New Posts New Posts RSS Feed - Došlo vrijeme... za transformaciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Došlo vrijeme... za transformaciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 23>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:10
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

mogu i ja iskorištavat Gymka? naginjanje nazad, ovo što mett spominje, nekako mi se to cini preopasno, hiperekstenzija kuka, jel nije to loše za diskove?


Onda je i hiperekstenzija opasna? ne znam zašto radiš :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:11
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Thnx, i mislila sam da je tako ali mi je nešto ostavilo upitnik iznad glave, u vezi isključivog pogleda prema dolje u donjoj poziciji koji se negdje uči kao jedino dobro, nema ili ili.   

iver, pitanje ostaje za sljedeći put, nemoj pustit damu da dugo čeka Smile

Ja mislim da bi prvo trebalo definirat o kolikom naginjanju govorimo :) Ja se samo mrvu nagnem prema nazad.




tako je! LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:32
ja se ne nagnem ni malo idem do okomitog položaja, stisnem glut i to je to :)
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:34
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

mogu i ja iskorištavat Gymka? naginjanje nazad, ovo što mett spominje, nekako mi se to cini preopasno, hiperekstenzija kuka, jel nije to loše za diskove?



Onda je i hiperekstenzija opasna? ne znam zašto radiš :)


kod DL pri čemu mislim na velike kilaže
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:45
Baš sam mislila reći da i nije baš dobra usporedba :)

I ja mislim da je nepotrebno i može biti opasno. Digneš, zaključaš i nazad. Ja zapravo i ne mislim na to, ako se i nagnem nagnem se jedva vidljivo. Ali često vidim da ekipa radi suprotno i previše se izvije na kraju. Youtube PL valjda i tako to :)

Anyway ja i dalje čekam ivera :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:50
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Anyway ja i dalje čekam ivera :)





cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:52
Jest Gymka, ove "hiperaktivne" su nestrpljive a vidimo i brzoplete :))
   Redom: 1. Teško je definirati općeniti položaj glave, kad smo većina različite anatomije, što je neutralni položaj za npr. nekog tko je u fazi rasta 10 godina sjedio za stolom i nagnute glave čitao, znači ovisi o osobi, ali si to znala i bez mene. 2. Avangarde, tako nekako kako tvrdiš, ali je hip...kukova vjerojatno bio lapsus :). Opet razlike među ljudima, a i rekreativaca i natjecatelja... Prvo, osobno, rekreativcima prije npr cca 2(teško je prosuditi) godine vježbanja ne bih ni dao da rade ponavljanja sa submax težinama, naprezanje, koncentracija i kontrola popuste, itd. Natjecatelji se često nagnu malo natrag,i zbog ogromnog naprezanja da drže uteg ovisno o pravilima par sekundi, jer kad se nagnemo natrag vertikalna projekcija sile od par stotina Kg pada na stopala, dok ako držimo uteg sa potpuno neutralnom kralježnicom, i sekunda je puno, bez obzira što je uteg samo minimalno van težišta, je veća napregnutost. A tko god vidi nekog prvaka na youtube-u to kopira, kao i gurui-sveznalice na svojim webstranicama, mada pojma nemaju zašto. Sa hiperekstenzijom kralježnice u dedliftu, kako je L5-S1 spoj prilično zakošen a nosi veliko opterećenje te može biti problem kad sitno vezivno-mišićno tkivo koje veže pršljenove nije dovoljno jako, nije cijela priča samo u erektorima kralježnice i ostalim mišićima okolo. Dodatni je problem, što kod rekreativaca, kad dignu uteg i počnu ga spuštati, zbog promjene kontrakcije tj naprezanja u ekscentričnu, postoji uvećano vrijeme kašnjenja uključivanja nekih mišića. No, neki stručnjak za kičmu bi o tome mogao satima pričati vjerojatno, a ja to nisam. 3. Mett, hiperekstenzija sama, kao vježba na kosini, ipak ima drugačiju razdiobu opterećenja nego stojeći i držeći 100Kg u rukama. Ovo je dijelom moj subjektivni dojam naravno,a dio pokupljen sa seminara koji na žalost ne daju certifikate, jer smatraju da poduka i znanje vrijede više od toga :), a sa tim se vjerojatno svi slažemo...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:03
a s obzirom da nitko od nas nije natjecatelj i ne radi sa submaksimalnim tezinama..neznam meni se sve to nekako cini opasno, mozda samo malo plasljiva jer sam se za klasicni dl pocela zanimati nedavno
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:04
Originally posted by iver iver wrote:

