New Posts New Posts RSS Feed - Kriva prehrana? :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kriva prehrana? :/

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
mareee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mareee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kriva prehrana? :/
    Posted: 30 Srpanj 2013 at 22:07
Lijep pozdrav svima! ukratko o meni...visoka sam 180, kg 69. 6 puta tjedno idem u teretanu i cilj mi je skinuti još 1-2 kg, one najgore eh sad zbog vrucina i zdravstvenih problema u zadnje vrijeme jedem jako malo, al doslovno malo, a treniram redovito
Imam osjecaj da sam se udebljala, vaga u teretani nije tocna pa mi se ne vrijedi vagati...dal je to možda zbog toga što malo jedem pa sam usporila metabolizam ili?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 22:50
Mare draga! Pa kud toliko teretane...:/

Znaš i sama o cemu smo pricali :) ... Svima nam se vjerujem smanjio apetit od vrucina...
Ali jednostavno smanji treninge...smanji intezitet....

Prevelik strah imaš,imaš osjecaj da si se udebljala? 

Zašto imaš takav osjecaj? Na kojem dijelu? Ili ti je vaga pokazala broj pa si se uplašila :)?

Draga slušaj tijelo prati ga...ako ti tijelo traži manje hrane jedi manje ....nece se usporiti ako dovolno kolicinski jedeš plus treniraš...

Nego smanji malo intezitet ,broj odlazaka u teretanu...radi cijelo tijelo....pij puno tekucine
Jer ako malo jedeš....a puno vježbaš stradati ceš ...zato pamet u glavu i sluaj..kadati je što potrebno tijelu da daš :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 00:02
Zavisi koliko si stvarno objektivna jesi li se udebljala. po cemu si to zakljucila ?
Kao prvo i osnovno, odlaske u teretanu smanji na 3-4 puta sedmicno.
Metabolizam se moze usporiti kad si dugo na nisko kaloricnom rezimu. Ako dosta treniras, moras dosta i jesti (kvalitet hrane prvenstveno).
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 11:49
Hmm...Metta, slažem se da treba slušati tijelo, ali nekad mu i treba narediti , jer da ja slušam svoje ili bi jela cijeli dan sve i svašta ili nekad ne bi ništa, nejde to baš u ovom sportu tako , treba se držati kontunirano plana. A trening 6 puta tjedno je ok, ali sve ovisi o kakvim se treninzima radi. U tom slucaju treba paziti i na suplementaciju, itd.

Mare, daj neke detalje o prehrani, treningu, pa da vidimo gdje šteka. Isto što ti je reko Tare, moraš malo i podici prehranu, uh i sl. s vremenena na vrijeme ako želiš da tijelo reagira.
LiveStrong
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 12:38
Slušati tijelo kada je gladno..ne da jede sve i svašta...nisam to spomenio....
Slažem se da treba biti nekada strog...da napredujemo...dan isam ne bih nikada uspio....ali jesti malo puno trenirati....nema smisla...na to sam mislio kada kažem treba slušati tijelo....

Može ici 6 puta...ali znam što je muci...malo sam duže razgovarao snjom..nije potrebno toliko uopce....samo da regulira tu prehranu....
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mareee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mareee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 20:22
Dal sam se udebljala ne znam, a zakljucujem po nogama i rukama...što se tice treninga, 3 puta radim kardio, a 3 puta trening snage...pijem dosta vode od 2-3 litre dnevno...a da vam napišem jucerasnji primjer prehrane mislim da bi se krstili :D da mett sve znaš, nikako na zelenu granu s prehranom -.-
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 10:25
Onda ne znam o cemu pricamo ovdje, ako se problem zna, a ne želiš nam ni napisati jer bi se svi krstili
LiveStrong
Back to Top
mareee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mareee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 13:39
Hehe, evo ovako. Zanima me dal sam si prehranom usporila metabolizam i sagorjevanje kalorija? Primjer prehrane od jucer,a ni ostali dani nisu ništa bolji... Dorucak: 200 g posnog sa snitom razenog kruha i malo maslaca od kikirikija. Zatim trening, poslije njega proteini, rucak: salata (krastavac, rajcica). Medjuobrok: vocna salata ( jabuka, kruska, breskva), prije spavanja 150-200 g posnog sira...
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 13:56
Originally posted by mareee mareee wrote:

Hehe, evo ovako. Zanima me dal sam si prehranom usporila metabolizam i sagorjevanje kalorija? Primjer prehrane od jucer,a ni ostali dani nisu ništa bolji... Dorucak: 200 g posnog sa snitom razenog kruha i malo maslaca od kikirikija. Zatim trening, poslije njega proteini, rucak: salata (krastavac, rajcica). Medjuobrok: vocna salata ( jabuka, kruska, breskva), prije spavanja 150-200 g posnog sira...

Definitvno jesi, ovo je manje od 700 kcal.

Moraš to poduplat.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 14:09
Ne samo da mora poduplati...draga moja ti nemaš energije od te prehrane....nikakve apsolutno....

Ti si u velikom deficitu...nastradati ceš od toga...a puno vježbaš..moj dorucak ima više od 1000kcal...tvoj jelovnik ne znam dali pola ima...Pricali smo vec...ako ne možeš puno papati...ali u svakom slucaju povecaj Uh,masti...još neki izvor proteina ne moj da ti sir samo bude koje jaje meso...

Ako vec ne možeš toliko papati smanji intezitet treninga...jer ce jako loše završiti
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 14:29
da,to je uistinu malo kcal!!!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 16:31
u tu salatu još stavi tunu/piletinu i paštu, sa vocnom salatom možeš i neki yogurt i zobene, a sa posnim navecer okini bez problema 1-2 jaja i povrca malo ako ceš :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 16:47
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

u tu salatu još stavi tunu/piletinu i paštu, sa vocnom salatom možeš i neki yogurt i zobene, a sa posnim navecer okini bez problema 1-2 jaja i povrca malo ako ceš :)

Ovo je dobar savjet za pocetak sigurno poslušaj White-a!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 14:27
Jel se moguce udebljat ako jedem svu hranu ali pazim da sam u deficitu uvijek nekih 100-200 kalorija?
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 14:43
Što znaci sve?
LiveStrong
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 14:50
http://www.youtube.com/watch?v=d0tnvmm_K1U

Meni je ovaj covjek idol. Iskreno, nikada necu izgledati kao on jer sam veliki protivnik AAS ali mi se jako svidja razmišljanje. Jako kratko i jasno je opisao sve u par minuta. Pogotovo mi se svidja dio o "pretreniranosti" i svakodnevnom treningu. Premotajte na 1:30.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.