New Posts New Posts RSS Feed - Krenula i ja ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Krenula i ja ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 16>
Author
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:26
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Danas obavezno vježbanje.
Svaki dan mislim vježbati, a sad imam vec 2 dana pauze


ja uopce ne vjezbam za vikend, znaci od petka ujutro do pon ujutro..tijelo treba odmor i to po mogucnosti 2 dana spojena


Znaci ti si lijepo uzmeš 2 dana "off"??
Nije loše, al ja bi si u biti mogla ostaviti slobodne nedjelju i ponedjeljak jer u subotu najcešce imam vremena i jako lijepo uspijem odvježbati..

Ovu subotu sam najprije napravila generalku u sobi i onda išla vježbat- divota!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:28
Gledaj kupiš zob npr.... I na paketicu ti je oznacena tablica sa kalorijama i makronutrijentima....i piše ti koliko kcal ima u 100g zobi....npr 400 kcal...i ako ti jedeš 150g cista logika sipaš 150g u vagu...ako je 100 g 400kcal još 50g je 200kcal znaci pojela si 600 kcal :) Tako sa svakim proizvodom koji imaš izracunaj....

Ako ne piše kojim slucajem imaš tablicu ovdje kalorija i prema tome važi (sirovo) i racunaj :)

Tako ceš znati dali dovoljno papaš :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:30
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

TDEE mi je 2500, ali ja trenutno ne racunam kcal, jednostavno neznam kak da to izracunam (ironije ha?, a ekonomist sam)
Ja isto mislim da premalo možda jedem, al kad neznam kolko, pa bolje manje nego više...


ovo sto je mett rekao..ili mozes ovako http://www.mynetdiary.com/
registriras se, uneses svoje namirnice ako nemaju sve koje ti trebas i on ti sve racuna
da, definitvno onda malo jedes. 2200kcal bi trebala jesi za pocetak, pa kasnije rezat. ovdje kod tebe kad se sve zbroji nema ni 1500kcal ovako odokativnom metodom

Edited by avangarde - 01 Listopad 2013 at 12:31
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:32
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Danas obavezno vježbanje.
Svaki dan mislim vježbati, a sad imam vec 2 dana pauze


ja uopce ne vjezbam za vikend, znaci od petka ujutro do pon ujutro..tijelo treba odmor i to po mogucnosti 2 dana spojena


Znaci ti si lijepo uzmeš 2 dana "off"??
Nije loše, al ja bi si u biti mogla ostaviti slobodne nedjelju i ponedjeljak jer u subotu najcešce imam vremena i jako lijepo uspijem odvježbati..

Ovu subotu sam najprije napravila generalku u sobi i onda išla vježbat- divota!

jes, 2 dana za vikend off + srijeda isto
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:39
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Problem je bio u tome što sam oko 2 pojela svoj fini ruckic na poslu (kuhana piletina+brokula+šampinjoni) i onda sam si prije 4 pojela 1 jogurt, mrkvu i par kikirikija.
Ocekivala sam da cu doma biti oko 6 kad bi si napravila ionako ovu tunu sa jajima i onda bi još navecer pojela malo posnog, ALI NE!!!!!

Btw. Meni je taj posni sam tolko muka jesti jer mi nema okusa- kak si mogu pomoci, jel bi mogla malo posoliti i malo cešnjaka staviti?


Problem je bio u tome da si pojela premalo, zato i jesi poludila navecer Wink

Je li bilo imalo maslinovog ulja u tom rucku? Koliko mesa?

A ovaj medjuobrok u 4 isto nije ništa konkretno napravio...osim malo zdrmao šecer, ostavio te gladnom i uzrokovao sve ovo navedeno dalje...

Malo jedeš i ovakve scene bi ti se mogle cešce dešavati, a i završavati puno gore nego ova.


Koje si posne jela do sada?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 12:40
OK, ništa idem s kalorijama od sutra. Mislila sam da nebudem morala racunati, ali ako hocu kak spada, moram se pozabaviti tim

Hvala Avangarde
Back to Top
Josip84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josip84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 14:53
Ah te kalorije....
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 14:59

Problem je bio u tome da si pojela premalo, zato i jesi poludila navecer Wink

Je li bilo imalo maslinovog ulja u tom rucku? Koliko mesa?

A ovaj medjuobrok u 4 isto nije ništa konkretno napravio...osim malo zdrmao šecer, ostavio te gladnom i uzrokovao sve ovo navedeno dalje...

Malo jedeš i ovakve scene bi ti se mogle cešce dešavati, a i završavati puno gore nego ova.


Koje si posne jela do sada?


[/QUOTE]

Uopce nikakvo ulje ne stavljam nikud, ako kuham, kuham, ako pecem, pecem u zepter kupoli bez masnoce.
Mesa je bilo 1 kom karabatka bez kosti.
Posni sam jela najprije Dukatov, a sad sam kupila onaj u Lidlu...

Kud bih trebala i kako ubaciti maslinovo ulje?

P.S. tenks for help
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 15:11
Nakon što skuhaš ispeceš bilo što..dodaš žlicu ulja :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 15:18
Ahhhhaaaaaaa
Tu fakat ima svakakvih malih tajni kuhinje i zdravlja
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 15:22
:) Ulje pri visokim temperaturama...koliko sam upoznat ne moj me sada uzeti za rijec....gubi svojstva...tako da prakticki jedeš visoku praznu kaloriju :) 

Eh sada tko više se razumije...ispravit ce me ako sam u krivu..ali to je koliko ja znam...ali ako posipaš na jelo u tanjuru zadržat ce sve u sebi :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 18:23
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:


Problem je bio u tome da si pojela premalo, zato i jesi poludila navecer Wink

Je li bilo imalo maslinovog ulja u tom rucku? Koliko mesa?