Jest Gymka, ove "hiperaktivne" su nestrpljive a vidimo i brzoplete :))

i već sam objasnila termine za ovu hiperaktivnost al me izgleda ne doživaljavaš
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:18
pa i rekao sam da je naginjanje tj hip... problem, maltene gura L5 naprijed prema trbušnoj šupljini kad u stojećem stavu držiš veliku težinu i nagneš se unatrag, besmisleno opterećuje diskove, itd... Evo, proširujem, nepotrebno i može biti veoma opasno... Gle, brzopletost, i u pisanju i u čitanju, tj već u mislima, ne ide sama, nego često baš u kombinaciji sa... Tako da ostajem pri dojmu, daleko si i ne bojim se :) papaaa :)))
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:18
Ma nisam mislio tako .. hjoj došao sam sposla nemam volje objašnajvati LOL

Uglavnom...na čemu si plašljiva..dobro ja osjetim tako najbolji rad..pa nije ti to savijanje 30 stupnjeva natrag kao da plešeš onaj ples ispod one šipke pa da se saviješ koliko možeš...smanji možda malo kilažu pa te neće biti strah :)

kada dođeš u početan položaj tj stojeći..uspravni ili kako god...nagneš malo..ne puno..veće opterećenje osjetim kada usrpavno stojim na ramenima nego kada nagnem i iskoristim donji mišić do kraja..pa probaj nakon upale donjih mišića ako ti se kada desi upala sjesti..sjedi uspravno...ne osjećaš ništa..malo se nagni nazad..osjećaš zatezanje...

Mislim dobro svatko ima svoj stav ..svoje izvedbe tehnike...ja sam ti samo predložio...no nema veze..radi kak misliš da je dobro :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:26
Ehhh, avangarde zaboravih, ovo za certifikate sam dodao jer koliko god imaju smisla, toliko moda taj smisao uništava, maltene već u skupljim restoranima pitaju trebamo li certifikat da smo bili :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:29
Originally posted by iver iver wrote:

Ehhh, avangarde zaboravih, ovo za certifikate sam dodao jer koliko god imaju smisla, toliko moda taj smisao uništava, maltene već u skupljim restoranima pitaju trebamo li certifikat da smo bili :)

ma neću ni da pričam
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 11:01
ok sad, pošto je ovo moja tema a očito se može naširoko o mrtvom dizanju pisat moj je prijedlog da mod prebaci ove postove u podforum vježbe pod mrtvo dizanje jer će tamo sigurno više koristit ( a ja ću ih i tamo čitat :D)

da se vratim sebi, koliko sam ja shvatio; najbolje bi bilo da radim s manjim težinama i ne pretjerujem (tako i radim) i da se ne naginjem natrag na vrhu (i to ne radim nego ravno gore i ne stišćem lopatice na kraju pokreta) da se koncentriram kad dižem da mi kralježnica bude u neutralnom položaju i da ne držim uteg puno u zaključanom položaju (tako i radim) i ne držim nego ga samo kontroliram da ne odleti negdje nekom na noge (drugim riječima da se nagnem samo toliko da me ne pogodi po koljenima prema dolje i da ga kad ga spuštam dolje jednostavno pratim dlanovima i pustim da lupi o pod (rekao mi je voditelj teretane da dok god to radim na mjestu gdje se smije da je u redu) a ja ću se trudit najbolje moguće izvodit formu pokreta i neću povećavat težinu dok na njoj nisam siguran

hvala svima na informacijama i jako puno ste mi pomogli :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 19:30
evo današnjeg treninga

čučanj (50kg + šipka) 5,5,5,5,5
bench press (45kg + šipka) 5,5,5,5,5
veslanje šipkom (30kg + šipka) 5,5,5,5,5

probao sam malo radit slijeganja ali je to strašno nespretno i šipkom i bučicama jer su gumirane bučice pa mi sve zapinje za trenirku ali dobro, glavni dio treninga odrađem zadovoljavajuće

idemo dalje :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 19:42
Probaj iz sjedećeg položaja slijeg raditi :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 23>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.