New Posts New Posts RSS Feed - stara-nova baba
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

stara-nova baba

 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 21>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 13:22
da, momentalno se igram sa lchf,još proucavam i isprobavam na sebi.

vidjet cu,eksperimentiram,nemam pametnijeg posla u životu :)
da,svidja mi se to,ustavri ja sam vec i prije ne znajuci za lchf,pocela spontano izbacivati neke stvari iz jelovnika, i nemam nikakvih problema,dapace, sredila sam se skroz,mentalno i fizicki,ovo su sad finese kaj se tice prehrane.
sad me zanima šta cu postici s takvom prehranom i teretanom, s tim da ce treninzi biti sve jaci,to bar planiram.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 13:26
ma ok, ako si za LCHF, ja nisam protiv iako mislim da je vise UH puno bolji izbor narocito sad kad ides u teretanu. ali ako ti zelis probat s lchf, ja podrzavam, samo onda podigni masti na prvom mjestu i proteine da dosegnes tih 1800kcal koje ti je odredio trener. vise orasastih i ulja i mesa :)
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 13:47
je,tak i planiram,a i skužila sam da kad dignem masti,duže sam sita,i drži me bolje nego više uh.
jedino kaj nisam dokucila ono kaj mi se zna desiti da mi pozli,oduzmem se doslovno, i to svaki put ako za dorucak pojedem samo zobene,sa medom,mlijekom, kakao,cimet. cca dva sata nakon toga umirem,e, sad da li mi šecer padne ili se povisi,ne znam. samo znam da od kad sve to pojacam, sa mjericom whey-a i još neki jogurt,onda je odlicno.
dakle,doslovno eksperimentiram,jednostavno jedem kad sam gladna,po osjecaju.
bila sam na lijecnickom,i zdrava sam ko dren,dakle krvna slika presavršena, za moj egodine,tak vele doktori, znaci da ipak nekaj dobro radim.
moj cilj je ostati ovak zdrava ko sad,mentalno i fizicki.
ak ti se da samo procitaj ono kaj sam prije pisala koje težine dižem u teretani,jel previše,premalo,jel to normalno,ustvari?!


you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:19
ja se ustvari vrtim izmedju paleo i lchf,to bi bio tocniji opis moje prehrane.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:56
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

ja se ustvari vrtim izmedju paleo i lchf,to bi bio tocniji opis moje prehrane.


vidjela sam sve samo kažem da bi po mom mišljenu mogla i više kad bi unosila više UH. No, ako dobro funkcioniraš na više masti i trening ti ne pati kad tako jedeš, go for it. Ali onda bi masti trebala povecati bar za još 20-30g na ovih postojecih 50g. Ovo sa zobenima ujutro je vjerovatno što ti je to premalo hrane za dorucak i obrok je ne kompletan. Ja ujutro eventualno ako mi teretana odmah slijedi 1h nakon dorucka jedem samo UH i P, a kad nemam gym onda naravno jedem i masti da što duže budem sita. Znaci ili zobene+ voce+ proteini ili palacinka od jaja i bjelanjaka, voce i nešto badema

Edited by avangarde - 13 Prosinac 2013 at 14:57
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:12
slažem se,sve mi je kristalno jasno,sad samo to moram sprovesti u djelo
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:15
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

slažem se,sve mi je kristalno jasno,sad samo to moram sprovesti u djelo


ma naljuštiš kikirikija vecer prije i udaraš po tome, tako sam ja na keto    samo pojacaj kcal iz nekog izvora, a ovisno o preferencijama prema LCHF, masti su najbolji izvor za to ostvariti s obzirom da imaju 9kcal na gram za razliku od proteina koji imaju 4kcal

Edited by avangarde - 13 Prosinac 2013 at 15:15
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 17:07


you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 22:33
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

e,da, rekao je trener za mene dnevno dosta 1800kcal.

do sada- grcki jogurt 136kcal-M 5,6 UH-17,3 P-3,6
        piletina 110 kcal-P- 23 M- 1
kava,s mlijekom,šaku orašastih,miješano, i puno raznog povrca

to sve skupa po tablici nekih 600 -700 kcal,premalo
kad dodjem doma pojest cu tunu,posni, i kasnije whey s mlijekom

tuna- 80g-303 kcal (P 24,M 21)
posni 100g-78kcal-12 P i M 19 i UH-3
sve skupa je nešto sitno preko 1000kcal
+ mjerica whey s mlijekom - mjerica 50g u 300ml mlijeka 188 kcal- 20 P,19 UH, M 3
znaci: M 49,6
       P-82,6
       UH-40,3
pa nešto baš nije dobar omjer


            


Ovaj forum definitivno ima problema sa zarezima LOL Ili je ovdje rijec o domacem siru i masnoj tuni? Samo da budem sigurna Big smile

A i ova mjerica wheya sa mlijekom mi je malo klimava što se proteina tice, drugo bi i moglo bit mada su mi UH-i svejedno sumnjivi Smile

Uglavnom, ovaj omjer i nije baš neki hehe, ali sad sve ovisi koliko se još može korigirat. 



