deficitom nužno dovodi do katabolizma, ni kod početnika ni kod drugih već mišićavih sportaša, osim već neprirodno tj pretjerano napumpanih bodybuildera čiji mišići jedva odražavaju već tu zasićenost mišićnih vlakana.Početnici posebno, mogu i u deficitu se razvijati.I uloženi tj primjemjeni napor poveća intenzitet za preduvjet hipertrofije. Tako ni kod mršavih tj tankih, ukoliko nisu gladovanjem došli do toga kao npr Tancho, ne mislim da bi dan nakon težeg treninga laga neiscrpljujući kardio doveo do koraka nazad, čak može pomoći u regeneraciji. Znam dosta ljudi koji su u prošlosti tako radili, tako da ima i teorije i prakse koji to mogu dokazati. Pravilo je samo se ne iscrpljivati ni aerobnim vježbama, a ni loše sklopiti trening program da mišiću ostane vremena odmora za fiziološke procese i sintezu proteina. AAaah, avangarde, tebi još nisam odgovorio na koliko debeli mogu više masnog tkiva sagorijveti, ali čekam da ti skinu gips da se možeš branit i mllatiti :)))    
Mada je moje uvjerenje slično tvomu. Duga priča, ali je rezultat da netko sa 30kg viška može gubiti masno tkivo skoro 3 puta brže od nekog sa 10kg masnoća, zbog povećane mogućnosti prenosa energije iz većeg masnog tkiva.

e iveru, stvarno sad, toliko ukompliciraš da više ne znam št je pjesnik htio reći ukoliko se slažemo u zadnjem uvjerenju ne vidim razlog branjenja i mlaćenja, a ukoliko se ne slažemo onda ne vidim razlog čekanja da skinem gips jer mi on svakako pomaže kod mlaćenja anyway, općenito mislim da je katabolizam i sva frka oko njega precijenjena. Što se tice kardia i mase, gledam te ljude oko sebe koji savršenu definciju odrađuju bez ijedne minute kardija, necu masu onda vezano za kardio ni spominjati. No, dobro, možda sam samo previše okružena bb-ovcima pa mi je utjecaj domene spalio mozak
cookies are for pussies
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 13:27
pardon sto se nisam predstavio , imam 23 godine, 174 cm visok i 62 kg što mislim da je malo  pa hoću da poradim na  dobivanju mišićne mase. godinu dana sam  trenirao  kod kuće, a prije dva mjeseca sam počeo ići u teretanu s ciljem povećanja mišićne mase, ali sa svojim ne znanjem nisam postigao ništa, ali moram napomenut da sam u teretanu krenuo sa 66 kg te sam u ta dva mjeseca pao na 62 kg Smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 14:53
onda nemoramo raspravljati o treningu dok god ne središ prehranu tj pocnes jesti u suficitu. Jer očito si 2 mj bio u deficitu (jeo si manje nego si trošio) otuda pad na 62 kg. Bilo koji trening ti neće pomoći da dobiješ mišićnu ako ne jedeš dovoljno- Izračunaj svoj BMR i TDEE da vidis koliko kcal trebas unositi da bi odrzavao tezinu. Na kcal koje dobijes na TDEE dodaj 200-300 kcal i s tim kreni
cookies are for pussies
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 15:32
ahaa, hvala na pomoći :D evo ga izračunao sam TDEE mi je 2 255 + 300 = 2 555 kcal, a koliko često da si povećavam kalorijski unos?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 15:49
kreni sa 2500-2600 kcal iz kvalitetne hrane naravno i vidi 2-3 tj sto se dogada. Ukoliko ne dobivas na masi povecaj za jos 100kcal pa prati dalje sto se dogada
cookies are for pussies
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:02
okej, a  dok sam u fazi povećanja mišićne mase, da li da trčim na traci npr 1-2 puta tjedno  po nekih 10-ak  minuta ili ne?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:12
Originally posted by Makisa Makisa wrote:

okej, a  dok sam u fazi povećanja mišićne mase, da li da trčim na traci npr 1-2 puta tjedno  po nekih 10-ak  minuta ili ne?