A ovaj medjuobrok u 4 isto nije ništa konkretno napravio...osim malo zdrmao šecer, ostavio te gladnom i uzrokovao sve ovo navedeno dalje...

Malo jedeš i ovakve scene bi ti se mogle cešce dešavati, a i završavati puno gore nego ova.


Koje si posne jela do sada?




Uopce nikakvo ulje ne stavljam nikud, ako kuham, kuham, ako pecem, pecem u zepter kupoli bez masnoce.
Mesa je bilo 1 kom karabatka bez kosti.
Posni sam jela najprije Dukatov, a sad sam kupila onaj u Lidlu...

Kud bih trebala i kako ubaciti maslinovo ulje?

P.S. tenks for help[/QUOTE]

Gymka te pita za ulje tj masti jer su i one potrebne u prehrani, isto su vazne kao i UH i proteini. Ono što ih razlikuje od UH i proteina je to sto su kaloricniji (9kcal naprama 4kcal) ali to nikako ne znaci da ih treba izbaciti. Naprotiv, da si u rucak dodala zlicicu maslinovog ulja po ovoj brokuli, pojela snitu razenog kruha ili neku zitaricu kao prilog (lecu, int. rizu, heljdu itd) imala bi kompletan obrok. Masti su potrebne jer one reguliraju hormone i sprjecit ce ove nagle padove secera koje dozivljavas i duze te drzati sitom. Znaci trudi se u svakom obroku imati proteine, slozene UH i ZDRAVE masti.
Ovo sto mett kaze o gubljenju svojstava je tocno. Uz to maslinovo ulje primjerice nije dobro zagrijavati jer zagrijavanjem ne samo da gubi svojstva nego postaje stetno. Ako zelis peci na ulju izaberi kokosovo bez okusa i mirisa, a s maslinovim zaljevaj. Ukoliko jedes cijela jaja u obroku onda mozes preskociti maslinovo ulje. Isto vrijedi i za orasaste.
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2013 at 22:18
Eto, sve je receno Smile

Nemojte se bojati masti....uz sve druge benefite za pravilno funkcioniranje tijela opcenito, zasite nas na duže vrijeme, daju nam potrebnu energiju i dopunjavaju kcal bez osjecaja da jedemo previše. Da si ti iwy taj rucak zalila sa žlicom maslinovog i osigurala si još malo mesa (proteini isto zasicuju), a možda i povrca (vlakna takodjer) - vec ne biš bila tako gladna kasnije.

Kao što ti je avangarde rekla - moraš imati kompletan obrok. Bilo to kombinacija P i UH-a, P i M, ili svega troje uravnoteženo, tipa Zona. Od proteina i povrca bit ceš samo gladna, živcana, premalo ceš pojesti, usporiti metabolizam i da ne pricam dalje....pogotovo na duži rok.

To je vec zadnja faza skidanja onih zadnjih smetnjica....a ti si vec sad na tome :)

Dakle - ako želiš obrok bez UH-a, uz proteine i povrce odaberi ili ulje, ili orašaste ili masnije ribice, masnije meso, cijela jaja.....naravno, sve u okviru željenih kcal.

Vidjet ceš kako ceš se bolje osjecat Wink


Edited by Gym_girl - 01 Listopad 2013 at 22:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 10:01

Nisam stigla jucer navecer ništa pisati ali sam sve pogledala...
Sve što pišete mi ima smisla..

Buduci da ne stavljam masnoce dok pecem, kad bude gotovo, prelit cu sa malo maslinovog.

Za danas sam si pripremila piletinu+rižu+šampinjone+grašak+malo masl.ulja za rucak na poslu.

Za veceru još neznam što cu

Ali dorucak...mmmmm.... napravila sam si one palacinke od zobenih i na to tanko namazala domaci pekmez od šljiva (bez ikakvog šecera- osim šljiva ) + jogurt.

Meni je trener rekao da mogu jesti svo voce osim banane i svo povrce osim rajcice- ALI buduci da sam jucer kad sam došla doma najprije vježbala, a onda jela, prije vježbanja sam si pojela jednu bananu i to mi je dobro- SMIJEM TO?
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 10:01
I još- jucer navecer sam si pojela jednu tu palacinku sa posnim- smijem to navecer?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 10:24
ma draga, zasto ne bi smjela jesti banane i rajcice? come on.. to je rekao vjerovatno zbog GI tih namirnica. al ti se na pocetku sad ne bi trebala ogranicavati s time. prvo zato sto je dovoljno da procistis prehranu od svog junka i gluposti ( sto ti super ide do sada ) i da pazis da nejedes premalo da ne usporis metabolizam (pratis kcal unos). dok god to dvoje radis, pa cak i ako nekad zabrljas tijelo ce i dalje davati masti i mrsavit . Kad se budes borila sa zadnje 2-5kg onda ces ici u naprednije "tehnike" i pazito na rajcice i banane smijes dakle i onu palacinku, a smjela si i onu bananu- ionako je sve oko vjezbanja pojedeno. Ja bi samo rekla da probas izbjegavati voce bas kasno navece pred spavanje i to je to samo polako, odlicno ti ide i nemoj se zabrinjavati oko voca i povrca , samo izbjegavaj losu hranu. rucak je
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.