Što se dorucka tice - izgleda da ti visok omjer UH-a nad P jednostavno ne paše, radi naglog porasta šecera. Tako da izbjegavaj tako neuravnotežene obroke, odnosno pobrini se da si osiguraš dovoljno proteina. 

Vidim da ti masti pašu, moguce da je tako, i ako je onda si ih samo osiguraj više, kako ti je avangarde rekla. Znaci odrediš si ciljani unos kcal, nakon toga proteine, UH-e koliko ih misliš unosit i masti što ti ostane do 1800 kcal, odnosno do kcal koje si odredila. 

U svakom slucaju, mislim da bi ti 100g UH-a, uz treninge, trebala bit donja granica, a ja bih tu još dodala, bar se pomogla vockama ako ti ostalo ne ide ili se osjecaš loše od toga. A onda ostalo nadopunjuj mastima. 


Što se težina tice - na cemu radiš sa 70 kg? Smile Lijepo bome Wink Koliko ponavljanja odradiš s time, sve lagano, uz dobru formu? 






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 11:39
hvala,Gym!
trudim se jako s tom klopom,guram,racunam, budem ja to sredila.

a,težine,radim na onim lat mašinama, pullovima,ili kak vec, tu radim 1x10 sa 50kg,a onda 1x10 sa 70kg.

sve te vježbe uglavnom za ledja i prsa, dvorucno, radim s 50-70kg.
sorry, ak sam spetljala,nikak zapamtit sva ta imena,sprava :/
noge sa 30 kg, 2x10,
gluteus mašina 2x 10 sa 50kg.
plus još sa girjama,od 8kg do onih najtežiš,kaj ima,mislim da su 20-26kg,bucicama,od 7kg
i tak,zaistac, jedino ja od žena tamo, palim po spravama,i guram se s deckima za sprave,hahhahahahahh :)
jucer sam se opet ubila,i nakon toga još 25 min. orbitreka, sve je zajedno trajalo 2 sata.

i,da jako pazim na izvedbu,mind-muscle,kosti, kicma,polako i kontrolirano, svega se prisjecam,od mladih dana,ipak sam ja iskusni borac.
ocito sam hiperaktivna, nakon toga sam ko pticica.


nakon tog treninga(sinoc), sam pojela 3 jaja (kajgana) na masti, šnitu kruha, i whey, mjerica u 300ml mlijeka,i zaspala ko beba.

baš sam si happy! :)

Edited by baba44 - 14 Prosinac 2013 at 11:41
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 11:44
Originally posted by baba44 baba44 wrote:


nakon tog treninga(sinoc), sam pojela 3 jaja (kajgana) na masti, šnitu kruha, i whey, mjerica u 300ml mlijeka,i zaspala ko beba.

baš sam si happy! :)


e to je vec vecera
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 11:59
Bome, dobra si, jedva cekam da kreneš sa slobodnim utezima pa da nas izvjestiš o tome Wink No ako 70 kg odradiš 10 puta znaci da sa ovih 50 možeš više. Kako ti tocno serije idu? Možeš li još odradit par ponavljanja sa 70 kg?



Što se tice obroka nakon treninga, ja se tu uglavnom volim bazirat na UH-ima i P, i malo masti stavit sa strane (ne totalno low fat, samo kontrolirano) - mada to nije uvijek tako, svašta tu zna uletit Big smile Tako da bih ja tu cijela jaja ostavila za neki drugi obrok, a tu onda ubacila malo više UH-a, a smanjila masti malo, bar na 1 cijelo jaje.

No opet draga moja, ako se ti ovako osjecaš i izgledaš onako kako želiš, samo radi tako, uvijek ima vremena za korekcije Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 13:16
baš sam si mislila, drugi tjedan,probat,iste težine više ponavljanja,ili vece težine manje ponavljanja.
vidjet cu,isto tak eksperimentira, sa hranom.
s obzirom da radim u znanosti, to mi je profesionalna deformacija.
ugl. javit cu, rezultate.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 20:09
ovo su stare mjere,znaci od kad sam krenula u teretanu, 12. 11. 2013. danas sam se ponovo mjerila.
vrat-32cm------35
prsa-ispod pazuha-98cm------87 (tu mi nekaj ne štima,može biti da prošli put nisam dobro mjerila??!!)
prsa-90cm------91
obujam ispod grudi-82cm-------86 (i tu mi je prevelika razlika,možda isto krivo mjerila zadnji put?!)
širina ledja-36cm----38
struk,iznad pupka-73--------73
kukovi(tbuh)-82cm--------83
bokovi-89cm-------89
bedro-51cm---------53
list-33cm---------34
nadlaktica,biceps-26cm---------27
podlaktica-22cm----------24

eto ima promjena,ja se pretvaram u hulka :O
misija traje i dalje,dakle salo otopiti, i još mišica dobiti,prosto ko pasulj ,hahahahahah !
osjecam se super,i bogami tak i jedem, a o odjeci vam ne moram ništa pricati,jel tako ??!!





Edited by baba44 - 17 Prosinac 2013 at 20:10
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 20:32
e,da zaboravih, sa 55 kg došla na 57,7kg
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 20:52
Cestitam
samo napred
Do koje je kilaže cilj doci?
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 21>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.