gle, nemoj me krivo shvatiti, ni ovu našu raspravu gore o aerobnom treningu na masi. Ja u tvom slučaju ne bi trčala da neidem u nepotrebni deficit. Ali ukoliko ti želiš radi "forme" kardiovaskularnog sustava trčat možeš ubacit jednom tjedno aerobni trening, nece ti to naskodit ukoliko je hrana na mjestu
cookies are for pussies
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:23
mislim da ću trčanje za početak izostaviti, avangarde puno si mi pomogla :)))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:33
Originally posted by Makisa Makisa wrote:

mislim da ću trčanje za početak izostaviti, avangarde puno si mi pomogla :)))

nema na čemu. Tebi je sad najbitnije da budeš u suficitu nekih 200-300kcal i da to bude iz "čiste" hrane dakle udi po mesu, jajima, orasastim plodovima (uljima), zitaricama, razenom kruhu, vocu i povrcu svih vrsta i čekamo da za 3 tj javis prve rezultate
cookies are for pussies
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:42
okej, a rezultate obavezno javim Smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 16:43
evo procitaj si ovo jos pa malo pronjuskaj https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/Kako-se-zdravo-udebljati-i-dobiti-misicnu-masu.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
nutricionizam.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Listopad 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nutricionizam.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 21:47
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by nutricionizam.hr nutricionizam.hr wrote:



Moja preporuka je intenzivan trening utezima uz aeroban trening za "sagorijevanje" kalorija. Kao bonus dobijes i osnovnu razinu izdrzljivosti :)


ček, sad sam se pogubila za masu aeroban trening? ne znam doduše o kakvoj masi ovdje pričamo, koliko Makisa ima kila i u koju svrhu razvija misicnu no ukoliko to radi jer je premrsav, aerobni trening ne bi uopce savjetovala u tom slucaju. Samo hrana i klasicni bb trening



Ne za masu, za definiciju. Iako smatram da bi i na masi trebao biti zastupljen aerobni trening, doduse u maloj mjeri. Ne zbog mase, nego zbog zdravlja.
nutricionizam.hr - Vaš izvor provjerenih informacija o pravilnoj prehrani, njenom utjecaju na zdravlje i sportske rezultate
Bojan Stojnic, mag. nutr.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 22:32
da nutricionist, sa ovim se potpuno slažem... Što više znanost o prehrani, vježbanju i zdravlju napreduje, to više mediji i moda čine ljude bedastijim... Avangarde, ja se samo unaprijed bojim hiperaktivnih mladih dama :) Nisam ni rekao da je kardio nužan, nego da može biti i koristan... Uostalom, nisu ni utezi nužni, kako kome... Da, znam i ja par nesteroidnih sa cca 120kg LBMa i cca 5-7% masnoća, a da nakon treninga jedva sa torbom stignu do auta ako nije parkiran blizu, ili bi dobili srčani udar od 2Km trčanja, čast iznimkama naravno :)) Šalim se ovo za polemiku, imate ovdje posla i bez toga...Razumijem da si mnogi ne mogu priuštiti usluge profesionalaca, ali ne razumijem zašto je teško upotrijebiti tražilicu portala prije postavljanja pitanja, lakše je registrirati se i pitati da netko drugi gubi vrijeme, a vidim da ni novi blog postovi nisu indeksirani... I da, fali neki indeks naziv čestih pojmova, da razumiju tip vjržbr, što je TDEE, NEAT,LBM...A ima i dosta savjeta koji zaslužuju moderiranje

Edited by iver - 13 Sijecanj 2014 at 22:37
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 20:57
Originally posted by iver iver wrote:

I da, fali neki indeks naziv čestih pojmova, da razumiju tip vjržbr, što je TDEE, NEAT,LBM...A ima i dosta savjeta koji zaslužuju moderiranje


i stvarno misliš da će kazalo netko koristiti ? poučena iskustvom rada sa studentima, reci cu samo yeah right
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 20:57
i nisam hiperaktivna
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.